EASTER BASH XI - SATURDAY ONLY - MARIANNA, FL

MERE SPORTS COMPLEX / MARIANNA, FL
April 20, 2019 through April 20, 2019

**2019 SPRING BASEBALL SCHEDULE**  (MARIANNA, FLORIDA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-13U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.




 

GAME TIMES CST

**13U/14U - FIELD 1 & 5 NO STEEL CLEATS ON MOUND**

 



RV SPACE AVAILABLE AT PARK CALL 850 482-6228

 

COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK. 

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK. 

NO PETS ALLOWED IN PARK.

 

Tournament Entry Deadline:  April 17, 2019 at 6 pm

Pay online or make checks payable to TBUSA.

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
Enterprise Elite 8 Elba, AL
Sandlot Legends 8u 8 Ashford, AL
South Walton Hawks 8U 8 Santa Rosa Beach, FL
Avengers 8U 8 Enterprise, AL
L.A. Hitmen 8 Eufaula, AL
South Alabama Arrows 8 Andalusia, AL

9U
Team Name Age City, State
Traveling Eagles 9 Niceville, FL
Tallahassee Heat 9 Tallahassee, FL
NWF baseball 9 Southport, FL
Powermill 9U 9 Tallahassee, FL

10U
No teams have registered for this age group.

11U
Team Name Age City, State
Tallahassee Tomahawks 11 Crawfordville, FL
Hooks 11U 11 Panama City, FL
DKSA ELITE 11U 11 Thomasville, GA

12U
Team Name Age City, State
Panama City Flash 12 Panama City, FL
DKSA ELITE 12U 12 Thomasville, GA
850 Select 12 Panhandle, FL
Lynn Haven Dolphins 12 Lynn Haven, FL, FL

13U
Team Name Age City, State
Gulf Coast Eagles 13U 13 Pensacola, FL
Panhandle Tigers 13 Chipley, FL
EBG Dirtbags 13 Enterprise, AL
Bama Blue Jays 13 Enterprise, AL
Team Klutch 13 Panhandle, FL

14U
Team Name Age City, State
Fairhope Pelicans 14 fairhope, AL
Sharks 14 Port St Joe, FL
Southeast Elite RED 14 Abbeville, AL
PC Reds 14 Panama City, FL

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
-
-
Enterprise Elite
L.A. Hitmen
-vs- 04/20/2019 - 9:30 AM FIELD 7
-
-
Sandlot Legends 8u
Avengers 8U
-vs- 04/20/2019 - 9:30 AM FIELD 8
-
-
Enterprise Elite
South Walton Hawks 8U
-vs- 04/20/2019 - 10:40 AM FIELD 7
-
-
Avengers 8U
South Alabama Arrows
-vs- 04/20/2019 - 10:40 AM FIELD 8
-
-
L.A. Hitmen
South Walton Hawks 8U
-vs- 04/20/2019 - 11:50 AM FIELD 7
-
-
Sandlot Legends 8u
South Alabama Arrows
-vs- 04/20/2019 - 11:50 AM FIELD 8
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 04/20/2019 - 1:10 PM FIELD 7 (GM1)
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 04/20/2019 - 1:10 PM FIELD 8 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 04/20/2019 - 2:30 PM FIELD 7 (GM3)
-
-
Seed 2
Winner Game 2
-vs- 04/20/2019 - 2:30 PM FIELD 8 (GM4)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 4
-vs- 04/20/2019 - 3:50 PM FIELD7 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
-
-
Tallahassee Heat
NWF baseball
-vs- 04/20/2019 - 8:00 AM FIELD 4
-
-
Tallahassee Heat
Traveling Eagles
-vs- 04/20/2019 - 9:30 AM FIELD 4
-
-
NWF baseball
Powermill 9U
-vs- 04/20/2019 - 11:00 AM FIELD 4
-
-
Powermill 9U
Traveling Eagles
-vs- 04/20/2019 - 12:30 PM FIELD 4
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 04/20/2019 - 2:00 PM FIELD 4 (GM1)
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 04/20/2019 - 3:30 PM FIELD 4 (GM2)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 04/20/2019 - 5:00 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
-
-
DKSA ELITE 11U
Tallahassee Tomahawks
-vs- 04/20/2019 - 9:30 AM FIELD 6
-
-
Hooks 11U
DKSA ELITE 11U
-vs- 04/20/2019 - 11:10 AM FIELD 6
-
-
Hooks 11U
Tallahassee Tomahawks
-vs- 04/20/2019 - 12:50 PM FIELD 6
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 04/20/2019 - 2:30 PM FIELD 6 (GM1)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 04/20/2019 - 4:10 PM FIELD 6 (CHAMPIONSHIP)

12U
Score
Game Date / Time Location
-
-
Panama City Flash
850 Select
-vs- 04/20/2019 - 8:00 AM FIELD 3
-
-
Panama City Flash
DKSA ELITE 12U
-vs- 04/20/2019 - 9:30 AM FIELD 3
-
-
Lynn Haven Dolphins
850 Select
-vs- 04/20/2019 - 11:00 AM FIELD 3
-
-
Lynn Haven Dolphins
DKSA ELITE 12U
-vs- 04/20/2019 - 12:30 PM FIELD 3
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 04/20/2019 - 2:00 PM FIELD 3 (GM1)
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 04/20/2019 - 3:30 PM FIELD 3 (GM2)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 04/20/2019 - 5:00 PM FIELD 3 (CHAMPIONSHIP)

13U
Score
Game Date / Time Location
-
-
Panhandle Tigers
Bama Blue Jays
-vs- 04/20/2019 - 8:00 AM FIELD 2
-
-
Team Klutch
EBG Dirtbags
-vs- 04/20/2019 - 8:00 AM FIELD 5
-
-
Gulf Coast Eagles 13U
Bama Blue Jays
-vs- 04/20/2019 - 9:40 AM FIELD 2
-
-
Panhandle Tigers
EBG Dirtbags
-vs- 04/20/2019 - 9:40 AM FIELD 5
-
-
Gulf Coast Eagles 13U
Team Klutch
-vs- 04/20/2019 - 11:20 AM FIELD 2
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 04/20/2019 - 1:00 PM FIELD 2 (GM1)
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 04/20/2019 - 1:00 PM FIELD 5 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 04/20/2019 - 2:40 PM FIELD 2 (GM3)
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 04/20/2019 - 4:20 PM FIELD 2 (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
-
-
PC Reds
Sharks
-vs- 04/20/2019 - 8:00 AM FIELD 1
-
-
Southeast Elite RED
PC Reds
-vs- 04/20/2019 - 9:30 AM FIELD 1
-
-
Fairhope Pelicans
Sharks
-vs- 04/20/2019 - 11:00 AM FIELD 1
-
-
Fairhope Pelicans
Southeast Elite RED
-vs- 04/20/2019 - 12:30 PM FIELD 1
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 04/20/2019 - 2:00 PM FIELD 1 (GM1)
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 04/20/2019 - 3:30 PM FIELD 1 (GM2)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 04/20/2019 - 5:00 PM FIELD 1 (CHAMPIONSHIP)

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Sandlot Legends 8u 0-0-0 2-3-0
L.A. Hitmen 0-0-0 1-7-0
Avengers 8U 0-0-0 35-1-0
South Walton Hawks 8U 0-0-0 5-16-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
South Alabama Arrows 0-0-0 5-5-0
Enterprise Elite 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-20 Enterprise Elite - L.A. Hitmen -
4-20 Sandlot Legends 8u - Avengers 8U -
4-20 Enterprise Elite - South Walton Hawks 8U -
4-20 Avengers 8U - South Alabama Arrows -
4-20 L.A. Hitmen - South Walton Hawks 8U -
4-20 Sandlot Legends 8u - South Alabama Arrows -
4-20 Seed 4 - Seed 5 -
4-20 Seed 3 - Seed 6 -
4-20 Seed 1 - Winner Game 1 -
4-20 Seed 2 - Winner Game 2 -
4-20 Winner Game 3 - Winner Game 4 -

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
NWF baseball 0-0-0 7-6-0
Traveling Eagles 0-0-0 1-9-0
Powermill 9U 0-0-0 10-1-0
Tallahassee Heat 0-0-0 1-2-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-20 Tallahassee Heat - NWF baseball -
4-20 Tallahassee Heat - Traveling Eagles -
4-20 NWF baseball - Powermill 9U -
4-20 Powermill 9U - Traveling Eagles -
4-20 Seed 2 - Seed 3 -
4-20 Seed 1 - Seed 4 -
4-20 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Tomahawks 0-0-0 13-7-0
Hooks 11U 0-0-0 10-3-0
DKSA ELITE 11U 0-0-0 7-3-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-20 DKSA ELITE 11U - Tallahassee Tomahawks -
4-20 Hooks 11U - DKSA ELITE 11U -
4-20 Hooks 11U - Tallahassee Tomahawks -
4-20 Seed 2 - Seed 3 -
4-20 Seed 1 - Winner Game 1 -

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
850 Select 0-0-0 3-10-1
DKSA ELITE 12U 0-0-0 8-6-0
Lynn Haven Dolphins 0-0-0 8-8-0
Panama City Flash 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-20 Panama City Flash - 850 Select -
4-20 Panama City Flash - DKSA ELITE 12U -
4-20 Lynn Haven Dolphins - 850 Select -
4-20 Lynn Haven Dolphins - DKSA ELITE 12U -
4-20 Seed 2 - Seed 3 -
4-20 Seed 1 - Seed 4 -
4-20 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Team Klutch 0-0-0 8-2-1
Bama Blue Jays 0-0-0 6-11-1
EBG Dirtbags 0-0-0 7-13-2
Gulf Coast Eagles 13U 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Panhandle Tigers 0-0-0 1-4-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-20 Panhandle Tigers - Bama Blue Jays -
4-20 Team Klutch - EBG Dirtbags -
4-20 Gulf Coast Eagles 13U - Bama Blue Jays -
4-20 Panhandle Tigers - EBG Dirtbags -
4-20 Gulf Coast Eagles 13U - Team Klutch -
4-20 Seed 4 - Seed 5 -
4-20 Seed 2 - Seed 3 -
4-20 Seed 1 - Winner Game 1 -
4-20 Winner Game 2 - Winner Game 3 -

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Sharks 0-0-0 3-11-0
Southeast Elite RED 0-0-0 4-0-0
Fairhope Pelicans 0-0-0 0-0-0
PC Reds 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-20 PC Reds - Sharks -
4-20 Southeast Elite RED - PC Reds -
4-20 Fairhope Pelicans - Sharks -
4-20 Fairhope Pelicans - Southeast Elite RED -
4-20 Seed 2 - Seed 3 -
4-20 Seed 1 - Seed 4 -
4-20 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

Event Address: 3625 CAVERNS RD, MARIANNA, FL 32447

Map and Directions Map and Directions

Weather: