STRIKEZONE V - MARIANNA, FL

MERE SPORTS COMPLEX / MARIANNA, FL
June 15, 2019 through June 16, 2019

**2019 SPRING BASEBALL SCHEDULE**  (MARIANNA, FLORIDA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-13U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.


**GAME TIMES CST**

 



RV SPACE AVAILABLE AT PARK CALL 850 482-6228

 

COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK. 

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK. 

NO PETS ALLOWED IN PARK.

 

Tournament Entry Deadline:  June 12, 2019 at 6 pm

Pay online or make checks payable to TBUSA.

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
Marianna Bullpups 8 Marianna, FL
South Walton Hawks 8U 8 Santa Rosa Beach, FL
NW Florida Tigers 8 Chipley, FL
Klutch Brand 8 destin, FL
Southern Slammers 8 crestview, FL
Pirates 8 Altha, FL
Spanish Fort Gray 8U 8 Spanish Fort, AL

9U
Team Name Age City, State
NWF baseball 9 Southport, FL
The Crushers 9 Lynn Haven, FL

10U
Team Name Age City, State
Jackson County Bulldogs 10 Marianna, FL
North Florida Grit 10 Freeport, FL

11U
Team Name Age City, State
Eufaula 11U 11 Eufaula, AL
Wakulla All-Stars 11 Crawfordville, FL
Coastal Barnstormers 11 Pace, FL
Hooks 11U 11 Panama City, FL
Ball Hogz 11U 11 Madison, FL

12U
Team Name Age City, State
Abbeville 12U 12 Eufaula, AL
850 Select 12 Panhandle, FL
Panhandle Prospects 12 Destin, FL
Lynn Haven Dolphins 12 Lynn Haven, FL, FL
Bay County Bandits 12 Panama City, FL
Tribe Baseball 12 Gulf Breeze, FL
Diamond Athletics 12 Troy, AL

13U
Team Name Age City, State
Panhandle Tigers 13 Chipley, FL
Powermill 13 Tallahassee, FL
Lynn Haven Dolphins 13 Lynn Haven, FL

14U
Team Name Age City, State
Sharks 14 Port St Joe, FL
Southeast Elite WHITE 14 Abbeville, AL

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
15
5
Marianna Bullpups
NW Florida Tigers
-vs- 06/15/2019 - 8:00 AM FIELD 8
19
0
Marianna Bullpups
Pirates
-vs- 06/15/2019 - 9:10 AM FIELD 8
1
16
NW Florida Tigers
Klutch Brand
-vs- 06/15/2019 - 10:20 AM FIELD 8
15
0
Southern Slammers
Pirates
-vs- 06/15/2019 - 11:30 AM FIELD 8
12
8
Klutch Brand
South Walton Hawks 8U
-vs- 06/15/2019 - 12:40 PM FIELD 8
15
7
Spanish Fort Gray 8U
Southern Slammers
-vs- 06/15/2019 - 1:50 PM FIELD 8
16
15
Spanish Fort Gray 8U
South Walton Hawks 8U
-vs- 06/15/2019 - 3:00 PM FIELD 8
13
0
Spanish Fort Gray 8U
NW Florida Tigers
-vs- 06/16/2019 - 8:00 AM FIELD 4 (GM1)
15
0
Klutch Brand
Pirates
-vs- 06/16/2019 - 9:10 AM FIELD 4 (GM2)
13
3
Klutch Brand
Spanish Fort Gray 8U
-vs- 06/16/2019 - 10:20 AM FIELD 4 (GM3)
7
12
Southern Slammers
South Walton Hawks 8U
-vs- 06/16/2019 - 11:30 AM FIELD 4 (GM4)
2
20
Marianna Bullpups
South Walton Hawks 8U
-vs- 06/16/2019 - 12:40 PM FIELD 4 (GM5)
5
13
South Walton Hawks 8U
Klutch Brand
-vs- 06/16/2019 - 1:50 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
1
7
The Crushers
NWF baseball
-vs- 06/15/2019 - 8:00 AM FIELD 4
1
12
The Crushers
NWF baseball
-vs- 06/15/2019 - 10:50 AM FIELD 4
12
1
NWF baseball
The Crushers
-vs- 06/15/2019 - 1:40 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
7
0
North Florida Grit
Jackson County Bulldogs
-vs- 06/15/2019 - 9:25 AM FIELD 4
3
9
Jackson County Bulldogs
North Florida Grit
-vs- 06/15/2019 - 12:15 PM FIELD 4
10
1
North Florida Grit
Jackson County Bulldogs
-vs- 06/15/2019 - 3:05 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
9
0
Wakulla All-Stars
Coastal Barnstormers
-vs- 06/15/2019 - 8:00 AM FIELD 3
2
18
Coastal Barnstormers
Ball Hogz 11U
-vs- 06/15/2019 - 9:40 AM FIELD 3
11
3
Ball Hogz 11U
Hooks 11U
-vs- 06/15/2019 - 1:00 PM FIELD 3
10
10
Hooks 11U
Wakulla All-Stars
-vs- 06/15/2019 - 2:40 PM FIELD 3
1
11
Wakulla All-Stars
Hooks 11U
-vs- 06/16/2019 - 9:00 AM FIELD 3 (GM1)
6
0
Ball Hogz 11U
Coastal Barnstormers
-vs- 06/16/2019 - 10:40 AM FIELD 3 (GM2)
4
8
Hooks 11U
Ball Hogz 11U
-vs- 06/16/2019 - 12:20 AM FIELD 3 (CHAMPIONSHIP)

12U
Score
Game Date / Time Location
5
9
Bay County Bandits
Lynn Haven Dolphins
-vs- 06/15/2019 - 9:00 AM FIELD 5
13
1
Panhandle Prospects
Abbeville 12U
-vs- 06/15/2019 - 10:00 AM FIELD 6
7
4
Tribe Baseball
Lynn Haven Dolphins
-vs- 06/15/2019 - 10:40 AM FIELD 5
12
5
Panhandle Prospects
Diamond Athletics
-vs- 06/15/2019 - 11:40 AM FIELD 6
0
9
Bay County Bandits
850 Select
-vs- 06/15/2019 - 12:20 PM FIELD 5
1
2
Tribe Baseball
Diamond Athletics
-vs- 06/15/2019 - 1:20 PM FIELD 6
11
1
850 Select
Abbeville 12U
-vs- 06/15/2019 - 2:00 PM FIELD 5
15
0
Tribe Baseball
Bay County Bandits
-vs- 06/16/2019 - 8:00 AM FIELD 5 (GM1)
9
8
Lynn Haven Dolphins
Diamond Athletics
-vs- 06/16/2019 - 8:00 AM FIELD 1 (GM2)
15
1
Panhandle Prospects
Abbeville 12U
-vs- 06/16/2019 - 9:40 AM FIELD 5 (GM3)
7
9
850 Select
Lynn Haven Dolphins
-vs- 06/16/2019 - 9:40 AM FIELD 1 (GM4)
1
2
Tribe Baseball
Panhandle Prospects
-vs- 06/16/2019 - 11:20 AM FIELD 5 (GM5)
7
1
Panhandle Prospects
Lynn Haven Dolphins
-vs- 06/16/2019 - 1:00 PM FIELD 1 (CHAMPIONSHIP)

13U
Score
Game Date / Time Location
8
3
Panhandle Tigers
Powermill
-vs- 06/15/2019 - 10:00 AM FIELD 2
6
12
Powermill
Lynn Haven Dolphins
-vs- 06/15/2019 - 11:50 AM FIELD 2
12
1
Panhandle Tigers
Lynn Haven Dolphins
-vs- 06/15/2019 - 1:40 PM FIELD 2
0
12
Lynn Haven Dolphins
Powermill
-vs- 06/16/2019 - 9:00 AM FIELD 2 (GM1)
1
13
Panhandle Tigers
Powermill
-vs- 06/16/2019 - 10:50 AM FIELD 2 (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
3
4
Southeast Elite WHITE
Sharks
-vs- 06/15/2019 - 9:00 AM FIELD 1
3
12
Sharks
Southeast Elite WHITE
-vs- 06/15/2019 - 10:50 AM FIELD 1
10
4
Southeast Elite WHITE
Sharks
-vs- 06/15/2019 - 12:40 PM FIELD 1

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Klutch Brand 5-0-0 0-0-0 1 2
South Walton Hawks 8U 2-3-0 4-2-0 2 5
Spanish Fort Gray 8U 3-1-0 0-0-0 3 3
Marianna Bullpups 2-1-0 0-0-0 4 1
Southern Slammers 1-2-0 0-0-0 5 4
NW Florida Tigers 0-3-0 0-0-0 6 6
Pirates 0-3-0 0-0-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-15 Marianna Bullpups 15 NW Florida Tigers 5
6-15 Marianna Bullpups 19 Pirates 0
6-15 NW Florida Tigers 1 Klutch Brand 16
6-15 Southern Slammers 15 Pirates 0
6-15 Klutch Brand 12 South Walton Hawks 8U 8
6-15 Spanish Fort Gray 8U 15 Southern Slammers 7
6-15 Spanish Fort Gray 8U 16 South Walton Hawks 8U 15
6-16 Spanish Fort Gray 8U 13 NW Florida Tigers 0
6-16 Klutch Brand 15 Pirates 0
6-16 Klutch Brand 13 Spanish Fort Gray 8U 3
6-16 Southern Slammers 7 South Walton Hawks 8U 12
6-16 Marianna Bullpups 2 South Walton Hawks 8U 20
6-16 South Walton Hawks 8U 5 Klutch Brand 13

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
NWF baseball 3-0-0 0-0-0 1 1
The Crushers 0-3-0 0-0-0 2 2

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-15 The Crushers 1 NWF baseball 7
6-15 The Crushers 1 NWF baseball 12
6-15 NWF baseball 12 The Crushers 1

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
North Florida Grit 3-0-0 0-0-0 1 1
Jackson County Bulldogs 0-3-0 0-0-0 2 2

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-15 North Florida Grit 7 Jackson County Bulldogs 0
6-15 Jackson County Bulldogs 3 North Florida Grit 9
6-15 North Florida Grit 10 Jackson County Bulldogs 1

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Ball Hogz 11U 4-0-0 0-0-0 1 1
Hooks 11U 1-2-1 0-0-0 2 3
Wakulla All-Stars 1-1-1 0-0-0 3 2
Coastal Barnstormers 0-3-0 0-0-0 4 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-15 Wakulla All-Stars 9 Coastal Barnstormers 0
6-15 Coastal Barnstormers 2 Ball Hogz 11U 18
6-15 Ball Hogz 11U 11 Hooks 11U 3
6-15 Hooks 11U 10 Wakulla All-Stars 10
6-16 Wakulla All-Stars 1 Hooks 11U 11
6-16 Ball Hogz 11U 6 Coastal Barnstormers 0
6-16 Hooks 11U 4 Ball Hogz 11U 8

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Panhandle Prospects 5-0-0 0-0-0 1 2
Lynn Haven Dolphins 3-2-0 0-0-0 2 4
850 Select 2-1-0 0-0-0 3 1
Tribe Baseball 2-2-0 0-0-0 4 3
Diamond Athletics 1-2-0 0-0-0 5 5
Bay County Bandits 0-3-0 0-0-0 6 6
Abbeville 12U 0-3-0 0-0-0 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-15 Bay County Bandits 5 Lynn Haven Dolphins 9
6-15 Panhandle Prospects 13 Abbeville 12U 1
6-15 Tribe Baseball 7 Lynn Haven Dolphins 4
6-15 Panhandle Prospects 12 Diamond Athletics 5
6-15 Bay County Bandits 0 850 Select 9
6-15 Tribe Baseball 1 Diamond Athletics 2
6-15 850 Select 11 Abbeville 12U 1
6-16 Tribe Baseball 15 Bay County Bandits 0
6-16 Lynn Haven Dolphins 9 Diamond Athletics 8
6-16 Panhandle Prospects 15 Abbeville 12U 1
6-16 850 Select 7 Lynn Haven Dolphins 9
6-16 Tribe Baseball 1 Panhandle Prospects 2
6-16 Panhandle Prospects 7 Lynn Haven Dolphins 1

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Powermill 2-2-0 0-0-0 1 3
Panhandle Tigers 2-1-0 0-0-0 2 1
Lynn Haven Dolphins 1-2-0 0-0-0 3 2

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-15 Panhandle Tigers 8 Powermill 3
6-15 Powermill 6 Lynn Haven Dolphins 12
6-15 Panhandle Tigers 12 Lynn Haven Dolphins 1
6-16 Lynn Haven Dolphins 0 Powermill 12
6-16 Panhandle Tigers 1 Powermill 13

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Southeast Elite WHITE 2-1-0 0-0-0 1 1
Sharks 1-2-0 0-0-0 2 2

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
6-15 Southeast Elite WHITE 3 Sharks 4
6-15 Sharks 3 Southeast Elite WHITE 12
6-15 Southeast Elite WHITE 10 Sharks 4

Event Address: 3625 CAVERNS RD, MARIANNA, FL 32447

Map and Directions Map and Directions

Weather: