PC MOTHERS DAY SPLASH V - PANAMA CITY BEACH, FL

FRANK BROWN PARK / PANAMA CITY BEACH, FL
May 11, 2019 through May 12, 2019

**2019 SPRING BASEBALL SCHEDULE**  (PANAMA CITY BEACH, FLORIDA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-13U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.

**ANY WEATHER UPDATES OR DELAYS WILL BE POSTED HERE**

LIGHTNING/ RAIN 

12:06pm Sunday CANCELED too much water on the fields 



13U/14U - NO STEEL CLEATS ON PORTABLE MOUNDS


COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK. 

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK. 

NO PETS ALLOWED IN PARK.

 

Tournament Entry Deadline:  May 8, 2019 at 6 pm

Pay online or make checks payable to TBUSA.

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.

7U
Team Name Age City, State
Adiktiv 7u 7 Pace, FL
South Walton Hawks 7U 7 Santa Rosa Beach, FL
Troy Warriors 7u 7 Troy, AL
Avengers 7 Enterprise, AL
Lights Out 7 Ashford, AL
SC Prospects 8U 7 Headland, AL

8U
Team Name Age City, State
Avengers 8U 8 Enterprise, AL
Southern Closers 9U 8 Headland, AL
Chaos 8u 8 Enterprise, AL
Wiregrass Naturals 8 Hartford, AL
Tallahassee Heat 8 Crawfordville, FL
South Walton Hawks 8U 8 Santa Rosa Beach, FL
Traveling Eagles 8 Niceville, FL
Troy Warriors 9u 8 Troy, AL

9U
Team Name Age City, State
Traveling Eagles 9 Niceville, FL
ENTERPRISE CHAOS 9U 9 Enterprise, AL
Southern Closers 10U 9 Headland, AL
Southern Savage 9 Ozark, AL
NWF baseball 9 Southport, FL
Sandlot Legends 9 Ashford, AL
OVERDRIVE 9 Rehobeth, AL
Clutch Cyclones 9 Andalusia, AL
East Coast Sox 2019 Spring 9 Santa Rosa Beach, FL

10U
Team Name Age City, State
Beach Braves 10 Panama City Beach, FL
Tallahassee Heat 10 Tallahassee, FL
Tallahassee Renegades 10 Tallahassee, FL
Sandlot 10 Apalachicola/Port St Joe, FL
Regulators 10U 10 dothan, AL
South Walton Hawks 10u 10 South Walton, FL
Legends Baseball 10 Hartsfield, GA

11U
Team Name Age City, State
South Walton Hawks 11u 11 South Walton, FL
Tallahassee Tomahawks 11 Crawfordville, FL
Ball Hogz 11U 11 Madison, FL
Wiregrass Sports Academy RED 11 Dothan, AL
Klutch Brand 11 destin, FL
Iron Sluggers 11 Enterprise, AL
Hooks 11U 11 Panama City, FL
Southern Thunder 11 Cowarts, AL

12U
Team Name Age City, State
Panhandle Prospects 12 Destin, FL
Legends Baseball 12 Hartsfield, GA
Lynn Haven Dolphins 12 Lynn Haven, FL, FL
LA OUTLAWS 12U 12 Enterprise, AL
Bay County Bandits 12 Panama City, FL
850 Select 12 Panhandle, FL
Tallahassee HEAT 12U 12 Tallahassee, FL
East Coast Sox 2019 Spring 12 Santa Rosa Beach, FL
Tallahassee Tomahawks 12 Tallahassee, FL
Top Gun Baseball 12 Tallahassee, FL

13U
Team Name Age City, State
Southern Rattlers 13 Marianna, FL
HR IMPACT 13U 13 Sant Rosa Beach, FL
EBG Dirtbags 13 Enterprise, AL
Panhandle Tigers 13 Chipley, FL
Powermill 13 Tallahassee, FL
Lynn Haven Dolphins 13 Lynn Haven, FL

14U
Team Name Age City, State
Impact Sports Academy 14 Defuniak Springs, FL
Southeast Elite WHITE 14 Abbeville, AL
North Florida Pride 14 Crawfordville, FL
Sharks 14 Port St Joe, FL
StateLine Outlaws 14 Thomasville, GA
Goats 14 Opp, AL

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

7U
Score
Game Date / Time Location
0
11
SC Prospects 8U
Lights Out
-vs- 05/11/2019 - 8:00 AM FIELD 2
12
10
South Walton Hawks 7U
Lights Out
-vs- 05/11/2019 - 9:00 AM FIELD 2
3
12
SC Prospects 8U
Adiktiv 7u
-vs- 05/11/2019 - 10:00 AM FIELD 2
4
11
Avengers
South Walton Hawks 7U
-vs- 05/11/2019 - 11:00 AM FIELD 2
3
18
Troy Warriors 7u
Adiktiv 7u
-vs- 05/11/2019 - 12:00 PM FIELD 2
7
19
Troy Warriors 7u
Avengers
-vs- 05/11/2019 - 1:00 PM FIELD 2
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 05/12/2019 - 9:30 AM FIELD 2 (GM1)
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 05/12/2019 - 10:40 AM FIELD 2 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 05/12/2019 - 11:50 AM FIELD 2 (GM3)
-
-
Seed 2
Winner Game 2
-vs- 05/12/2019 - 1:00 PM FIELD 2 (GM4)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 4
-vs- 05/12/2019 - 2:10 PM FIELD 2 (CHAMPIONSHIP)

8U
Score
Game Date / Time Location
14
13
Southern Closers 9U
South Walton Hawks 8U
-vs- 05/11/2019 - 8:00 AM FIELD 1
9
5
Southern Closers 9U
Traveling Eagles
-vs- 05/11/2019 - 9:10 AM FIELD 1
12
1
South Walton Hawks 8U
Wiregrass Naturals
-vs- 05/11/2019 - 10:20 AM FIELD 1
16
6
Avengers 8U
Traveling Eagles
-vs- 05/11/2019 - 11:30 AM FIELD 1
15
5
Tallahassee Heat
Wiregrass Naturals
-vs- 05/11/2019 - 12:40 PM FIELD 1
11
6
Avengers 8U
Troy Warriors 9u
-vs- 05/11/2019 - 1:50 PM FIELD 1
15
5
Chaos 8u
Tallahassee Heat
-vs- 05/11/2019 - 3:00 PM FIELD 1
13
10
Chaos 8u
Troy Warriors 9u
-vs- 05/11/2019 - 4:10 PM FIELD 1
16
8
Troy Warriors 9u
Traveling Eagles
-vs- 05/12/2019 - 8:00 AM FIELD 1 (GROUP B) GM1
-
-
Seed 5
Seed 8
-vs- 05/12/2019 - 9:10 AM FIELD 1 (GROUP B) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 05/12/2019 - 10:20 AM FIELD 1 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 05/12/2019 - 11:40 AM FIELD 1 (GROUP A) GM1
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 05/12/2019 - 12:50 PM FIELD 1 (GROUP A) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 05/12/2019 - 2:00 PM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

9U
Score
Game Date / Time Location
4
3
OVERDRIVE
Southern Closers 10U
-vs- 05/11/2019 - 8:00 AM FIELD 3
5
10
OVERDRIVE
NWF baseball
-vs- 05/11/2019 - 9:30 AM FIELD 3
5
12
Southern Closers 10U
ENTERPRISE CHAOS 9U
-vs- 05/11/2019 - 11:00 AM FIELD 3
6
9
Clutch Cyclones
NWF baseball
-vs- 05/11/2019 - 12:30 PM FIELD 3
10
11
East Coast Sox 2019 Spring
Traveling Eagles
-vs- 05/11/2019 - 2:00 PM FIELD 3
6
4
ENTERPRISE CHAOS 9U
Sandlot Legends
-vs- 05/11/2019 - 2:30 PM FIELD 2
7
23
Clutch Cyclones
Southern Savage
-vs- 05/11/2019 - 3:30 PM FIELD 3
13
5
Sandlot Legends
Traveling Eagles
-vs- 05/11/2019 - 4:00 PM FIELD 2
2
9
East Coast Sox 2019 Spring
Southern Savage
-vs- 05/11/2019 - 5:00 PM FIELD 3
6
18
Sandlot Legends
OVERDRIVE
-vs- 05/12/2019 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP A) GM1
5
7
ENTERPRISE CHAOS 9U
NWF baseball
-vs- 05/12/2019 - 8:00 AM FIELD 2 (GROUP A) GM2
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 05/12/2019 - 9:30 AM FIELD 3 (GROUP A) GM3
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 05/12/2019 - 11:00 AM FIELD 3 (GROUP A) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 7
Seed 8
-vs- 05/12/2019 - 12:30 PM FIELD 3 (GROUP B) GM1
-
-
Seed 6
Seed 9
-vs- 05/12/2019 - 2:00 PM FIELD 3 (GROUP B) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 05/12/2019 - 3:30 PM FIELD 3 (GROUP B) CHAMPIONSHIP

10U
Score
Game Date / Time Location
5
5
Beach Braves
Sandlot
-vs- 05/11/2019 - 8:00 AM FIELD 4
7
0
Beach Braves
Tallahassee Renegades
-vs- 05/11/2019 - 9:30 AM FIELD 4
2
16
Sandlot
Tallahassee Heat
-vs- 05/11/2019 - 11:00 AM FIELD 4
0
17
Tallahassee Renegades
South Walton Hawks 10u
-vs- 05/11/2019 - 12:30 PM FIELD 4
16
0
Tallahassee Heat
Legends Baseball
-vs- 05/11/2019 - 2:00 PM FIELD 4
7
5
Regulators 10U
South Walton Hawks 10u
-vs- 05/11/2019 - 3:30 PM FIELD 4
7
2
Regulators 10U
Legends Baseball
-vs- 05/11/2019 - 5:00 PM FIELD 4
17
1
Beach Braves
Legends Baseball
-vs- 05/12/2019 - 8:00 AM FIELD 4 (GM1)
-
-
Seed 2
Seed 7
-vs- 05/12/2019 - 9:30 AM FIELD 4 (GM2)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 05/12/2019 - 11:00 AM FIELD 4 (GM3)
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 05/12/2019 - 12:30 PM FIELD 4 (GM4)
-
-
Seed 1
Winner Game 4
-vs- 05/12/2019 - 2:00 PM FIELD 4 (GM5)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 5
-vs- 05/12/2019 - 3:30 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
6
7
Ball Hogz 11U
Tallahassee Tomahawks
-vs- 05/11/2019 - 8:00 AM FIELD 5
1
5
Ball Hogz 11U
South Walton Hawks 11u
-vs- 05/11/2019 - 9:40 AM FIELD 5
8
3
Tallahassee Tomahawks
Southern Thunder
-vs- 05/11/2019 - 11:20 AM FIELD 5
7
6
South Walton Hawks 11u
Wiregrass Sports Academy RED
-vs- 05/11/2019 - 1:00 PM FIELD 5
10
4
Hooks 11U
Southern Thunder
-vs- 05/11/2019 - 2:40 PM FIELD 5
2
17
Iron Sluggers
Klutch Brand
-vs- 05/11/2019 - 2:40 PM FIELD 6
12
2
Hooks 11U
Klutch Brand
-vs- 05/11/2019 - 4:20 PM FIELD 5
7
6
Iron Sluggers
Wiregrass Sports Academy RED
-vs- 05/11/2019 - 4:20 PM FIELD 6
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 05/12/2019 - 11:20 AM FIELD 5 (GROUP A) GM1
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 05/12/2019 - 1:00 PM FIELD 5 (GROUP A) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 05/12/2019 - 2:40 PM FIELD 5 (GROUP A) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 6
Seed 7
-vs- 05/12/2019 - 11:20 AM FIELD 6 (GROUP B) GM1
-
-
Seed 5
Seed 8
-vs- 05/12/2019 - 1:00 PM FIELD 6 (GROUP B) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 05/12/2019 - 2:40 PM FIELD 6 (GROUP B) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
11
7
Lynn Haven Dolphins
Tallahassee HEAT 12U
-vs- 05/11/2019 - 8:00 AM FIELD 6
15
0
850 Select
East Coast Sox 2019 Spring
-vs- 05/11/2019 - 8:00 AM FIELD 7
13
5
Lynn Haven Dolphins
LA OUTLAWS 12U
-vs- 05/11/2019 - 9:40 AM FIELD 6
15
4
Tallahassee Tomahawks
Legends Baseball
-vs- 05/11/2019 - 9:40 AM FIELD 7
9
11
Tallahassee HEAT 12U
850 Select
-vs- 05/11/2019 - 11:20 AM FIELD 6
11
3
Top Gun Baseball
East Coast Sox 2019 Spring
-vs- 05/11/2019 - 11:20 AM FIELD 7
18
0
Tallahassee Tomahawks
LA OUTLAWS 12U
-vs- 05/11/2019 - 1:00 PM FIELD 6
5
10
Bay County Bandits
Legends Baseball
-vs- 05/11/2019 - 1:00 PM FIELD 7
7
11
Top Gun Baseball
Panhandle Prospects
-vs- 05/11/2019 - 2:40 PM FIELD 7
0
16
Bay County Bandits
Panhandle Prospects
-vs- 05/11/2019 - 4:20 PM FIELD 7
9
6
Lynn Haven Dolphins
Top Gun Baseball
-vs- 05/12/2019 - 8:00 AM FIELD 5 (GROUP A) GM1
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 05/12/2019 - 9:40 AM FIELD 5 (GROUP A) GM2
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 05/12/2019 - 9:40 AM FIELD 7 (GROUP A) GM3
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 05/12/2019 - 1:00 PM FIELD 7 (GROUP A) CHAMPIONSHIP
9
12
East Coast Sox 2019 Spring
LA OUTLAWS 12U
-vs- 05/12/2019 - 8:00 AM FIELD 6 (GROUP B) GM1
7
3
Tallahassee HEAT 12U
Bay County Bandits
-vs- 05/12/2019 - 8:00 AM FIELD 7 (GROUP B) GM2
-
-
Seed 6
Winner Game 1
-vs- 05/12/2019 - 9:40 AM FIELD 6 (GROUP B) GM3
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 05/12/2019 - 11:20 AM FIELD 7 (GROUP B) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
7
11
Lynn Haven Dolphins
Powermill
-vs- 05/11/2019 - 8:00 AM FIELD 8
6
3
Powermill
EBG Dirtbags
-vs- 05/11/2019 - 9:40 AM FIELD 8
5
17
Lynn Haven Dolphins
Southern Rattlers
-vs- 05/11/2019 - 11:20 AM FIELD 8
4
5
Panhandle Tigers
EBG Dirtbags
-vs- 05/11/2019 - 1:00 PM FIELD 8
4
2
HR IMPACT 13U
Southern Rattlers
-vs- 05/11/2019 - 2:40 PM FIELD 8
8
5
HR IMPACT 13U
Panhandle Tigers
-vs- 05/11/2019 - 4:20 PM FIELD 8
3
17
EBG Dirtbags
Panhandle Tigers
-vs- 05/12/2019 - 8:00 AM FIELD 8 (GM1)
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 05/12/2019 - 9:40 AM FIELD 8 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 05/12/2019 - 11:20 AM FIELD 8 (GM3)
-
-
Seed 2
Winner Game 2
-vs- 05/12/2019 - 1:00 PM FIELD 8 (GM4)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 4
-vs- 05/12/2019 - 2:40 PM FIELD 8 (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
0
8
Impact Sports Academy
StateLine Outlaws
-vs- 05/11/2019 - 8:00 AM FIELD 9
5
0
StateLine Outlaws
Sharks
-vs- 05/11/2019 - 9:40 AM FIELD 9
11
11
Impact Sports Academy
Sharks
-vs- 05/11/2019 - 11:20 AM FIELD 9
11
5
Southeast Elite WHITE
Goats
-vs- 05/11/2019 - 1:00 PM FIELD 9
11
4
North Florida Pride
Southeast Elite WHITE
-vs- 05/11/2019 - 2:40 PM FIELD 9
5
4
North Florida Pride
Goats
-vs- 05/11/2019 - 4:20 PM FIELD 9
7
3
Sharks
Impact Sports Academy
-vs- 05/12/2019 - 8:00 AM FIELD 9 (GM1)
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 05/12/2019 - 9:40 AM FIELD 9 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 05/12/2019 - 11:20 AM FIELD 9 (GM3)
-
-
Seed 2
Winner Game 2
-vs- 05/12/2019 - 1:00 PM FIELD 9 (GM4)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 4
-vs- 05/12/2019 - 2:40 PM FIELD 9 (CHAMPIONSHIP)

7U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Adiktiv 7u 2-0-0 0-0-0 1 1
South Walton Hawks 7U 2-0-0 0-0-0 2 2
Lights Out 1-1-0 0-0-0 3 3
Avengers 1-1-0 0-0-0 4 4
SC Prospects 8U 0-2-0 0-0-0 5 5
Troy Warriors 7u 0-2-0 2-2-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-11 SC Prospects 8U 0 Lights Out 11
5-11 South Walton Hawks 7U 12 Lights Out 10
5-11 SC Prospects 8U 3 Adiktiv 7u 12
5-11 Avengers 4 South Walton Hawks 7U 11
5-11 Troy Warriors 7u 3 Adiktiv 7u 18
5-11 Troy Warriors 7u 7 Avengers 19
5-12 Seed 4 - Seed 5 -
5-12 Seed 3 - Seed 6 -
5-12 Seed 1 - Winner Game 1 -
5-12 Seed 2 - Winner Game 2 -
5-12 Winner Game 3 - Winner Game 4 -

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Avengers 8U 2-0-0 0-0-0 1 1
Chaos 8u 2-0-0 0-0-0 2 2
Southern Closers 9U 2-0-0 0-0-0 3 3
South Walton Hawks 8U 1-1-0 6-3-0 4 4
Tallahassee Heat 1-1-0 0-0-0 5 5
Troy Warriors 9u 1-2-0 0-0-0 6 6
Traveling Eagles 0-3-0 0-0-0 7 7
Wiregrass Naturals 0-2-0 3-7-0 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-11 Southern Closers 9U 14 South Walton Hawks 8U 13
5-11 Southern Closers 9U 9 Traveling Eagles 5
5-11 South Walton Hawks 8U 12 Wiregrass Naturals 1
5-11 Avengers 8U 16 Traveling Eagles 6
5-11 Tallahassee Heat 15 Wiregrass Naturals 5
5-11 Avengers 8U 11 Troy Warriors 9u 6
5-11 Chaos 8u 15 Tallahassee Heat 5
5-11 Chaos 8u 13 Troy Warriors 9u 10
5-12 Troy Warriors 9u 16 Traveling Eagles 8
5-12 Seed 5 - Seed 8 -
5-12 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
5-12 Seed 2 - Seed 3 -
5-12 Seed 1 - Seed 4 -
5-12 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 9 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Southern Savage 2-0-0 0-0-0 1 1
NWF baseball 3-0-0 0-0-0 2 3
ENTERPRISE CHAOS 9U 2-1-0 0-0-0 3 2
OVERDRIVE 2-1-0 0-0-0 4 5
Sandlot Legends 1-2-0 0-0-0 5 4
Traveling Eagles 1-1-0 0-0-0 6 6
Southern Closers 10U 0-2-0 0-0-0 7 7
East Coast Sox 2019 Spring 0-2-0 0-0-0 8 8
Clutch Cyclones 0-2-0 0-0-0 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-11 OVERDRIVE 4 Southern Closers 10U 3
5-11 OVERDRIVE 5 NWF baseball 10
5-11 Southern Closers 10U 5 ENTERPRISE CHAOS 9U 12
5-11 Clutch Cyclones 6 NWF baseball 9
5-11 East Coast Sox 2019 Spring 10 Traveling Eagles 11
5-11 ENTERPRISE CHAOS 9U 6 Sandlot Legends 4
5-11 Clutch Cyclones 7 Southern Savage 23
5-11 Sandlot Legends 13 Traveling Eagles 5
5-11 East Coast Sox 2019 Spring 2 Southern Savage 9
5-12 Sandlot Legends 6 OVERDRIVE 18
5-12 ENTERPRISE CHAOS 9U 5 NWF baseball 7
5-12 Seed 1 - Winner Game 1 -
5-12 Winner Game 2 - Winner Game 3 -
5-12 Seed 7 - Seed 8 -
5-12 Seed 6 - Seed 9 -
5-12 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Heat 2-0-0 0-0-0 1 1
Regulators 10U 2-0-0 0-0-0 2 2
Beach Braves 2-0-1 0-0-0 3 3
South Walton Hawks 10u 1-1-0 0-0-0 4 4
Sandlot 0-1-1 0-0-0 5 5
Legends Baseball 0-3-0 0-0-0 6 6
Tallahassee Renegades 0-2-0 0-0-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-11 Beach Braves 5 Sandlot 5
5-11 Beach Braves 7 Tallahassee Renegades 0
5-11 Sandlot 2 Tallahassee Heat 16
5-11 Tallahassee Renegades 0 South Walton Hawks 10u 17
5-11 Tallahassee Heat 16 Legends Baseball 0
5-11 Regulators 10U 7 South Walton Hawks 10u 5
5-11 Regulators 10U 7 Legends Baseball 2
5-12 Beach Braves 17 Legends Baseball 1
5-12 Seed 2 - Seed 7 -
5-12 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
5-12 Seed 4 - Seed 5 -
5-12 Seed 1 - Winner Game 4 -
5-12 Winner Game 3 - Winner Game 5 -

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Hooks 11U 2-0-0 0-0-0 1 1
South Walton Hawks 11u 2-0-0 0-0-0 2 2
Tallahassee Tomahawks 2-0-0 0-0-0 3 3
Klutch Brand 1-1-0 0-0-0 4 4
Iron Sluggers 1-1-0 0-0-0 5 5
Ball Hogz 11U 0-2-0 0-0-0 6 6
Wiregrass Sports Academy RED 0-2-0 0-0-0 7 7
Southern Thunder 0-2-0 0-0-0 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-11 Ball Hogz 11U 6 Tallahassee Tomahawks 7
5-11 Ball Hogz 11U 1 South Walton Hawks 11u 5
5-11 Tallahassee Tomahawks 8 Southern Thunder 3
5-11 South Walton Hawks 11u 7 Wiregrass Sports Academy RED 6
5-11 Hooks 11U 10 Southern Thunder 4
5-11 Iron Sluggers 2 Klutch Brand 17
5-11 Hooks 11U 12 Klutch Brand 2
5-11 Iron Sluggers 7 Wiregrass Sports Academy RED 6
5-12 Seed 2 - Seed 3 -
5-12 Seed 1 - Seed 4 -
5-12 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
5-12 Seed 6 - Seed 7 -
5-12 Seed 5 - Seed 8 -
5-12 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Tomahawks 2-0-0 0-0-0 1 1
Panhandle Prospects 2-0-0 0-0-0 2 2
850 Select 2-0-0 0-0-0 3 3
Lynn Haven Dolphins 3-0-0 0-0-0 4 4
Top Gun Baseball 1-2-0 0-0-0 5 5
Legends Baseball 1-1-0 0-0-0 6 6
Tallahassee HEAT 12U 1-2-0 0-0-0 7 7
Bay County Bandits 0-3-0 0-0-0 8 8
LA OUTLAWS 12U 1-2-0 0-0-0 9 10
East Coast Sox 2019 Spring 0-3-0 0-0-0 10 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-11 Lynn Haven Dolphins 11 Tallahassee HEAT 12U 7
5-11 850 Select 15 East Coast Sox 2019 Spring 0
5-11 Lynn Haven Dolphins 13 LA OUTLAWS 12U 5
5-11 Tallahassee Tomahawks 15 Legends Baseball 4
5-11 Tallahassee HEAT 12U 9 850 Select 11
5-11 Top Gun Baseball 11 East Coast Sox 2019 Spring 3
5-11 Tallahassee Tomahawks 18 LA OUTLAWS 12U 0
5-11 Bay County Bandits 5 Legends Baseball 10
5-11 Top Gun Baseball 7 Panhandle Prospects 11
5-11 Bay County Bandits 0 Panhandle Prospects 16
5-12 Lynn Haven Dolphins 9 Top Gun Baseball 6
5-12 Seed 1 - Winner Game 1 -
5-12 Seed 2 - Seed 3 -
5-12 Winner Game 2 - Winner Game 3 -
5-12 East Coast Sox 2019 Spring 9 LA OUTLAWS 12U 12
5-12 Tallahassee HEAT 12U 7 Bay County Bandits 3
5-12 Seed 6 - Winner Game 1 -
5-12 Winner Game 2 - Winner Game 3 -

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
HR IMPACT 13U 2-0-0 0-0-0 1 1
Powermill 2-0-0 6-2-0 2 2
Southern Rattlers 1-1-0 0-0-0 3 3
Panhandle Tigers 1-2-0 0-0-0 4 5
EBG Dirtbags 1-2-0 0-0-0 5 4
Lynn Haven Dolphins 0-2-0 0-0-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-11 Lynn Haven Dolphins 7 Powermill 11
5-11 Powermill 6 EBG Dirtbags 3
5-11 Lynn Haven Dolphins 5 Southern Rattlers 17
5-11 Panhandle Tigers 4 EBG Dirtbags 5
5-11 HR IMPACT 13U 4 Southern Rattlers 2
5-11 HR IMPACT 13U 8 Panhandle Tigers 5
5-12 EBG Dirtbags 3 Panhandle Tigers 17
5-12 Seed 3 - Seed 6 -
5-12 Seed 1 - Winner Game 1 -
5-12 Seed 2 - Winner Game 2 -
5-12 Winner Game 3 - Winner Game 4 -

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
StateLine Outlaws 2-0-0 0-0-0 1 1
North Florida Pride 2-0-0 0-0-0 2 2
Southeast Elite WHITE 1-1-0 0-0-0 3 3
Sharks 1-1-1 0-0-0 4 4
Impact Sports Academy 0-2-1 0-0-0 5 5
Goats 0-2-0 0-0-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-11 Impact Sports Academy 0 StateLine Outlaws 8
5-11 StateLine Outlaws 5 Sharks 0
5-11 Impact Sports Academy 11 Sharks 11
5-11 Southeast Elite WHITE 11 Goats 5
5-11 North Florida Pride 11 Southeast Elite WHITE 4
5-11 North Florida Pride 5 Goats 4
5-12 Sharks 7 Impact Sports Academy 3
5-12 Seed 3 - Seed 6 -
5-12 Seed 1 - Winner Game 1 -
5-12 Seed 2 - Winner Game 2 -
5-12 Winner Game 3 - Winner Game 4 -

Event Address: 16200 PANAMA CITY BEACH PARKWAY, PANAMA CITY BEACH, FL 32412

Map and Directions Map and Directions

Weather: