EASTER BASH VIII **SATURDAY ONLY**

BILL REYNOLDS SPORTS COMPLEX / BAINBRIDGE, GA
March 26, 2016 through March 26, 2016

**2016 BASEBALL SCHEDULE** (BAINBRIDGE, GA)

ENTRY FEE: 7U-8U $199, 9U-13U $295 SATURDAY ONLY REGISTER EARLY and  SAVE $$$.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE.  REGISTER YOUR TEAM TODAY AND JUST PLAY!!!



Have a Happy Easter


 



COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK. 

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK. 

 

Tournament Entry Deadline:  March 23, 2016 at 6 pm

Pay online or make checks payable to USATT.

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into  Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.

7U
No teams have registered for this age group.

8U
No teams have registered for this age group.

9U
Team Name Age City, State
SBA 9U 9 Bainbridge, GA
DKSA Elite 9U 9 Thomasville, GA
Stix 9 Tallahassee, FL

10U
Team Name Age City, State
South GA Mafia 10 Leesburg, GA
DKSA ELITE 10U 10 Thomasville, GA
South Georgia GIANTS 10 Bainbridge, GA
Wiregrass Cardinals 10 Dothan, AL
Slammers 10 Ozark, AL
TOPGUNS 10 SPARKS, GA
Game On South 10 Albany, GA

11U
Team Name Age City, State
WF Hammerheads 11 Cantonment, FL
Southern Closers 11 Dothan, AL
Tallahassee Tomahawks 11 Tallahassee, FL
DKSA SELECT 11U 11 Thomasville, GA
Powermill Baseball 11 Tallahassee, FL
Titans 11 Enterprise, AL
Seminole Slammers 11 Donalsonville, GA
SWGA Force 11 Leesburg, GA

12U
Team Name Age City, State
CC Baseball 12 Moultie, GA
Powermill Stingers 12 Tallahassee, FL
North Florida Makos 12 North Florida, FL
Team Elite South 12 Albany, GA
TOPGUNS 12 SPARKS, GA
Southern Scrappers 12 Headland, AL
DKSA ELITE 12U 12 Thomasville, GA

13U
Team Name Age City, State
North Florida Riptide 13 Crawfordville, FL
TOPGUNS 13 SPARKS, GA
North Florida Lightning 13 Lynn Haven, FL

14U
No teams have registered for this age group.

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

9U
Score
Game Date / Time Location
-
-
SBA 9U
DKSA Elite 9U
-vs- 03/26/2016 - 10:30 AM FIELD 1
-
-
Stix
DKSA Elite 9U
-vs- 03/26/2016 - 12:00 PM FIELD 1
-
-
Stix
SBA 9U
-vs- 03/26/2016 - 1:30 PM FIELD 1
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 03/26/2016 - 3:00 PM FIELD 1
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 03/26/2016 - 4:30 PM FIELD 1 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
-
-
South Georgia GIANTS
Game On South
-vs- 03/26/2016 - 9:00 AM FIELD 1
-
-
TOPGUNS
DKSA ELITE 10U
-vs- 03/26/2016 - 9:00 AM FIELD 2
-
-
Wiregrass Cardinals
South GA Mafia
-vs- 03/26/2016 - 9:00 AM FIELD 3
-
-
Slammers
TOPGUNS
-vs- 03/26/2016 - 10:30 AM FIELD 2
-
-
Wiregrass Cardinals
DKSA ELITE 10U
-vs- 03/26/2016 - 10:30 AM FIELD 3
-
-
Game On South
Slammers
-vs- 03/26/2016 - 12:00 PM FIELD 2
-
-
South GA Mafia
South Georgia GIANTS
-vs- 03/26/2016 - 12:00 PM FIELD 3
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 03/26/2016 - 1:30 PM FIELD 2 (GOLD)
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 03/26/2016 - 3:00 PM FIELD 2 (GOLD)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 03/26/2016 - 4:30 PM FIELD 2 (GOLD CHAMPIONSHIP)
-
-
Seed 6
Seed 7
-vs- 03/26/2016 - 1:30 PM FIELD 3 (SILVER)
-
-
Seed 5
Winner Game 1
-vs- 03/26/2016 - 3:20 PM FIELD 3 (SILVER CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
-
-
SWGA Force
Powermill Baseball
-vs- 03/26/2016 - 8:00 AM FIELD 5
-
-
DKSA SELECT 11U
Seminole Slammers
-vs- 03/26/2016 - 8:00 AM FIELD 8
-
-
SWGA Force
Titans
-vs- 03/26/2016 - 9:30 AM FIELD 5
-
-
Powermill Baseball
Seminole Slammers
-vs- 03/26/2016 - 9:30 AM FIELD 8
-
-
WF Hammerheads
DKSA SELECT 11U
-vs- 03/26/2016 - 11:00 AM FIELD 5
-
-
Southern Closers
Tallahassee Tomahawks
-vs- 03/26/2016 - 11:00 AM FIELD 8
-
-
WF Hammerheads
Southern Closers
-vs- 03/26/2016 - 12:30 PM FIELD 5
-
-
Titans
Tallahassee Tomahawks
-vs- 03/26/2016 - 12:30 PM FIELD 8
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 03/26/2016 - 2:00 PM FIELD 5 (GOLD)
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 03/26/2016 - 3:30 PM FIELD 5 (GOLD)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 03/26/2016 - 5:00 PM FIELD 5 (GOLD CHAMPIONSHIP)
-
-
Seed 6
Seed 7
-vs- 03/26/2016 - 2:00 PM FIELD 8 (SILVER)
-
-
Seed 5
Seed 8
-vs- 03/26/2016 - 3:30 PM FIELD 8 (SILVER)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 03/26/2016 - 5:00 PM FIELD 8 (SILVER CHAMPIONSHIP)

12U
Score
Game Date / Time Location
-
-
DKSA ELITE 12U
CC Baseball
-vs- 03/26/2016 - 8:00 AM FIELD 6
-
-
Powermill Stingers
TOPGUNS
-vs- 03/26/2016 - 8:00 AM FIELD 7
-
-
North Florida Makos
CC Baseball
-vs- 03/26/2016 - 9:30 AM FIELD 6
-
-
TOPGUNS
Southern Scrappers
-vs- 03/26/2016 - 9:30 AM FIELD 7
-
-
DKSA ELITE 12U
Team Elite South
-vs- 03/26/2016 - 11:00 AM FIELD 6
-
-
Powermill Stingers
North Florida Makos
-vs- 03/26/2016 - 11:00 AM FIELD 7
-
-
Southern Scrappers
Team Elite South
-vs- 03/26/2016 - 12:30 PM FIELD 6
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 03/26/2016 - 2:00 PM FIELD 7 (GOLD)
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 03/26/2016 - 3:30 PM FIELD 7 (GOLD)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 03/26/2016 - 5:00 PM FIELD 7 (GOLD CHAMPIONSHIP)
-
-
Seed 6
Seed 7
-vs- 03/26/2016 - 2:00 PM FEILD 6 (SILVER)
-
-
Seed 5
Winner Game 1
-vs- 03/26/2016 - 3:50 PM FIELD 6 (SILVER CHAMPIONSHIP)

13U
Score
Game Date / Time Location
-
-
North Florida Riptide
TOPGUNS
-vs- 03/26/2016 - 9:00 AM FIELD 4
-
-
North Florida Lightning
North Florida Riptide
-vs- 03/26/2016 - 10:50 AM FIELD 4
-
-
TOPGUNS
North Florida Lightning
-vs- 03/26/2016 - 12:40 PM FIELD 4
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 03/26/2016 - 2:30 PM FIELD 4
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 03/26/2016 - 4:20 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

9U

Team Standings Record Place Seed
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
3-26 SBA 9U - DKSA Elite 9U -
3-26 Stix - DKSA Elite 9U -
3-26 Stix - SBA 9U -
3-26 Seed 2 - Seed 3 -
3-26 Seed 1 - Winner Game 1 -

10U

Team Standings Record Place Seed
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
3-26 South Georgia GIANTS - Game On South -
3-26 TOPGUNS - DKSA ELITE 10U -
3-26 Wiregrass Cardinals - South GA Mafia -
3-26 Slammers - TOPGUNS -
3-26 Wiregrass Cardinals - DKSA ELITE 10U -
3-26 Game On South - Slammers -
3-26 South GA Mafia - South Georgia GIANTS -
3-26 Seed 2 - Seed 3 -
3-26 Seed 1 - Seed 4 -
3-26 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
3-26 Seed 6 - Seed 7 -
3-26 Seed 5 - Winner Game 1 -

11U

Team Standings Record Place Seed
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
3-26 SWGA Force - Powermill Baseball -
3-26 DKSA SELECT 11U - Seminole Slammers -
3-26 SWGA Force - Titans -
3-26 Powermill Baseball - Seminole Slammers -
3-26 WF Hammerheads - DKSA SELECT 11U -
3-26 Southern Closers - Tallahassee Tomahawks -
3-26 WF Hammerheads - Southern Closers -
3-26 Titans - Tallahassee Tomahawks -
3-26 Seed 2 - Seed 3 -
3-26 Seed 1 - Seed 4 -
3-26 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
3-26 Seed 6 - Seed 7 -
3-26 Seed 5 - Seed 8 -
3-26 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

12U

Team Standings Record Place Seed
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
3-26 DKSA ELITE 12U - CC Baseball -
3-26 Powermill Stingers - TOPGUNS -
3-26 North Florida Makos - CC Baseball -
3-26 TOPGUNS - Southern Scrappers -
3-26 DKSA ELITE 12U - Team Elite South -
3-26 Powermill Stingers - North Florida Makos -
3-26 Southern Scrappers - Team Elite South -
3-26 Seed 2 - Seed 3 -
3-26 Seed 1 - Seed 4 -
3-26 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
3-26 Seed 6 - Seed 7 -
3-26 Seed 5 - Winner Game 1 -

13U

Team Standings Record Place Seed
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0
0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
3-26 North Florida Riptide - TOPGUNS -
3-26 North Florida Lightning - North Florida Riptide -
3-26 TOPGUNS - North Florida Lightning -
3-26 Seed 2 - Seed 3 -
3-26 Seed 1 - Winner Game 1 -

Event Address: 1100 COX AVENUE, BAINBRIDGE, GA 39817

Map and Directions Map and Directions

Weather: