SPRINGTIME TALLAHASSEE - TALLAHASSEE, FL

JAMES MESSER SPORTS COMPLEX / TALLAHASSEE, FL
April 1, 2017 through April 2, 2017

**2017 BASEBALL SCHEDULE**  (TALLAHASSEE, FL)

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-13U $325.  REGISTER EARLY and  SAVE $$$.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE.  REGISTER YOUR TEAM TODAY AND JUST PLAY!!!

 

 

Music Festival on Kleman Plaza

  • 100 South Duval Street, Tallahassee, FL 32301
  • Questions? Call (850) 224-5012

Music Festival on Kleman Plaza

Friday, March 31st from 6:00pm-10:30pm

Join us on Kleman Plaza the night before the parade for an exciting musical line-up featuring one of country music’s most successful artists EASTON CORBIN.

Lineup

6:00 p.m. – Event Kick-Off

6:00 p.m. – Opening Acts

9:00 p.m. –  EASTON CORBIN

  • Best known for hits such as “A Little More Country Than That,” “Roll With It,” “Lovin’ You Is Fun,” “Baby Be My Love Song,” “All Over The Road,”  “Are You With Me” and more.  Corbin surged onto the music scene winning three Breakthrough Artist of the Year awards followed by multiple CMA, ACM and CMT Music Awards nominations. With No. 1 singles, multiple awards and nominations, plus performances on some of the biggest stages in the world, Corbin continues to make a lasting impression on the country music landscape.

10:30 p.m. – FIREWORK FINALE- Live on Kleman Plaza                



 


**GAME TIMES EST**


FIELDS 1-5 NORTHSIDE JACKSON BLUFF RD

FIELDS 7-10 SOUTHSIDE JACKSON BLUFF RD


10U - GOLD SEEDS 1-5 <<>> SILVER SEEDS 6-9

11U - GOLD SEEDS 1-9 <<>> SILVER SEEDS 10-15

12U - GOLD SEEDS 1-9 <<>> SILVER SEEDS 10-12

 


**PLEASE NOTE** 

THE 2017 DEMARINI CFZen 2 3/4 (-10) IS NOT ELIGIBLE FOR PLAY  

OWNERS CAN VISIT DEMARINI.COM TO APPLY FOR A VOUCHER OF RETAIL PRICE



COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK. 

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK. 

 

Tournament Entry Deadline:  March 29, 2017 at 6 pm

Pay online or make checks payable to TBUSA.

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division. 

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
Georgia Batmen 8 Lake Park, GA
Lynn Haven Raptors 8 Lynn Haven, FL
Tallahassee Tomahawks 8 Tallahassee, FL
Tallahassee Heat Demarini 8 Tallahassee, FL

9U
Team Name Age City, State
South Walton Hawks 9u 9 South Walton, FL
DKSA Elite 9U 9 Thomasville, GA
Batmen 9U Elite 9 Valdosta, GA
Tallahassee Heat 9 Panhandle, FL
Wiregrass Sports Academy 9U 9 Dothan, AL
Tallahassee Tomahawks 9 Crawfordville, FL

10U
Team Name Age City, State
Lynn Haven Dolphins 10 Lynn Haven, FL, FL
Tallahassee HEAT Zen 10 Panhandle, FL
Team Elite South 10 Albany, GA
Tallahassee Tomahawks 10U 10 Tallahassee, FL
Tallahassee HEAT Voodoo 10 Panhandle, FL
Bears 10 Tallahassee, FL
DKSA ELITE 10U 10 Thomasville, GA
Hitmen 10U 10 Enterprise, AL
Wiregrass Sports Academy 10U 10 Dothan, AL

11U
Team Name Age City, State
Dothan Dragons 12U 11 Dothan, AL
DKSA ELITE 11U 11 Thomasville, GA
Southern Rattlers 11 Marianna, FL
2017 11U Niceville Traveling Eagles 11 Niceville, FL
Tallahassee Stix 11 Tallahassee, FL
NF Seahawks 11 Bristol, FL
Team Elite South 11 Albany, GA
Lynn Haven Raptors 11 Lynn Haven, FL
Tallahassee Heat 11 Panhandle, FL
Tallahassee HEAT Gulf Coast 11 Panhandle, FL
Coastal Bandits 11 Crawfordville, FL
Titletown Heat 11U 11 Valdosta, GA
TSA Baseball 11U 11 Big Bend, FL
Wiregrass Sports Academy 11U 11 Dothan, AL
Tallahassee Tomahawks 11 Tallahassee, FL

12U
Team Name Age City, State
Tomahawks 12U 12 Tallahassee, FL
Florida Grind East 12 Lynn Haven, FL
SGSA Bandits 12U 12 Valdosta, GA
Powermill Baseball 12 Tallahassee, FL
BlackSox 12 Destin, FL
TITANS 12U 12 Enterprise, AL
Hooks 12U 12 Big Bend, FL
2017 12U Maroon Niceville Traveling Eagles 12 Niceville, FL
Tallahassee HEAT Zen 12 Panhandle, FL
Tallahassee HEAT Voodoo 12 Panhandle, FL
CBC Riverhawks Red 12 St. Johns, FL
Powermill Stingers - 12U 12 Tallahassee, FL
Hitmen 12U 12 Enterprise, AL

13U
No teams have registered for this age group.

14U
No teams have registered for this age group.

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
8
14
Georgia Batmen
Lynn Haven Raptors
-vs- 04/01/2017 - 10:30 AM FIELD 5
12
11
Georgia Batmen
Tallahassee Tomahawks
-vs- 04/01/2017 - 12:00 PM FIELD 5
8
9
Lynn Haven Raptors
Tallahassee Heat Demarini
-vs- 04/01/2017 - 1:30 PM FIELD 5
15
2
Tallahassee Heat Demarini
Tallahassee Tomahawks
-vs- 04/01/2017 - 3:00 PM FIELD 5
15
0
Georgia Batmen
Lynn Haven Raptors
-vs- 04/02/2017 - 10:00 AM FIELD 5 (GM1)
15
7
Tallahassee Heat Demarini
Tallahassee Tomahawks
-vs- 04/02/2017 - 11:30 AM FIELD 5 (GM2)
8
2
Georgia Batmen
Tallahassee Heat Demarini
-vs- 04/02/2017 - 1:00 PM FIELD 5 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
6
20
Wiregrass Sports Academy 9U
Tallahassee Tomahawks
-vs- 04/01/2017 - 8:00 AM FIELD 1
2
14
Wiregrass Sports Academy 9U
Batmen 9U Elite
-vs- 04/01/2017 - 9:50 AM FIELD 1
12
2
Batmen 9U Elite
Tallahassee Tomahawks
-vs- 04/01/2017 - 11:40 AM FIELD 1
6
9
Tallahassee Heat
South Walton Hawks 9u
-vs- 04/01/2017 - 11:40 AM FIELD 2
10
4
South Walton Hawks 9u
DKSA Elite 9U
-vs- 04/01/2017 - 1:30 PM FIELD 2
7
12
DKSA Elite 9U
Tallahassee Heat
-vs- 04/01/2017 - 3:20 PM FIELD 2
8
7
Tallahassee Tomahawks
DKSA Elite 9U
-vs- 04/02/2017 - 9:00 AM FIELD 1 (GM1)
11
1
Tallahassee Heat
Wiregrass Sports Academy 9U
-vs- 04/02/2017 - 9:00 AM FIELD 4 (GM2)
12
2
Batmen 9U Elite
Tallahassee Tomahawks
-vs- 04/02/2017 - 10:50 AM FIELD 1 (GM3)
3
1
South Walton Hawks 9u
Tallahassee Heat
-vs- 04/02/2017 - 12:40 PM FIELD 1 (GM4)
6
17
Batmen 9U Elite
South Walton Hawks 9u
-vs- 04/02/2017 - 2:30 PM FIELD 1 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
11
1
Tallahassee Tomahawks 10U
DKSA ELITE 10U
-vs- 04/01/2017 - 8:00 AM FIELD 2
0
26
Wiregrass Sports Academy 10U
Tallahassee HEAT Voodoo
-vs- 04/01/2017 - 8:00 AM FIELD 4
6
2
Tallahassee Tomahawks 10U
Team Elite South
-vs- 04/01/2017 - 9:50 AM FIELD 2
6
17
Wiregrass Sports Academy 10U
Tallahassee HEAT Zen
-vs- 04/01/2017 - 9:50 AM FIELD 4
3
6
DKSA ELITE 10U
Hitmen 10U
-vs- 04/01/2017 - 11:40 AM FIELD 4
8
10
Team Elite South
Tallahassee HEAT Voodoo
-vs- 04/01/2017 - 1:30 PM FIELD 1
9
11
Lynn Haven Dolphins
Bears
-vs- 04/01/2017 - 1:30 PM FIELD 4
1
20
Bears
Hitmen 10U
-vs- 04/01/2017 - 3:20 PM FIELD 1
12
3
Lynn Haven Dolphins
Tallahassee HEAT Zen
-vs- 04/01/2017 - 3:20 PM FIELD 4
4
5
Lynn Haven Dolphins
Tallahassee HEAT Zen
-vs- 04/02/2017 - 9:00 AM FIELD 2 (GM1) GOLD
10
2
Hitmen 10U
Tallahassee HEAT Voodoo
-vs- 04/02/2017 - 10:50 AM FIELD 2 (GM2) GOLD
11
1
Tallahassee Tomahawks 10U
Tallahassee HEAT Zen
-vs- 04/02/2017 - 12:40 PM FIELD 2 (GM3) GOLD
6
8
Hitmen 10U
Tallahassee Tomahawks 10U
-vs- 04/02/2017 - 2:30 PM FIELD 2 GOLD (CHAMPIONSHIP)
15
5
Team Elite South
DKSA ELITE 10U
-vs- 04/02/2017 - 10:50 AM FIELD 4 (GM1) SILVER
1
8
Bears
Wiregrass Sports Academy 10U
-vs- 04/02/2017 - 12:40 PM FIELD 4 (GM2) SILVER
16
1
Team Elite South
Wiregrass Sports Academy 10U
-vs- 04/02/2017 - 2:30 PM FIELD 4 SILVER (CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
10
1
Tallahassee Stix
Wiregrass Sports Academy 11U
-vs- 04/01/2017 - 8:00 AM FIELD 7
5
21
Coastal Bandits
Tallahassee HEAT Gulf Coast
-vs- 04/01/2017 - 8:00 AM FIELD 8
9
8
DKSA ELITE 11U
Tallahassee Tomahawks
-vs- 04/01/2017 - 8:00 AM FIELD 9
1
12
Wiregrass Sports Academy 11U
Tallahassee Heat
-vs- 04/01/2017 - 9:40 AM FIELD 7
3
4
Team Elite South
Tallahassee HEAT Gulf Coast
-vs- 04/01/2017 - 9:40 AM FIELD 8
13
6
DKSA ELITE 11U
Tallahassee Stix
-vs- 04/01/2017 - 11:20 AM FIELD 7
11
6
Tallahassee Tomahawks
Coastal Bandits
-vs- 04/01/2017 - 11:20 AM FIELD 8
6
16
2017 11U Niceville Traveling Eagles
Tallahassee Heat
-vs- 04/01/2017 - 1:00 PM FIELD 7
6
5
Team Elite South
Lynn Haven Raptors
-vs- 04/01/2017 - 1:00 PM FIELD 8
6
8
2017 11U Niceville Traveling Eagles
Titletown Heat 11U
-vs- 04/01/2017 - 2:40 PM FIELD 7
17
2
TSA Baseball 11U
Dothan Dragons 12U
-vs- 04/01/2017 - 2:40 PM FIELD 8
14
13
NF Seahawks
Lynn Haven Raptors
-vs- 04/01/2017 - 4:20 PM FIELD 7
10
6
Southern Rattlers
TSA Baseball 11U
-vs- 04/01/2017 - 4:20 PM FIELD 8
2
10
NF Seahawks
Titletown Heat 11U
-vs- 04/01/2017 - 6:00 PM FIELD 7
17
2
Southern Rattlers
Dothan Dragons 12U
-vs- 04/01/2017 - 6:00 PM FIELD 8
6
2
Tallahassee Stix
Tallahassee Tomahawks
-vs- 04/02/2017 - 8:00 AM FIELD 9 (GM1) GOLD
7
4
Titletown Heat 11U
Team Elite South
-vs- 04/02/2017 - 8:00 AM FIELD 10 (GM2) GOLD
10
11
Tallahassee HEAT Gulf Coast
DKSA ELITE 11U
-vs- 04/02/2017 - 9:50 AM FIELD 9 (GM3) GOLD
7
1
Southern Rattlers
TSA Baseball 11U
-vs- 04/02/2017 - 9:50 AM FIELD 10 (GM4) GOLD
8
4
Tallahassee Heat
Tallahassee Stix
-vs- 04/02/2017 - 11:40 AM FIELD 9 (GM5) GOLD
8
5
Titletown Heat 11U
Southern Rattlers
-vs- 04/02/2017 - 1:30 PM FIELD 9 (GM6) GOLD
5
7
DKSA ELITE 11U
Tallahassee Heat
-vs- 04/02/2017 - 3:20 PM FIELD 9 (GM7) GOLD
13
2
Titletown Heat 11U
Tallahassee Heat
-vs- 04/02/2017 - 5:10 PM FIELD 9 GOLD (CHAMPIONSHIP)
15
4
2017 11U Niceville Traveling Eagles
Coastal Bandits
-vs- 04/02/2017 - 8:00 AM FIELD 7 (GM1) SILVER
2
14
NF Seahawks
2017 11U Niceville Traveling Eagles
-vs- 04/02/2017 - 11:40 AM FIELD 10 (GM2) SILVER
6
13
Wiregrass Sports Academy 11U
Dothan Dragons 12U
-vs- 04/02/2017 - 1:30 PM FIELD 10 (GM3) SILVER
17
2
Lynn Haven Raptors
Dothan Dragons 12U
-vs- 04/02/2017 - 3:20 PM FIELD 10 (GM4) SILVER
11
1
2017 11U Niceville Traveling Eagles
Lynn Haven Raptors
-vs- 04/02/2017 - 5:10 PM FIELD 10 SILVER (CHAMPIONSHIP)

12U
Score
Game Date / Time Location
7
17
Tomahawks 12U
2017 12U Maroon Niceville Traveling Eagles
-vs- 04/01/2017 - 8:00 AM FIELD 10
11
4
Hooks 12U
CBC Riverhawks Red
-vs- 04/01/2017 - 9:40 AM FIELD 9
5
12
TITANS 12U
Tomahawks 12U
-vs- 04/01/2017 - 9:40 AM FIELD 10
9
6
Hooks 12U
BlackSox
-vs- 04/01/2017 - 11:20 AM FIELD 9
5
15
Tallahassee HEAT Voodoo
2017 12U Maroon Niceville Traveling Eagles
-vs- 04/01/2017 - 11:20 AM FIELD 10
3
7
Tallahassee HEAT Zen
BlackSox
-vs- 04/01/2017 - 1:00 PM FIELD 9
6
16
TITANS 12U
CBC Riverhawks Red
-vs- 04/01/2017 - 1:00 PM FIELD 10
4
6
Powermill Stingers - 12U
SGSA Bandits 12U
-vs- 04/01/2017 - 2:40 PM FIELD 9
25
0
Tallahassee HEAT Voodoo
Florida Grind East
-vs- 04/01/2017 - 2:40 PM FIELD 10
3
11
Tallahassee HEAT Zen
Hitmen 12U
-vs- 04/01/2017 - 4:20 PM FIELD 9
2
16
Florida Grind East
Powermill Baseball
-vs- 04/01/2017 - 4:20 PM FIELD 10
9
1
Hitmen 12U
Powermill Stingers - 12U
-vs- 04/01/2017 - 6:00 PM FIELD 9
11
4
Powermill Baseball
SGSA Bandits 12U
-vs- 04/01/2017 - 6:00 PM FIELD 10
9
7
CBC Riverhawks Red
Tomahawks 12U
-vs- 04/02/2017 - 8:00 AM FIELD 8 (GM1) GOLD
4
19
Hooks 12U
Tallahassee HEAT Voodoo
-vs- 04/02/2017 - 9:50 AM FIELD 7 (GM2) GOLD
1
12
Powermill Baseball
SGSA Bandits 12U
-vs- 04/02/2017 - 9:50 AM FIELD 8 (GM3) GOLD
10
2
Hitmen 12U
CBC Riverhawks Red
-vs- 04/02/2017 - 11:40 AM FIELD 7 (GM4) GOLD
5
13
Tallahassee HEAT Voodoo
SGSA Bandits 12U
-vs- 04/02/2017 - 11:40 AM FIELD 8 (GM5) GOLD
8
7
2017 12U Maroon Niceville Traveling Eagles
BlackSox
-vs- 04/02/2017 - 1:30 PM FIELD 7 (GM6) GOLD
14
1
Hitmen 12U
2017 12U Maroon Niceville Traveling Eagles
-vs- 04/02/2017 - 3:20 PM FIELD 7 (GM7) GOLD
1
9
SGSA Bandits 12U
Hitmen 12U
-vs- 04/02/2017 - 5:10 PM FIELD 7 GOLD (CHAMPIONSHIP)
9
5
Tallahassee HEAT Zen
TITANS 12U
-vs- 04/02/2017 - 1:30 PM FIELD 8 (GM1) SILVER
13
4
Powermill Stingers - 12U
Florida Grind East
-vs- 04/02/2017 - 3:20 PM FIELD 8 (GM2) SILVER
8
10
Tallahassee HEAT Zen
Powermill Stingers - 12U
-vs- 04/02/2017 - 5:10 PM FIELD 8 SILVER (CHAMPIONSHIP)

8U

Team Standings Record Place Seed
Georgia Batmen 3-1-0 1 3
Tallahassee Heat Demarini 3-1-0 2 1
Lynn Haven Raptors 1-2-0 3 2
Tallahassee Tomahawks 0-3-0 4 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-01 Georgia Batmen 8 Lynn Haven Raptors 14
4-01 Georgia Batmen 12 Tallahassee Tomahawks 11
4-01 Lynn Haven Raptors 8 Tallahassee Heat Demarini 9
4-01 Tallahassee Heat Demarini 15 Tallahassee Tomahawks 2
4-02 Georgia Batmen 15 Lynn Haven Raptors 0
4-02 Tallahassee Heat Demarini 15 Tallahassee Tomahawks 7
4-02 Georgia Batmen 8 Tallahassee Heat Demarini 2

9U

Team Standings Record Place Seed
South Walton Hawks 9u 4-0-0 1 2
Batmen 9U Elite 3-1-0 2 1
Tallahassee Heat 2-2-0 3 3
Tallahassee Tomahawks 2-2-0 4 4
DKSA Elite 9U 0-3-0 5 5
Wiregrass Sports Academy 9U 0-3-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-01 Wiregrass Sports Academy 9U 6 Tallahassee Tomahawks 20
4-01 Wiregrass Sports Academy 9U 2 Batmen 9U Elite 14
4-01 Batmen 9U Elite 12 Tallahassee Tomahawks 2
4-01 Tallahassee Heat 6 South Walton Hawks 9u 9
4-01 South Walton Hawks 9u 10 DKSA Elite 9U 4
4-01 DKSA Elite 9U 7 Tallahassee Heat 12
4-02 Tallahassee Tomahawks 8 DKSA Elite 9U 7
4-02 Tallahassee Heat 11 Wiregrass Sports Academy 9U 1
4-02 Batmen 9U Elite 12 Tallahassee Tomahawks 2
4-02 South Walton Hawks 9u 3 Tallahassee Heat 1
4-02 Batmen 9U Elite 6 South Walton Hawks 9u 17

10U

Team Standings Record Place Seed
Tallahassee Tomahawks 10U 4-0-0 1 1
Hitmen 10U 3-1-0 2 2
Tallahassee HEAT Voodoo 2-1-0 3 3
Tallahassee HEAT Zen 2-2-0 4 5
Lynn Haven Dolphins 1-2-0 5 4
Team Elite South 2-2-0 6 7
Wiregrass Sports Academy 10U 1-3-0 7 9
Bears 1-2-0 8 6
DKSA ELITE 10U 0-3-0 9 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-01 Tallahassee Tomahawks 10U 11 DKSA ELITE 10U 1
4-01 Wiregrass Sports Academy 10U 0 Tallahassee HEAT Voodoo 26
4-01 Tallahassee Tomahawks 10U 6 Team Elite South 2
4-01 Wiregrass Sports Academy 10U 6 Tallahassee HEAT Zen 17
4-01 DKSA ELITE 10U 3 Hitmen 10U 6
4-01 Team Elite South 8 Tallahassee HEAT Voodoo 10
4-01 Lynn Haven Dolphins 9 Bears 11
4-01 Bears 1 Hitmen 10U 20
4-01 Lynn Haven Dolphins 12 Tallahassee HEAT Zen 3
4-02 Lynn Haven Dolphins 4 Tallahassee HEAT Zen 5
4-02 Hitmen 10U 10 Tallahassee HEAT Voodoo 2
4-02 Tallahassee Tomahawks 10U 11 Tallahassee HEAT Zen 1
4-02 Hitmen 10U 6 Tallahassee Tomahawks 10U 8
4-02 Team Elite South 15 DKSA ELITE 10U 5
4-02 Bears 1 Wiregrass Sports Academy 10U 8
4-02 Team Elite South 16 Wiregrass Sports Academy 10U 1

11U

Team Standings Record Place Seed
Titletown Heat 11U 5-0-0 1 3
Tallahassee Heat 4-1-0 2 1
Southern Rattlers 3-1-0 3 2
DKSA ELITE 11U 3-1-0 4 5
Tallahassee HEAT Gulf Coast 2-1-0 5 4
Team Elite South 1-2-0 6 6
TSA Baseball 11U 1-2-0 7 7
Tallahassee Stix 2-2-0 8 8
Tallahassee Tomahawks 1-2-0 9 9
2017 11U Niceville Traveling Eagles 3-2-0 10 13
Lynn Haven Raptors 1-3-0 11 11
Dothan Dragons 12U 1-3-0 12 15
NF Seahawks 1-2-0 13 10
Wiregrass Sports Academy 11U 0-3-0 14 12
Coastal Bandits 0-3-0 15 14

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-01 Tallahassee Stix 10 Wiregrass Sports Academy 11U 1
4-01 Coastal Bandits 5 Tallahassee HEAT Gulf Coast 21
4-01 DKSA ELITE 11U 9 Tallahassee Tomahawks 8
4-01 Wiregrass Sports Academy 11U 1 Tallahassee Heat 12
4-01 Team Elite South 3 Tallahassee HEAT Gulf Coast 4
4-01 DKSA ELITE 11U 13 Tallahassee Stix 6
4-01 Tallahassee Tomahawks 11 Coastal Bandits 6
4-01 2017 11U Niceville Traveling Eagles 6 Tallahassee Heat 16
4-01 Team Elite South 6 Lynn Haven Raptors 5
4-01 2017 11U Niceville Traveling Eagles 6 Titletown Heat 11U 8
4-01 TSA Baseball 11U 17 Dothan Dragons 12U 2
4-01 NF Seahawks 14 Lynn Haven Raptors 13
4-01 Southern Rattlers 10 TSA Baseball 11U 6
4-01 NF Seahawks 2 Titletown Heat 11U 10
4-01 Southern Rattlers 17 Dothan Dragons 12U 2
4-02 Tallahassee Stix 6 Tallahassee Tomahawks 2
4-02 Titletown Heat 11U 7 Team Elite South 4
4-02 Tallahassee HEAT Gulf Coast 10 DKSA ELITE 11U 11
4-02 Southern Rattlers 7 TSA Baseball 11U 1
4-02 Tallahassee Heat 8 Tallahassee Stix 4
4-02 Titletown Heat 11U 8 Southern Rattlers 5
4-02 DKSA ELITE 11U 5 Tallahassee Heat 7
4-02 Titletown Heat 11U 13 Tallahassee Heat 2
4-02 2017 11U Niceville Traveling Eagles 15 Coastal Bandits 4
4-02 NF Seahawks 2 2017 11U Niceville Traveling Eagles 14
4-02 Wiregrass Sports Academy 11U 6 Dothan Dragons 12U 13
4-02 Lynn Haven Raptors 17 Dothan Dragons 12U 2
4-02 2017 11U Niceville Traveling Eagles 11 Lynn Haven Raptors 1

12U

Team Standings Record Place Seed
Hitmen 12U 5-0-0 1 1
SGSA Bandits 12U 3-2-0 2 7
2017 12U Maroon Niceville Traveling Eagles 3-1-0 3 4
BlackSox 1-2-0 4 5
Tallahassee HEAT Voodoo 2-2-0 5 6
Hooks 12U 2-1-0 6 3
Powermill Baseball 2-1-0 7 2
CBC Riverhawks Red 2-2-0 8 8
Tomahawks 12U 1-2-0 9 9
Powermill Stingers - 12U 2-2-0 10 10
Tallahassee HEAT Zen 1-3-0 11 11
TITANS 12U 0-3-0 12 12
Florida Grind East 0-3-0 13 13

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-01 Tomahawks 12U 7 2017 12U Maroon Niceville Traveling Eagles 17
4-01 Hooks 12U 11 CBC Riverhawks Red 4
4-01 TITANS 12U 5 Tomahawks 12U 12
4-01 Hooks 12U 9 BlackSox 6
4-01 Tallahassee HEAT Voodoo 5 2017 12U Maroon Niceville Traveling Eagles 15
4-01 Tallahassee HEAT Zen 3 BlackSox 7
4-01 TITANS 12U 6 CBC Riverhawks Red 16
4-01 Powermill Stingers - 12U 4 SGSA Bandits 12U 6
4-01 Tallahassee HEAT Voodoo 25 Florida Grind East 0
4-01 Tallahassee HEAT Zen 3 Hitmen 12U 11
4-01 Florida Grind East 2 Powermill Baseball 16
4-01 Hitmen 12U 9 Powermill Stingers - 12U 1
4-01 Powermill Baseball 11 SGSA Bandits 12U 4
4-02 CBC Riverhawks Red 9 Tomahawks 12U 7
4-02 Hooks 12U 4 Tallahassee HEAT Voodoo 19
4-02 Powermill Baseball 1 SGSA Bandits 12U 12
4-02 Hitmen 12U 10 CBC Riverhawks Red 2
4-02 Tallahassee HEAT Voodoo 5 SGSA Bandits 12U 13
4-02 2017 12U Maroon Niceville Traveling Eagles 8 BlackSox 7
4-02 Hitmen 12U 14 2017 12U Maroon Niceville Traveling Eagles 1
4-02 SGSA Bandits 12U 1 Hitmen 12U 9
4-02 Tallahassee HEAT Zen 9 TITANS 12U 5
4-02 Powermill Stingers - 12U 13 Florida Grind East 4
4-02 Tallahassee HEAT Zen 8 Powermill Stingers - 12U 10

Event Address: 2830 JACKSON BLUFF RD, TALLAHASSEE, FL 32304

Map and Directions Map and Directions

Weather: