FUTURE STARS VI

MERE SPORTS COMPLEX / MARIANNA, FL
April 14, 2018 through April 15, 2018

**2018 SPRING BASEBALL SCHEDULE**  (MARIANNA, FLORIDA)

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-13U $325.  REGISTER EARLY and  SAVE $$$.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE.  REGISTER YOUR TEAM TODAY AND JUST PLAY!!!

 

 


**WEATHER UPDATE**

**SUNDAY GAMES CANCELED*

PARK DIRECTOR SAYS FIELDS ARE UNDERWATER 

ITS ALSO STILL RAINING

1ST SEED AND 2ND SEED IN GROUP A AND GROUP B WILL RECEIVE TROPHIES

I WILL BE AT THE COMPLEX UNTIL 12:00 PM 

 

**IMPORTANT**

EFFECTIVE IMMEDIATELY

TWO ADDITIONAL BATS DO NOT MEET THE BPF 1.15 STANDARDS AND HAVE BEEN ADDED TO THE NOT ELIGIBLE PLAY LIST   

GO TO TBUSA RULE #3 BAT RESTRICTIONS AND CLICK THE TWO LINKS

THANK YOU


8U - GROUP A (SEED 1-5) <> GROUP B (SEED 6-10)

11U - GROUP A (SEED 1-5) <> GROUP B (SEED 6-9)

12U - GROUP A (SEED 1-8) <> GROUP B (SEED 9-13)

13U - NO PORTABLE MOUND - STEEL CLEATS ALLOWED

MARIANNA HIGH SCHOOL FIELD LOCATED ACROSS THE ROAD FROM THE SPORTS COMPLEX

PLEASE NOTE:  MHS HAS ASKED 8U PLAYING AT THE HIGH SCHOOL PLEASE WARM UP OUTSIDE THE FENCE PRIOR TO EACH GAME.  THERE ARE HIGH SCHOOL PLAYOFFS BEING HELD THERE.  AVAILABLE ARE BATTING CAGES AND PLENTY OF OUTSIDE AREA TO WARM UP BEFORE EACH GAME.

THANK YOU


RV SPACE AVAILABLE AT PARK CALL 850 482-6228

 

COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK. 

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK. 

NO PETS ALLOWED IN PARK.

 

Tournament Entry Deadline:  April 11, 2018 at 6 pm

Pay online or make checks payable to TBUSA.

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
Pensacola Dynasty 8 Pensacola, FL
Chaos 8U 8 Enterprise, AL
WFBA Blacktips 8U 8 Cantonment, FL
Tallahassee Heat 8U 8 Tallahassee, FL
Freeze Baseball 8 Ashford, AL
Overdrive 8 Rehobeth, AL
Avengers 8U 8 Enterprise, AL
Highland Park ELITE 8 Southport, FL
Hi-Def Canes 8 Dothan, AL
Southern Closers 8 Headland, AL

9U
Team Name Age City, State
MudCats 9 Paxton, FL
Freeport Bulldogs 9 Freeport, FL
Regulators 9U 9 dothan, AL
Enterprise Express 9U 9 Enterprise, AL
Tallahassee Heat Demarini 9 Tallahassee, FL
Chiefs 9U 9 Blountstown, FL
Team Florida N. 9 PANAMA CITY, FL

10U
Team Name Age City, State
Traveling Eagles 10-U 10 Niceville, FL
High Voltage 10 Abbeville, AL
Southport Cubs 10U 10 Panama City Beach, FL
Wiregrass Cardinals 10 Newville, AL
Team Attack 10 Pensacola, FL
Alabama Avengers 10U 10 Pansey, AL

11U
Team Name Age City, State
Enterprise Express 11u 11 enterprise, AL
Lynn Haven Dolphins 11 Lynn Haven, FL, FL
2018 11U Niceville Traveling Eagles 11 Niceville, FL
Team Elite 11U 11 Albany, GA
Dothan Dragons 11u 11 Dothan, AL
Marianna Baseball 11U 11 MARIANNA, FL
Ambush 11U 11 Bainbridge, GA
Pirates Baseball 11 Fairhope, AL
5 Star National Buler 11U 11 Tifton, GA

12U
Team Name Age City, State
North Florida Premier 12U 12 Paxton, FL
Southern Brawlers 12 DONALSONVILLE, GA
Panhandle Panthers 12U 12 Marianna, FL
Team Elite 12u 12 Albany, GA
Talon Rangers 12 Havana, FL
Beach SOX Baseball 12 Shalimar, FL
Triple Play 12U 12 Luverne, AL
5 Star National Haynes 12U 12 Tifton, GA
Panhandle Athletics 12U 12 Pensacola, FL
Southern Rattlers 12 Marianna, FL
Enterprise Wildcats 12U 12 Enterprise, AL
Dirt Baggers 12U 12 Santa Rosa beach, FL
Slammers 12U 12 Ozark, AL

13U
Team Name Age City, State
Tri State Raptors 13 Marianna, FL
EBG Dirtbags 13 Enterprise, AL
Beach SOX Baseball 13 Panhandle, FL
Team Elite 13U 13 Albany, GA
Klutch Baseball 13 Lynn Haven, FL
Big League Xpress 13U 13 Marianna, FL

14U
No teams have registered for this age group.

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
15
7
WFBA Blacktips 8U
Overdrive
-vs- 04/14/2018 - 9:00 AM MARIANNA HIGH SCHOOL
11
3
Tallahassee Heat 8U
Southern Closers
-vs- 04/14/2018 - 9:00 AM FIELD 9
23
14
Overdrive
Freeze Baseball
-vs- 04/14/2018 - 10:30 AM MARIANNA HIGH SCHOOL
15
4
Tallahassee Heat 8U
Highland Park ELITE
-vs- 04/14/2018 - 10:30 AM FIELD 9
12
4
WFBA Blacktips 8U
Avengers 8U
-vs- 04/14/2018 - 12:00 PM MARIANNA HIGH SCHOOL
0
15
Hi-Def Canes
Southern Closers
-vs- 04/14/2018 - 12:00 PM FIELD 9
9
21
Freeze Baseball
Pensacola Dynasty
-vs- 04/14/2018 - 1:30 PM MARIANNA HIGH SCHOOL
13
6
Highland Park ELITE
Chaos 8U
-vs- 04/14/2018 - 1:30 PM FIELD 9
1
17
Avengers 8U
Pensacola Dynasty
-vs- 04/14/2018 - 3:00 PM MARIANNA HIGH SCHOOL
12
12
Chaos 8U
Hi-Def Canes
-vs- 04/14/2018 - 3:00 PM FIELD 9
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 04/15/2018 - 11:00 AM MHS (GROUP A) GM1
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 04/15/2018 - 12:30 PM MHS (GROUP A) GM2
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 04/15/2018 - 2:00 PM MHS (GROUP A) GM3
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 04/15/2018 - 3:30 PM MHS (GROUP A) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 9
Seed 10
-vs- 04/15/2018 - 11:00 AM FIELD 9 (GROUP B) GM1
-
-
Seed 7
Seed 8
-vs- 04/15/2018 - 12:30 PM FIELD 9 (GROUP B) GM2
-
-
Seed 6
Winner Game 1
-vs- 04/15/2018 - 2:00 PM FIELD 9 (GROUP B) GM3
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 04/15/2018 - 3:30 PM FIELD 9 (GROUP B) CHAMPIONSHIP

9U
Score
Game Date / Time Location
15
0
Tallahassee Heat Demarini
Regulators 9U
-vs- 04/14/2018 - 9:00 AM FIELD 5
16
1
Enterprise Express 9U
Chiefs 9U
-vs- 04/14/2018 - 9:00 AM FIELD 7
20
2
Tallahassee Heat Demarini
Freeport Bulldogs
-vs- 04/14/2018 - 10:50 AM FIELD 5
5
11
Enterprise Express 9U
Team Florida N.
-vs- 04/14/2018 - 10:50 AM FIELD 7
14
5
Regulators 9U
MudCats
-vs- 04/14/2018 - 12:40 PM FIELD 5
4
18
Chiefs 9U
Team Florida N.
-vs- 04/14/2018 - 12:40 PM FIELD 7
9
7
Freeport Bulldogs
MudCats
-vs- 04/14/2018 - 2:30 PM FIELD 5
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 04/15/2018 - 11:00 AM FIELD 5 (GM1)
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 04/15/2018 - 11:00 AM FIELD 7 (GM2)
-
-
Seed 2
Seed 7
-vs- 04/15/2018 - 12:30 PM FIELD 5 (GM3)
-
-
Seed 1
Winner Game 2
-vs- 04/15/2018 - 12:30 PM FIELD 7 (GM4)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 3
-vs- 04/15/2018 - 2:00 PM FIELD 5 (GM5)
-
-
Winner Game 4
Winner Game 5
-vs- 04/15/2018 - 3:30 PM FIELD 5 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
1
17
Wiregrass Cardinals
Southport Cubs 10U
-vs- 04/14/2018 - 8:00 AM FIELD 4
20
2
High Voltage
Wiregrass Cardinals
-vs- 04/14/2018 - 9:50 AM FIELD 4
4
2
Traveling Eagles 10-U
Southport Cubs 10U
-vs- 04/14/2018 - 11:40 AM FIELD 4
3
13
High Voltage
Team Attack
-vs- 04/14/2018 - 1:30 PM FIELD 4
16
7
Traveling Eagles 10-U
Alabama Avengers 10U
-vs- 04/14/2018 - 3:20 PM FIELD 4
6
3
Team Attack
Alabama Avengers 10U
-vs- 04/14/2018 - 5:10 PM FIELD 4
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 04/15/2018 - 11:00 AM FIELD 4 (GM1)
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 04/15/2018 - 12:30 PM FIELD 4 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 04/15/2018 - 2:00 PM FIELD 4 (GM3)
-
-
Seed 2
Winner Game 2
-vs- 04/15/2018 - 3:30 PM FIELD 4 (GM4)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 4
-vs- 04/15/2018 - 5:00 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
3
22
Ambush 11U
Marianna Baseball 11U
-vs- 04/14/2018 - 8:00 AM FIELD 6
9
5
Enterprise Express 11u
Lynn Haven Dolphins
-vs- 04/14/2018 - 8:00 AM FIELD 8
0
10
Ambush 11U
Dothan Dragons 11u
-vs- 04/14/2018 - 9:50 AM FIELD 6
2
7
Marianna Baseball 11U
Enterprise Express 11u
-vs- 04/14/2018 - 9:50 AM FIELD 8
0
15
Team Elite 11U
Pirates Baseball
-vs- 04/14/2018 - 11:40 AM FIELD 6
7
3
5 Star National Buler 11U
Lynn Haven Dolphins
-vs- 04/14/2018 - 11:40 AM FIELD 8
11
9
2018 11U Niceville Traveling Eagles
Dothan Dragons 11u
-vs- 04/14/2018 - 1:30 PM FIELD 6
15
1
5 Star National Buler 11U
Pirates Baseball
-vs- 04/14/2018 - 1:30 PM FIELD 8
20
5
2018 11U Niceville Traveling Eagles
Team Elite 11U
-vs- 04/14/2018 - 3:20 PM FIELD 6
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 04/15/2018 - 11:00 AM FIELD 6 (GROUP A) GM1
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 04/15/2018 - 12:30 PM FIELD 6 (GROUP A) GM2
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 04/15/2018 - 2:00 PM FIELD 6 (GROUP A) GM3
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 04/15/2018 - 3:30 PM FIELD 6 (GROUP A) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 7
Seed 8
-vs- 04/15/2018 - 12:30 PM FIELD 8 (GROUP B) GM1
-
-
Seed 6
Seed 9
-vs- 04/15/2018 - 2:00 PM FIELD 8 (GROUP B) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 04/15/2018 - 3:30 PM FIELD 8 (GROUP B) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
2
7
Panhandle Panthers 12U
Southern Brawlers
-vs- 04/14/2018 - 8:00 AM FIELD 1
11
10
Beach SOX Baseball
Enterprise Wildcats 12U
-vs- 04/14/2018 - 8:00 AM FIELD 3
4
4
Panhandle Panthers 12U
North Florida Premier 12U
-vs- 04/14/2018 - 9:50 AM FIELD 1
7
6
Beach SOX Baseball
Slammers 12U
-vs- 04/14/2018 - 9:50 AM FIELD 3
6
5
5 Star National Haynes 12U
Southern Brawlers
-vs- 04/14/2018 - 11:40 AM FIELD 1
1
11
Enterprise Wildcats 12U
Panhandle Athletics 12U
-vs- 04/14/2018 - 11:40 AM FIELD 3
3
2
North Florida Premier 12U
Slammers 12U
-vs- 04/14/2018 - 1:30 PM FIELD 1
10
6
Dirt Baggers 12U
Team Elite 12u
-vs- 04/14/2018 - 1:30 PM FIELD 3
2
1
Triple Play 12U
Talon Rangers
-vs- 04/14/2018 - 3:20 PM FIELD 1
15
20
Southern Rattlers
Team Elite 12u
-vs- 04/14/2018 - 3:20 PM FIELD 3
1
14
5 Star National Haynes 12U
Panhandle Athletics 12U
-vs- 04/14/2018 - 3:20 PM FIELD 8
0
8
Triple Play 12U
Dirt Baggers 12U
-vs- 04/14/2018 - 5:10 PM FIELD 1
16
0
Southern Rattlers
Talon Rangers
-vs- 04/14/2018 - 5:10 PM FIELD 3
-
-
Seed 2
Seed 7
-vs- 04/15/2018 - 11:00 AM FIELD 1 (GROUP A) GM1
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 04/15/2018 - 11:00 AM FIELD 3 (GROUP A) GM2
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 04/15/2018 - 11:00 AM FIELD 8 (GROUP A) GM3
-
-
Seed 1
Seed 8
-vs- 04/15/2018 - 12:30 PM FIELD 1 (GROUP A) GM4
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 04/15/2018 - 2:00 PM FIELD 1 (GROUP A) GM5
-
-
Winner Game 3
Winner Game 4
-vs- 04/15/2018 - 3:30 PM FIELD 1 (GROUP A) GM6
-
-
Winner Game 5
Winner Game 6
-vs- 04/15/2018 - 5:00 PM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 12
Seed 13
-vs- 04/15/2018 - 12:30 PM FIELD 3 (GROUP B) GM1
-
-
Seed 10
Seed 11
-vs- 04/15/2018 - 2:00 PM FIELD 3 (GROUP B) GM2
-
-
Seed 9
Winner Game 1
-vs- 04/15/2018 - 3:30 PM FIELD 3 (GROUP B) GM3
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 04/15/2018 - 5:00 PM FIELD 3 (GROUP B) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
9
10
Tri State Raptors
EBG Dirtbags
-vs- 04/14/2018 - 8:00 AM FIELD 2
4
6
EBG Dirtbags
Klutch Baseball
-vs- 04/14/2018 - 9:50 AM FIELD 2
4
10
Beach SOX Baseball
Tri State Raptors
-vs- 04/14/2018 - 11:40 AM FIELD 2
5
10
Big League Xpress 13U
Klutch Baseball
-vs- 04/14/2018 - 1:30 PM FIELD 2
4
6
Team Elite 13U
Beach SOX Baseball
-vs- 04/14/2018 - 3:20 PM FIELD 2
12
4
Team Elite 13U
Big League Xpress 13U
-vs- 04/14/2018 - 5:10 PM FIELD 2
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 04/15/2018 - 11:00 PM FIELD 2 (GM1)
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 04/15/2018 - 12:30 AM FIELD 2 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 04/15/2018 - 2:00 PM FIELD 2 (GM3)
-
-
Seed 2
Winner Game 2
-vs- 04/15/2018 - 3:30 PM FIELD 2 (GM4)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 5
-vs- 04/15/2018 - 5:00 PM FIELD 2 (CHAMPIONSHIP)

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 9 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 10 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Heat 8U 2-0-0 12-1-0 1 1
Pensacola Dynasty 2-0-0 2-0-0 2 2
WFBA Blacktips 8U 2-0-0 2-0-0 3 3
Southern Closers 1-1-0 7-6-0 4 4
Highland Park ELITE 1-1-0 2-4-0 5 5
Overdrive 1-1-0 9-5-0 6 6
Chaos 8U 0-1-1 9-3-1 7 7
Hi-Def Canes 0-1-1 2-2-1 8 8
Avengers 8U 0-2-0 11-11-1 9 9
Freeze Baseball 0-2-0 1-4-0 10 10

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-14 WFBA Blacktips 8U 15 Overdrive 7
4-14 Tallahassee Heat 8U 11 Southern Closers 3
4-14 Overdrive 23 Freeze Baseball 14
4-14 Tallahassee Heat 8U 15 Highland Park ELITE 4
4-14 WFBA Blacktips 8U 12 Avengers 8U 4
4-14 Hi-Def Canes 0 Southern Closers 15
4-14 Freeze Baseball 9 Pensacola Dynasty 21
4-14 Highland Park ELITE 13 Chaos 8U 6
4-14 Avengers 8U 1 Pensacola Dynasty 17
4-14 Chaos 8U 12 Hi-Def Canes 12
4-15 Seed 4 - Seed 5 -
4-15 Seed 2 - Seed 3 -
4-15 Seed 1 - Winner Game 1 -
4-15 Winner Game 2 - Winner Game 3 -
4-15 Seed 9 - Seed 10 -
4-15 Seed 7 - Seed 8 -
4-15 Seed 6 - Winner Game 1 -
4-15 Winner Game 2 - Winner Game 3 -

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Heat Demarini 2-0-0 8-1-0 1 1
Team Florida N. 2-0-0 3-2-0 2 2
Enterprise Express 9U 1-1-0 13-2-0 3 3
Regulators 9U 1-1-0 3-5-0 4 4
Freeport Bulldogs 1-1-0 1-1-0 5 5
MudCats 0-2-0 0-2-0 6 6
Chiefs 9U 0-2-0 2-7-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-14 Tallahassee Heat Demarini 15 Regulators 9U 0
4-14 Enterprise Express 9U 16 Chiefs 9U 1
4-14 Tallahassee Heat Demarini 20 Freeport Bulldogs 2
4-14 Enterprise Express 9U 5 Team Florida N. 11
4-14 Regulators 9U 14 MudCats 5
4-14 Chiefs 9U 4 Team Florida N. 18
4-14 Freeport Bulldogs 9 MudCats 7
4-15 Seed 3 - Seed 6 -
4-15 Seed 4 - Seed 5 -
4-15 Seed 2 - Seed 7 -
4-15 Seed 1 - Winner Game 2 -
4-15 Winner Game 1 - Winner Game 3 -
4-15 Winner Game 4 - Winner Game 5 -

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Team Attack 2-0-0 2-0-0 1 1
Traveling Eagles 10-U 2-0-0 3-3-2 2 2
Southport Cubs 10U 1-1-0 2-3-1 3 3
High Voltage 1-1-0 3-5-0 4 4
Alabama Avengers 10U 0-2-0 7-9-0 5 5
Wiregrass Cardinals 0-2-0 0-2-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-14 Wiregrass Cardinals 1 Southport Cubs 10U 17
4-14 High Voltage 20 Wiregrass Cardinals 2
4-14 Traveling Eagles 10-U 4 Southport Cubs 10U 2
4-14 High Voltage 3 Team Attack 13
4-14 Traveling Eagles 10-U 16 Alabama Avengers 10U 7
4-14 Team Attack 6 Alabama Avengers 10U 3
4-15 Seed 4 - Seed 5 -
4-15 Seed 3 - Seed 6 -
4-15 Seed 1 - Winner Game 1 -
4-15 Seed 2 - Winner Game 2 -
4-15 Winner Game 3 - Winner Game 4 -

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 9 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
5 Star National Buler 11U 2-0-0 2-0-0 1 1
Enterprise Express 11u 2-0-0 6-5-0 2 2
2018 11U Niceville Traveling Eagles 2-0-0 7-5-0 3 3
Marianna Baseball 11U 1-1-0 1-1-0 4 4
Dothan Dragons 11u 1-1-0 2-3-0 5 5
Pirates Baseball 1-1-0 3-3-0 6 6
Lynn Haven Dolphins 0-2-0 4-4-1 7 7
Ambush 11U 0-2-0 0-5-0 8 8
Team Elite 11U 0-2-0 0-2-0 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-14 Ambush 11U 3 Marianna Baseball 11U 22
4-14 Enterprise Express 11u 9 Lynn Haven Dolphins 5
4-14 Ambush 11U 0 Dothan Dragons 11u 10
4-14 Marianna Baseball 11U 2 Enterprise Express 11u 7
4-14 Team Elite 11U 0 Pirates Baseball 15
4-14 5 Star National Buler 11U 7 Lynn Haven Dolphins 3
4-14 2018 11U Niceville Traveling Eagles 11 Dothan Dragons 11u 9
4-14 5 Star National Buler 11U 15 Pirates Baseball 1
4-14 2018 11U Niceville Traveling Eagles 20 Team Elite 11U 5
4-15 Seed 4 - Seed 5 -
4-15 Seed 2 - Seed 3 -
4-15 Seed 1 - Winner Game 1 -
4-15 Winner Game 2 - Winner Game 3 -
4-15 Seed 7 - Seed 8 -
4-15 Seed 6 - Seed 9 -
4-15 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Seed 11 0-0-0 0-0-0
Seed 9 0-0-0 0-0-0
Seed 10 0-0-0 0-0-0
Seed 13 0-0-0 0-0-0
Winner Game 6 0-0-0 0-0-0
Seed 12 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Panhandle Athletics 12U 2-0-0 6-3-0 1 1
Dirt Baggers 12U 2-0-0 2-0-0 2 2
Beach SOX Baseball 2-0-0 5-6-1 3 3
North Florida Premier 12U 1-0-1 3-2-1 4 4
Southern Brawlers 1-1-0 9-7-0 5 5
Triple Play 12U 1-1-0 1-1-0 6 6
5 Star National Haynes 12U 1-1-0 1-1-0 7 7
Southern Rattlers 1-1-0 6-4-0 8 8
Team Elite 12u 1-1-0 4-8-0 9 9
Panhandle Panthers 12U 0-1-1 1-3-1 10 10
Slammers 12U 0-2-0 8-10-1 11 11
Talon Rangers 0-2-0 0-8-0 12 12
Enterprise Wildcats 12U 0-2-0 5-12-0 13 13

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-14 Panhandle Panthers 12U 2 Southern Brawlers 7
4-14 Beach SOX Baseball 11 Enterprise Wildcats 12U 10
4-14 Panhandle Panthers 12U 4 North Florida Premier 12U 4
4-14 Beach SOX Baseball 7 Slammers 12U 6
4-14 5 Star National Haynes 12U 6 Southern Brawlers 5
4-14 Enterprise Wildcats 12U 1 Panhandle Athletics 12U 11
4-14 North Florida Premier 12U 3 Slammers 12U 2
4-14 Dirt Baggers 12U 10 Team Elite 12u 6
4-14 Triple Play 12U 2 Talon Rangers 1
4-14 Southern Rattlers 15 Team Elite 12u 20
4-14 5 Star National Haynes 12U 1 Panhandle Athletics 12U 14
4-14 Triple Play 12U 0 Dirt Baggers 12U 8
4-14 Southern Rattlers 16 Talon Rangers 0
4-15 Seed 2 - Seed 7 -
4-15 Seed 3 - Seed 6 -
4-15 Seed 4 - Seed 5 -
4-15 Seed 1 - Seed 8 -
4-15 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
4-15 Winner Game 3 - Winner Game 4 -
4-15 Winner Game 5 - Winner Game 6 -
4-15 Seed 12 - Seed 13 -
4-15 Seed 10 - Seed 11 -
4-15 Seed 9 - Winner Game 1 -
4-15 Winner Game 2 - Winner Game 3 -

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Klutch Baseball 2-0-0 5-7-0 1 1
Team Elite 13U 1-1-0 1-1-0 2 2
Tri State Raptors 1-1-0 2-4-0 3 3
Beach SOX Baseball 1-1-0 8-7-1 4 4
EBG Dirtbags 1-1-0 7-9-0 5 5
Big League Xpress 13U 0-2-0 1-4-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-14 Tri State Raptors 9 EBG Dirtbags 10
4-14 EBG Dirtbags 4 Klutch Baseball 6
4-14 Beach SOX Baseball 4 Tri State Raptors 10
4-14 Big League Xpress 13U 5 Klutch Baseball 10
4-14 Team Elite 13U 4 Beach SOX Baseball 6
4-14 Team Elite 13U 12 Big League Xpress 13U 4
4-15 Seed 4 - Seed 5 -
4-15 Seed 3 - Seed 6 -
4-15 Seed 1 - Winner Game 1 -
4-15 Seed 2 - Winner Game 2 -
4-15 Winner Game 3 - Winner Game 5 -

Event Address: 3625 CAVERNS RD, MARIANNA, FL 32447

Map and Directions Map and Directions

Weather: