PERFECT GAME VIII - MARIANNA, FL

MERE SPORTS COMPLEX / MARIANNA, FL
March 9, 2019 through March 10, 2019

**2019 SPRING BASEBALL SCHEDULE**  (MARIANNA, FLORIDA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-13U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.



**12U SEEDING HAS BEEN UPDATED - PLEASE VERIFY**

FIELDS 1-5 MAIN COMPLEX - FIELDS 6-8 ACROSS STREET

SATURDAY NIGHT SET CLOCKS AHEAD ONE HOUR - DAYLIGHT SAVINGS

 

COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK. 

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK. 

NO PETS ALLOWED IN PARK.

 

Tournament Entry Deadline:  March 6, 2019 at 6 pm

Pay online or make checks payable to TBUSA.

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
5 Star National Buhler 8 Tifton, GA
Wiregrass Naturals 8 Hartford, AL
Troy Spartans 8 Troy, AL
South Alabama Arrows 8 Andalusia, AL
Tallahassee Heat 8 Crawfordville, FL

9U
No teams have registered for this age group.

10U
Team Name Age City, State
10-u Team Florida 10 PANAMA CITY, FL
Trojans 10u 10 Troy, AL
Sandlot 10 Apalachicola/Port St Joe, FL
South Walton Hawks 10u 10 South Walton, FL
Chiefs 10u 10 Blountstown, FL
Regulators 10U 10 dothan, AL

11U
Team Name Age City, State
Pirates Baseball 11 Sneads, FL
DKSA ELITE 11U 11 Thomasville, GA
NFE Bombers 11 Tallahassee, FL
Bay County Cubs 11U 11 Southport, FL
Slammers 11 Ozark, AL
Iron Sluggers 11 Enterprise, AL
Hooks 11U 11 Panama City, FL
Tallahassee Tomahawks 11 Crawfordville, FL
Wiregrass Sports Academy RED 11 Dothan, AL

12U
Team Name Age City, State
12U Traveling Eagles 12 Niceville, FL
Lynn Haven Dolphins 12 Lynn Haven, FL, FL
850 Select 12 Panhandle, FL
Southern Closers 12 Dothan, AL
Team24_12U 12 Cairo, GA
East Coast Sox 2019 Spring 12 Santa Rosa Beach, FL
Top Gun Baseball 12 Tallahassee, FL
Tallahassee HEAT 12U 12 Tallahassee, FL
DKSA ELITE 12U 12 Thomasville, GA

13U
Team Name Age City, State
Tallahassee Stix 13 Tallahassee, FL
North Florida Elite Bombers 13 Tallahassee, FL
ICON ELITE 13 Semmes, AL
Top Gun GC 13 Orange Beach, AL
Bay County Spikes 13 PANAMA CITY BEACH, FL
EBG Dirtbags 13 Enterprise, AL
East Coast Sox 2019 Spring 13 Santa Rosa Beach, FL

14U
No teams have registered for this age group.

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
3
11
Wiregrass Naturals
Tallahassee Heat
-vs- 03/09/2019 - 9:00 AM FIELD 8
8
12
Tallahassee Heat
5 Star National Buhler
-vs- 03/09/2019 - 10:20 AM FIELD 8
1
19
Wiregrass Naturals
Troy Spartans
-vs- 03/09/2019 - 11:40 AM FIELD 8
11
15
South Alabama Arrows
5 Star National Buhler
-vs- 03/09/2019 - 1:00 PM FIELD 8
13
12
Troy Spartans
South Alabama Arrows
-vs- 03/09/2019 - 2:20 PM FIELD 8
14
12
South Alabama Arrows
Wiregrass Naturals
-vs- 03/10/2019 - 8:00 AM FIELD 8 (GM1)
11
1
5 Star National Buhler
Tallahassee Heat
-vs- 03/10/2019 - 9:20 AM FIELD 8 (GM2)
18
8
Troy Spartans
South Alabama Arrows
-vs- 03/10/2019 - 10:40 AM FIELD 8 (GM3)
20
12
5 Star National Buhler
Troy Spartans
-vs- 03/10/2019 - 12:00 PM FIELD 8 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
0
10
Chiefs 10u
10-u Team Florida
-vs- 03/09/2019 - 8:00 AM FIELD 4
1
18
Chiefs 10u
Regulators 10U
-vs- 03/09/2019 - 9:40 AM FIELD 4
8
14
10-u Team Florida
South Walton Hawks 10u
-vs- 03/09/2019 - 11:20 AM FIELD 4
9
6
Trojans 10u
Regulators 10U
-vs- 03/09/2019 - 1:00 PM FIELD 4
8
1
South Walton Hawks 10u
Sandlot
-vs- 03/09/2019 - 2:40 PM FIELD 4
5
8
Sandlot
Trojans 10u
-vs- 03/09/2019 - 4:20 PM FIELD 4
4
6
10-u Team Florida
Sandlot
-vs- 03/10/2019 - 8:00 AM FIELD 4 (GM1)
7
3
Regulators 10U
Chiefs 10u
-vs- 03/10/2019 - 9:40 AM FIELD 4 (GM2)
8
2
South Walton Hawks 10u
Sandlot
-vs- 03/10/2019 - 11:20 AM FIELD 4 (GM3)
13
7
Trojans 10u
Regulators 10U
-vs- 03/10/2019 - 1:00 PM FIELD 4 (GM4)
8
7
South Walton Hawks 10u
Trojans 10u
-vs- 03/10/2019 - 2:40 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
10
1
Tallahassee Tomahawks
Pirates Baseball
-vs- 03/09/2019 - 8:00 AM FIELD 3
16
4
Bay County Cubs 11U
NFE Bombers
-vs- 03/09/2019 - 9:00 AM FIELD 7
4
3
Tallahassee Tomahawks
Slammers
-vs- 03/09/2019 - 9:40 AM FIELD 3
10
6
NFE Bombers
Iron Sluggers
-vs- 03/09/2019 - 10:40 AM FIELD 7
3
6
Wiregrass Sports Academy RED
Pirates Baseball
-vs- 03/09/2019 - 11:20 AM FIELD 3
4
9
Bay County Cubs 11U
DKSA ELITE 11U
-vs- 03/09/2019 - 12:20 PM FIELD 7
6
3
Hooks 11U
Slammers
-vs- 03/09/2019 - 1:00 PM FIELD 3
3
15
Iron Sluggers
DKSA ELITE 11U
-vs- 03/09/2019 - 2:00 PM FIELD 7
1
7
Wiregrass Sports Academy RED
Hooks 11U
-vs- 03/09/2019 - 2:40 PM FIELD 3
7
3
Bay County Cubs 11U
Pirates Baseball
-vs- 03/10/2019 - 8:00 AM FIELD 3 (GM1) GROUP A
3
7
Tallahassee Tomahawks
DKSA ELITE 11U
-vs- 03/10/2019 - 9:40 AM FIELD 3 (GM2) GROUP A
8
0
Hooks 11U
Bay County Cubs 11U
-vs- 03/10/2019 - 11:20 AM FIELD 3 (GM3) GROUP A
5
6
DKSA ELITE 11U
Hooks 11U
-vs- 03/10/2019 - 1:00 PM FIELD 3 (GROUP A) CHAMPIONSHIP
3
13
Slammers
Wiregrass Sports Academy RED
-vs- 03/10/2019 - 8:00 AM FIELD 7 (GM1) GROUP B
7
6
NFE Bombers
Iron Sluggers
-vs- 03/10/2019 - 9:40 AM FIELD 7 (GM2) GROUP B
18
2
Wiregrass Sports Academy RED
NFE Bombers
-vs- 03/10/2019 - 11:20 AM FIELD 7 ( GROUP B ) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
18
0
Lynn Haven Dolphins
East Coast Sox 2019 Spring
-vs- 03/09/2019 - 8:00 AM FIELD 1
16
0
DKSA ELITE 12U
Southern Closers
-vs- 03/09/2019 - 9:00 AM FIELD 6
7
6
Lynn Haven Dolphins
Team24_12U
-vs- 03/09/2019 - 9:40 AM FIELD 1
2
9
Top Gun Baseball
DKSA ELITE 12U
-vs- 03/09/2019 - 10:40 AM FIELD 6
18
1
12U Traveling Eagles
Southern Closers
-vs- 03/09/2019 - 11:20 AM FIELD 1
7
8
East Coast Sox 2019 Spring
850 Select
-vs- 03/09/2019 - 12:20 PM FIELD 6
11
9
Tallahassee HEAT 12U
Team24_12U
-vs- 03/09/2019 - 1:00 PM FIELD 1
8
4
Top Gun Baseball
850 Select
-vs- 03/09/2019 - 2:00 PM FIELD 6
10
12
Tallahassee HEAT 12U
12U Traveling Eagles
-vs- 03/09/2019 - 2:40 PM FIELD 1
8
4
Top Gun Baseball
850 Select
-vs- 03/10/2019 - 8:00 AM FIELD 1 (GM1) GROUP A
7
8
Lynn Haven Dolphins
12U Traveling Eagles
-vs- 03/10/2019 - 9:40 AM FIELD 1 (GM2) GROUP A
5
0
DKSA ELITE 12U
Top Gun Baseball
-vs- 03/10/2019 - 11:20 AM FIELD 1 (GM3) GROUP A
2
13
DKSA ELITE 12U
12U Traveling Eagles
-vs- 03/10/2019 - 1:00 PM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP
5
6
Team24_12U
East Coast Sox 2019 Spring
-vs- 03/10/2019 - 8:00 AM FIELD 6 (GM1) GROUP B
16
13
Tallahassee HEAT 12U
Southern Closers
-vs- 03/10/2019 - 9:40 AM FIELD 6 (GM2) GROUP B
17
7
Tallahassee HEAT 12U
East Coast Sox 2019 Spring
-vs- 03/10/2019 - 11:20 AM FIELD 6 (GROUP B) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
6
2
Tallahassee Stix
EBG Dirtbags
-vs- 03/09/2019 - 9:00 AM FIELD 2
2
5
North Florida Elite Bombers
East Coast Sox 2019 Spring
-vs- 03/09/2019 - 10:00 AM FIELD 5
1
6
Bay County Spikes
EBG Dirtbags
-vs- 03/09/2019 - 10:50 AM FIELD 2
9
0
Top Gun GC
North Florida Elite Bombers
-vs- 03/09/2019 - 11:50 AM FIELD 5
5
6
ICON ELITE
Tallahassee Stix
-vs- 03/09/2019 - 12:40 PM FIELD 2
9
2
Top Gun GC
Bay County Spikes
-vs- 03/09/2019 - 1:40 PM FIELD 5
9
1
ICON ELITE
East Coast Sox 2019 Spring
-vs- 03/09/2019 - 2:30 PM FIELD 2
15
5
ICON ELITE
North Florida Elite Bombers
-vs- 03/10/2019 - 8:00 AM FIELD 2 (GM1)
0
3
Tallahassee Stix
Bay County Spikes
-vs- 03/10/2019 - 8:00 AM FIELD 5 (GM2)
0
14
EBG Dirtbags
East Coast Sox 2019 Spring
-vs- 03/10/2019 - 9:50 AM FIELD 2 (GM3)
12
0
ICON ELITE
Bay County Spikes
-vs- 03/10/2019 - 9:50 AM FIELD 5 (GM4)
8
3
Top Gun GC
East Coast Sox 2019 Spring
-vs- 03/10/2019 - 11:40 AM FIELD 2 (GM5)
6
7
ICON ELITE
Top Gun GC
-vs- 03/10/2019 - 1:30 PM FIELD 2 (CHAMPIONSHIP)

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
5 Star National Buhler 4-0-0 8-5-2 1 2
Troy Spartans 3-1-0 5-3-0 2 1
Tallahassee Heat 1-2-0 8-7-1 3 3
South Alabama Arrows 1-3-0 5-5-0 4 4
Wiregrass Naturals 0-3-0 0-12-0 5 5

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
3-09 Wiregrass Naturals 3 Tallahassee Heat 11
3-09 Tallahassee Heat 8 5 Star National Buhler 12
3-09 Wiregrass Naturals 1 Troy Spartans 19
3-09 South Alabama Arrows 11 5 Star National Buhler 15
3-09 Troy Spartans 13 South Alabama Arrows 12
3-10 South Alabama Arrows 14 Wiregrass Naturals 12
3-10 5 Star National Buhler 11 Tallahassee Heat 1
3-10 Troy Spartans 18 South Alabama Arrows 8
3-10 5 Star National Buhler 20 Troy Spartans 12

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
South Walton Hawks 10u 4-0-0 22-4-0 1 1
Trojans 10u 3-1-0 10-3-0 2 2
Regulators 10U 2-2-0 17-12-1 3 3
Sandlot 1-3-0 3-7-0 4 5
10-u Team Florida 1-2-0 10-9-0 5 4
Chiefs 10u 0-3-0 0-11-1 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
3-09 Chiefs 10u 0 10-u Team Florida 10
3-09 Chiefs 10u 1 Regulators 10U 18
3-09 10-u Team Florida 8 South Walton Hawks 10u 14
3-09 Trojans 10u 9 Regulators 10U 6
3-09 South Walton Hawks 10u 8 Sandlot 1
3-09 Sandlot 5 Trojans 10u 8
3-10 10-u Team Florida 4 Sandlot 6
3-10 Regulators 10U 7 Chiefs 10u 3
3-10 South Walton Hawks 10u 8 Sandlot 2
3-10 Trojans 10u 13 Regulators 10U 7
3-10 South Walton Hawks 10u 8 Trojans 10u 7

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Hooks 11U 4-0-0 10-3-0 1 1
DKSA ELITE 11U 3-1-0 7-3-0 2 3
Tallahassee Tomahawks 2-1-0 13-7-0 3 2
Bay County Cubs 11U 2-2-0 8-3-1 4 4
Pirates Baseball 1-2-0 2-6-1 5 5
Wiregrass Sports Academy RED 2-2-0 6-9-0 6 8
NFE Bombers 2-2-0 3-11-0 7 6
Slammers 0-3-0 3-5-1 8 7
Iron Sluggers 0-3-0 2-28-0 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
3-09 Tallahassee Tomahawks 10 Pirates Baseball 1
3-09 Bay County Cubs 11U 16 NFE Bombers 4
3-09 Tallahassee Tomahawks 4 Slammers 3
3-09 NFE Bombers 10 Iron Sluggers 6
3-09 Wiregrass Sports Academy RED 3 Pirates Baseball 6
3-09 Bay County Cubs 11U 4 DKSA ELITE 11U 9
3-09 Hooks 11U 6 Slammers 3
3-09 Iron Sluggers 3 DKSA ELITE 11U 15
3-09 Wiregrass Sports Academy RED 1 Hooks 11U 7
3-10 Bay County Cubs 11U 7 Pirates Baseball 3
3-10 Tallahassee Tomahawks 3 DKSA ELITE 11U 7
3-10 Hooks 11U 8 Bay County Cubs 11U 0
3-10 DKSA ELITE 11U 5 Hooks 11U 6
3-10 Slammers 3 Wiregrass Sports Academy RED 13
3-10 NFE Bombers 7 Iron Sluggers 6
3-10 Wiregrass Sports Academy RED 18 NFE Bombers 2

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
12U Traveling Eagles 4-0-0 12-3-0 1 3
DKSA ELITE 12U 3-1-0 8-6-0 2 1
Lynn Haven Dolphins 2-1-0 8-8-0 3 2
Top Gun Baseball 2-2-0 9-9-0 4 4
850 Select 1-2-0 3-10-1 5 5
Tallahassee HEAT 12U 3-1-0 7-9-2 6 6
East Coast Sox 2019 Spring 1-3-0 4-9-0 7 8
Team24_12U 0-3-0 0-5-1 8 7
Southern Closers 0-3-0 0-13-1 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
3-09 Lynn Haven Dolphins 18 East Coast Sox 2019 Spring 0
3-09 DKSA ELITE 12U 16 Southern Closers 0
3-09 Lynn Haven Dolphins 7 Team24_12U 6
3-09 Top Gun Baseball 2 DKSA ELITE 12U 9
3-09 12U Traveling Eagles 18 Southern Closers 1
3-09 East Coast Sox 2019 Spring 7 850 Select 8
3-09 Tallahassee HEAT 12U 11 Team24_12U 9
3-09 Top Gun Baseball 8 850 Select 4
3-09 Tallahassee HEAT 12U 10 12U Traveling Eagles 12
3-10 Top Gun Baseball 8 850 Select 4
3-10 Lynn Haven Dolphins 7 12U Traveling Eagles 8
3-10 DKSA ELITE 12U 5 Top Gun Baseball 0
3-10 DKSA ELITE 12U 2 12U Traveling Eagles 13
3-10 Team24_12U 5 East Coast Sox 2019 Spring 6
3-10 Tallahassee HEAT 12U 16 Southern Closers 13
3-10 Tallahassee HEAT 12U 17 East Coast Sox 2019 Spring 7

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Top Gun GC 4-0-0 9-4-0 1 1
ICON ELITE 3-2-0 12-2-0 2 3
East Coast Sox 2019 Spring 2-2-0 8-6-1 3 5
EBG Dirtbags 1-2-0 7-13-2 4 4
Bay County Spikes 1-3-0 2-6-0 5 7
Tallahassee Stix 2-1-0 3-6-0 6 2
North Florida Elite Bombers 0-3-0 4-8-0 7 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
3-09 Tallahassee Stix 6 EBG Dirtbags 2
3-09 North Florida Elite Bombers 2 East Coast Sox 2019 Spring 5
3-09 Bay County Spikes 1 EBG Dirtbags 6
3-09 Top Gun GC 9 North Florida Elite Bombers 0
3-09 ICON ELITE 5 Tallahassee Stix 6
3-09 Top Gun GC 9 Bay County Spikes 2
3-09 ICON ELITE 9 East Coast Sox 2019 Spring 1
3-10 ICON ELITE 15 North Florida Elite Bombers 5
3-10 Tallahassee Stix 0 Bay County Spikes 3
3-10 EBG Dirtbags 0 East Coast Sox 2019 Spring 14
3-10 ICON ELITE 12 Bay County Spikes 0
3-10 Top Gun GC 8 East Coast Sox 2019 Spring 3
3-10 ICON ELITE 6 Top Gun GC 7

Event Address: 3625 CAVERNS RD, MARIANNA, FL 32447

Weather: