Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

2020 TBUSA WORLD SERIES SEASON FINALE - PANAMA CITY BEACH, FL

FRANK BROWN SPORTS COMPLEX / PANAMA CITY BEACH, FL
August 29, 2020 through August 30, 2020

**2020 SPRING BASEBALL SCHEDULE**  (PANAMA CITY BEACH, FL) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-13U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.

 

 


 

8U-12U WILL RESUME GAMES AT 8:00AM WITH ELIMINATION GAMES TO FOLLOW

13U-14U WILL RESUME GAMES AT 8:00AM - 13U-14U TEAMS WILL PLAY ONE POOL PLAY GAME THEN SEED FOR ELIMINATION PLAY

*WEATHER UPDATES WILL BE POSTED HERE*

*11:12 AM CST SUNDAY UPDATE*

 8U-12U FIELDS UNDERWATER THEREFORE THESE AGE GROUPS HAVE BEEN CANCELLED

13U-14U HAS BEEN CANCELLED HAS NOT DRIED OUT AND IS TOO SLIPPERY

JERRY/TBUSA


*GAME TIMES CST*

LOCATIONS 

8U-12U 

FRANK BROWN PARK 

16200 PANAMA CITY PKWY 

PANAMA CITY BEACH, FL 32413 

13U-14U 

PCB SPORTS COMPLEX - TURF FIELD - SEE COMPLEX RULES 

50 CHIP SEAL PKWY 

PANAMA CITY BEACH, FL 32407  

Complex Rules:  

-NO metal spikes (turf shoes and molded rubber cleats are ok)  

-No seeds or gum allowed  

-No bikes, scooters or skateboards are allowed in park  

*Full Concessions will be open*


Please note by playing in a TBUSA event teams, players, coaches, parents
and spectators do so on a volunteer basis. If you or any one associated
with your team is sick or has underlying health conditions please stay
home. Coach please relay this information to anyone associated with your
team that plans on attending the TBUSA event.

TBUSA will do our best to keep everyone safe.

TBUSA will be establishing some guidelines for tournament PLAY

TEAM GATE FEE $225 WILL BE ADDED TO TOURNAMENT ENTRY FEE. ALL FEES MUST BE
PAID PRIOR TO TEAMS FIRST GAME (NO EXCEPTIONS). THERE WILL BE DESIGNATED
TABLE AT THE ENTRANCE FOR ONE COACH OR TEAM MOM TO CHECK IN AND PAY.

ALL TBUSA STAFF AND UMPIRES WILL HAVE THEIR TEMPERATURES TAKEN EACH DAY
PRIOR TO PLAY

NO SPECTATORS OR PARENTS IN BLEACHERS THERE WILL BE DESIGNATED AREAS
ALONG THE FENCE WHERE TENTS OR CHAIRS CAN BE SET UP FOR SPECTATORS.
PLEASE TRY TO STAY WITH YOUR FAMILY DURING THE TOURNAMENT.

STAY SAFE - 6FT APART SIGNS WILL BE POSTED THROUGHOUT THE PARK.

BLEACHERS WILL BE DESIGNATED ONLY FOR THE TEAM PLAYERS AND COACHES PLAYING AT THAT DESIGNATED TIME ON THAT FIELD. NO OTHER TEAM MAY OCCUPY THAT BLEACHER UNTIL THE TEAM PLAYING HAS CLEARED THE AREA. COACHES LETS TRY TO KEEP HALF TEAM IN DUGOUT AND HALF IN THE BLEACHERS DURING EACH GAME.

NO CATCHER EQUIPMENT SHOULD BE SHARED.

NO COMMUNITY WATER COOLERS IN DUGOUT.

NO HANDSHAKES OR AWARD CEREMONIES AFTER GAMES.

EACH TEAM WILL PROVIDE 2 NEW GAME BALLS BEFORE EACH GAME WITH TEAMS NAME
OR INITIALS FOR IDENTIFICATION AND HAVE OTHERS AVAILABLE IF NECESSARY.
EACH TEAM WILL PLAY DEFENSE WITH THEIR TEAMS DESIGNATED BASEBALLS EACH
INNING.

I KNOW THIS IS ALOT BUT LETS TRY OUR BEST SO WE CAN STAY SAFE AND
CONTINUE TO PLAY.

THANK YOU FOR YOUR PATIENCE.


Jerry Strauss
Travel Ball USA
https://www.TBUSATournaments.com

 

COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK. 

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK. 

NO PETS ALLOWED IN PARK.

 

Tournament Entry Deadline:  August 26, 2020 at 6 pm CST

Pay online or make checks payable to TBUSA.

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
Scrappers 8U 8 Dothan, AL
South Walton Hawks 7U 8 Santa Rosa Beach, FL
Crenshaw Patriots 8 LUVERNE, AL
Stingers 8 Mobile, AL
Florida Grind 8 Panama City, FL
Pelicans 8 Panama City, FL
JACKSON COUNTY ELITE 8 MARIANNA, FL
Avengers 8U 8 Enterprise, AL

9U
Team Name Age City, State
Hornets 9 Ashford, AL
LA Naturals 9 Mobile, AL
Avengers 9U 9 Enterprise, AL
South Alabama Rattlers 9 Rehobeth, AL
Dirtbags 9U 9 Enterprise, AL
9 Slocomb, AL

10U
Team Name Age City, State
Thomasville Braves 10 ochlocknee, GA
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 10 Enterprise, AL
South Walton Hawks 10U 10 Panhandle, FL
Tallahassee Renegades 10 Tallahassee, FL
Southern Savage 10 Ozark, AL
NWF Baseball 10 Southport, FL
Montgomery Cubs 10 Prattville, AL

11U
Team Name Age City, State
South Walton Hawks 11 Santa Rosa Beach, FL
NF Grit Grey-Jones 11 Freeport, FL
Thomasville Braves 11 ochlocknee, GA
Chiefs 11 Blountstown, FL
Mud Dogs 11 Leesburg, GA
Sandlot 11 Apalachicola, FL
Florida Prospects Baseball 11 Panama City, FL
Storm Baseball 11 Panama City, FL

12U
Team Name Age City, State
Moki Farms 12 Fitzgerald, GA
Tri County Lightning 12 Marianna, FL
LandSharks 12 Navarre, FL
WFBA 12U 12 Cantonment, FL
Sandlot 12U 12 Panama City, FL
LA Naturals 12 Mobile, AL
Powermill 11u 11 Tallahassee, FL
Southern Tribe 12U 12 Valdosta, GA

13U
Team Name Age City, State
South Walton Hawks 12 South Walton, FL
Bill Bond Clutch 13 Pensacola, FL
Titans 13 Taylor, AL
Hustlers Baseball 13 Shorterville, AL
WSA RED 13U 13 Dothan, AL
PCB Marlins 13 Panama City Beach, FL
Bucks Baseball 13 DeFuniak Springs, FL

14U
Team Name Age City, State
Tallahassee Tomahawks 14 Tallahassee, FL
Panhandle Prospects 14 Destin, FL
Panhandle Trojans 14 Panama City, FL
Turn Two 14 Dothan, AL
BeachSox Baseball 14 Navarre, FL
NF Riptide 14 Panhandle, FL

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
7
11
South Walton Hawks 7U
Florida Grind
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 3
0
8
Scrappers 8U
Crenshaw Patriots
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 4
6
16
South Walton Hawks 7U
Avengers 8U
-vs- 08/29/2020 - 9:20 AM FIELD 3
2
14
JACKSON COUNTY ELITE
Crenshaw Patriots
-vs- 08/29/2020 - 9:20 AM FIELD 4
3
16
Pelicans
Florida Grind
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 3
0
10
Scrappers 8U
Stingers
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 4
-
-
Pelicans
Avengers 8U
-vs- 08/29/2020 - 9:10 AM FIELD 3
-
-
JACKSON COUNTY ELITE
Stingers
-vs- 08/29/2020 - 9:10 AM FIELD 4
-
-
Seed 6
Seed 7
-vs- 08/30/2020 - 10:20 AM FIELD 4 (GROUP B) GM1
-
-
Seed 5
Seed 8
-vs- 08/30/2020 - 11:30 AM FIELD 4 (GROUP B) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 08/30/2020 - 12:40 PM FIELD 4 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 08/30/2020 - 10:20 AM FIELD 3 (GROUP A) GM1
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 08/30/2020 - 11:30 AM FIELD 3 (GROUP A) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 08/30/2020 - 12:40 PM FIELD 3 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

9U
Score
Game Date / Time Location
5
5
South Alabama Rattlers
Hornets
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 8
6
0
South Alabama Rattlers
Dirtbags 9U
-vs- 08/29/2020 - 9:40 AM FIELD 8
-
-
Avengers 9U
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 8
-
-
LA Naturals
Hornets
-vs- 08/29/2020 - 9:10 AM FIELD 1
-
-
Dirtbags 9U
-vs- 08/29/2020 - 9:10 AM FIELD 8
-
-
LA Naturals
Avengers 9U
-vs- 08/29/2020 - 10:20 AM FIELD 8
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 08/30/2020 - 11:30 AM FIELD 8 (GM1)
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 08/30/2020 - 11:30 AM FIELD 1 (GM2)
-
-
Seed 2
Winner Game 1
-vs- 08/30/2020 - 12:55 PM FIELD 8 (GM3)
-
-
Seed 1
Winner Game 2
-vs- 08/30/2020 - 2:20 PM FIELD 8 (GM4)
-
-
Winner Game 3
Winner Game 4
-vs- 08/30/2020 - 3:45 PM FIELD 8 (CHAMPIONSHIP)

10U
Score
Game Date / Time Location
19
0
NWF Baseball
Thomasville Braves
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 1
5
3
South Walton Hawks 10U
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 2
-
-
NWF Baseball
Southern Savage
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 1
-
-
South Walton Hawks 10U
Thomasville Braves
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 2
-
-
Tallahassee Renegades
Montgomery Cubs
-vs- 08/29/2020 - 9:10 AM FIELD 2
-
-
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN
Tallahassee Renegades
-vs- 08/29/2020 - 10:20 AM FIELD 2
-
-
Montgomery Cubs
Southern Savage
-vs- 08/29/2020 - 10:20 AM FIELD 1
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 08/30/2020 - 11:30 AM FIELD 2 (GM1)
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 08/30/2020 - 12:55 PM FIELD 1 (GM2)
-
-
Seed 2
Seed 7
-vs- 08/30/2020 - 12:55 PM FIELD 2 (GM3)
-
-
Seed 1
Winner Game 2
-vs- 08/30/2020 - 2:20 PM FIELD 1 (GM4)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 3
-vs- 08/30/2020 - 2:20 PM FIELD 2 (GM5)
-
-
Winner Game 4
Winner Game 5
-vs- 08/30/2020 - 3:45 PM FIELD 1 (CHAMPIONSHIP)

11U
Score
Game Date / Time Location
9
2
Florida Prospects Baseball
Thomasville Braves
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 6
5
6
NF Grit Grey-Jones
Storm Baseball
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 7
-
-
Florida Prospects Baseball
Mud Dogs
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 6
-
-
NF Grit Grey-Jones
Sandlot
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 7
-
-
Thomasville Braves
Sandlot
-vs- 08/29/2020 - 9:25 AM FIELD 6
-
-
South Walton Hawks
Storm Baseball
-vs- 08/29/2020 - 9:25 AM FIELD 7
-
-
South Walton Hawks
Mud Dogs
-vs- 08/29/2020 - 10:50 AM FIELD 7
-
-
Seed 6
Seed 7
-vs- 08/30/2020 - 12:15 PM FIELD 7 (GROUP B) GM1
-
-
Seed 5
Winner Game 1
-vs- 08/30/2020 - 1:40 PM FIELD 7 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 08/30/2020 - 12:15 PM FIELD 6 (GROUP A) GM1
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 08/30/2020 - 1:40 PM FIELD 6 (GROUP A) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 08/30/2020 - 3:05 PM FIELD 6 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
2
3
Sandlot 12U
Tri County Lightning
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 5
14
3
WFBA 12U
Powermill 11u
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 9
-
-
Sandlot 12U
LA Naturals
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 5
-
-
WFBA 12U
Moki Farms
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 9
-
-
LandSharks
Powermill 11u
-vs- 08/29/2020 - 9:25 AM FIELD 5
-
-
Southern Tribe 12U
Tri County Lightning
-vs- 08/29/2020 - 9:25 AM FIELD 9
-
-
LandSharks
Moki Farms
-vs- 08/29/2020 - 10:50 AM FIELD 5
-
-
LA Naturals
Southern Tribe 12U
-vs- 08/29/2020 - 10:50 AM FIELD 9
-
-
Seed 6
Seed 7
-vs- 08/30/2020 - 12:15 PM FIELD 9 (GROUP B) GM1
-
-
Seed 5
Seed 8
-vs- 08/30/2020 - 1:40 PM FIELD 9 (GROUP B) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 08/30/2020 - 3:05 PM FIELD 9 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 08/30/2020 - 12:15 PM FIELD 5 (GROUP A) GM1
-
-
Seed 1
Seed 4
-vs- 08/30/2020 - 1:40 PM FIELD 5 (GROUP A) GM2
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 08/30/2020 - 3:05 PM FIELD 5 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
-
-
PCB Marlins
South Walton Hawks
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 5
-
-
WSA RED 13U
Bucks Baseball
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 6
-
-
Hustlers Baseball
Bill Bond Clutch
-vs- 08/29/2020 - 9:25 AM FIELD 5
-
-
WSA RED 13U
Titans
-vs- 08/29/2020 - 9:25 AM FIELD 6
-
-
Seed 3
Seed 6
-vs- 08/30/2020 - 10:50 AM FIELD 5 (GM1)
-
-
Seed 2
Seed 7
-vs- 08/30/2020 - 10:50 AM FIELD 6 (GM2)
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 08/30/2020 - 12:15 PM FIELD 5 (GM3)
-
-
Winner Game 1
Winner Game 2
-vs- 08/30/2020 - 12:15 PM FIELD 6 (GM4)
-
-
Seed 1
Winner Game 3
-vs- 08/30/2020 - 1:40 PM FIELD 5 (GM5)
-
-
Winner Game 4
Winner Game 5
-vs- 08/30/2020 - 3:05 PM FIELD 5 (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
0
2
Turn Two
Panhandle Trojans
-vs- 08/29/2020 - 8:00 AM FIELD 3
-
-
Turn Two
Tallahassee Tomahawks
-vs- 08/29/2020 - 9:10 AM FIELD 3
-
-
BeachSox Baseball
NF Riptide
-vs- 08/29/2020 - 10:20 AM FIELD 3
-
-
Seed 4
Seed 5
-vs- 08/30/2020 - 11:50 AM FIELD 3 (GM1)
-
-
Seed 2
Seed 3
-vs- 08/30/2020 - 1:15 PM FIELD 3 (GM2)
-
-
Seed 1
Winner Game 1
-vs- 08/30/2020 - 2:40 PM FIELD 3 (GM3)
-
-
Winner Game 2
Winner Game 3
-vs- 08/30/2020 - 4:05 PM FIELD 3 (GM4) CHAMPIONSHIP

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Crenshaw Patriots 2-0-0 0-0-0
Scrappers 8U 0-2-0 27-6-2
Florida Grind 2-0-0 0-0-0
Avengers 8U 1-0-0 0-0-0
JACKSON COUNTY ELITE 0-1-0 0-0-0
Stingers 1-0-0 0-0-0
Pelicans 0-1-0 11-10-0
South Walton Hawks 7U 0-2-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
8-29 South Walton Hawks 7U 7 Florida Grind 11
8-29 Scrappers 8U 0 Crenshaw Patriots 8
8-29 South Walton Hawks 7U 6 Avengers 8U 16
8-29 JACKSON COUNTY ELITE 2 Crenshaw Patriots 14
8-29 Pelicans 3 Florida Grind 16
8-29 Scrappers 8U 0 Stingers 10
8-29 Pelicans - Avengers 8U -
8-29 JACKSON COUNTY ELITE - Stingers -
8-30 Seed 6 - Seed 7 -
8-30 Seed 5 - Seed 8 -
8-30 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
8-30 Seed 2 - Seed 3 -
8-30 Seed 1 - Seed 4 -
8-30 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Dirtbags 9U 0-1-0 8-26-2
Hornets 0-0-1 0-0-0
Avengers 9U 0-0-0 0-0-0
0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
LA Naturals 0-0-0 0-0-0
South Alabama Rattlers 1-0-1 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
8-29 South Alabama Rattlers 5 Hornets 5
8-29 South Alabama Rattlers 6 Dirtbags 9U 0
8-29 Avengers 9U - -
8-29 LA Naturals - Hornets -
8-29 Dirtbags 9U - -
8-29 LA Naturals - Avengers 9U -
8-30 Seed 3 - Seed 6 -
8-30 Seed 4 - Seed 5 -
8-30 Seed 2 - Winner Game 1 -
8-30 Seed 1 - Winner Game 2 -
8-30 Winner Game 3 - Winner Game 4 -

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 0-1-0 0-0-0
South Walton Hawks 10U 1-0-0 0-0-0
Thomasville Braves 0-1-0 1-2-0
Southern Savage 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Renegades 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Montgomery Cubs 0-0-0 0-0-0
NWF Baseball 1-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
8-29 NWF Baseball 19 Thomasville Braves 0
8-29 South Walton Hawks 10U 5 SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN 3
8-29 NWF Baseball - Southern Savage -
8-29 South Walton Hawks 10U - Thomasville Braves -
8-29 Tallahassee Renegades - Montgomery Cubs -
8-29 SOUTHEAST ALABAMA IRONMEN - Tallahassee Renegades -
8-29 Montgomery Cubs - Southern Savage -
8-30 Seed 3 - Seed 6 -
8-30 Seed 4 - Seed 5 -
8-30 Seed 2 - Seed 7 -
8-30 Seed 1 - Winner Game 2 -
8-30 Winner Game 1 - Winner Game 3 -
8-30 Winner Game 4 - Winner Game 5 -

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
NF Grit Grey-Jones 0-1-0 0-0-0
Thomasville Braves 0-1-0 2-6-0
Storm Baseball 1-0-0 0-0-0
Mud Dogs 0-0-0 0-0-0
South Walton Hawks 0-0-0 0-0-0
Sandlot 0-0-0 0-0-0
Florida Prospects Baseball 1-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
8-29 Florida Prospects Baseball 9 Thomasville Braves 2
8-29 NF Grit Grey-Jones 5 Storm Baseball 6
8-29 Florida Prospects Baseball - Mud Dogs -
8-29 NF Grit Grey-Jones - Sandlot -
8-29 Thomasville Braves - Sandlot -
8-29 South Walton Hawks - Storm Baseball -
8-29 South Walton Hawks - Mud Dogs -
8-30 Seed 6 - Seed 7 -
8-30 Seed 5 - Winner Game 1 -
8-30 Seed 2 - Seed 3 -
8-30 Seed 1 - Seed 4 -
8-30 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 8 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Powermill 11u 0-1-0 0-0-0
WFBA 12U 1-0-0 9-0-0
Tri County Lightning 1-0-0 0-0-0
LA Naturals 0-0-0 0-0-0
Moki Farms 0-0-0 0-0-0
Southern Tribe 12U 0-0-0 0-0-0
LandSharks 0-0-0 0-0-0
Sandlot 12U 0-1-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
8-29 Sandlot 12U 2 Tri County Lightning 3
8-29 WFBA 12U 14 Powermill 11u 3
8-29 Sandlot 12U - LA Naturals -
8-29 WFBA 12U - Moki Farms -
8-29 LandSharks - Powermill 11u -
8-29 Southern Tribe 12U - Tri County Lightning -
8-29 LandSharks - Moki Farms -
8-29 LA Naturals - Southern Tribe 12U -
8-30 Seed 6 - Seed 7 -
8-30 Seed 5 - Seed 8 -
8-30 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
8-30 Seed 2 - Seed 3 -
8-30 Seed 1 - Seed 4 -
8-30 Winner Game 1 - Winner Game 2 -

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 5 0-0-0 0-0-0
Winner Game 4 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 7 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Bucks Baseball 0-0-0 0-0-0
WSA RED 13U 0-0-0 10-13-0
South Walton Hawks 0-0-0 0-0-0
Hustlers Baseball 0-0-0 0-0-0
Bill Bond Clutch 0-0-0 0-0-0
Seed 6 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Titans 0-0-0 0-0-0
PCB Marlins 0-0-0 0-0-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
8-29 PCB Marlins - South Walton Hawks -
8-29 WSA RED 13U - Bucks Baseball -
8-29 Hustlers Baseball - Bill Bond Clutch -
8-29 WSA RED 13U - Titans -
8-30 Seed 3 - Seed 6 -
8-30 Seed 2 - Seed 7 -
8-30 Seed 4 - Seed 5 -
8-30 Winner Game 1 - Winner Game 2 -
8-30 Seed 1 - Winner Game 3 -
8-30 Winner Game 4 - Winner Game 5 -

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Seed 1 0-0-0 0-0-0
Seed 3 0-0-0 0-0-0
Winner Game 1 0-0-0 0-0-0
Winner Game 2 0-0-0 0-0-0
Winner Game 3 0-0-0 0-0-0
Seed 2 0-0-0 0-0-0
Seed 5 0-0-0 0-0-0
Tallahassee Tomahawks 0-0-0 4-0-0
Panhandle Trojans 1-0-0 0-0-0
BeachSox Baseball 0-0-0 0-0-0
NF Riptide 0-0-0 0-0-0
Seed 4 0-0-0 0-0-0
Turn Two 0-1-0 6-6-0

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
8-29 Turn Two 0 Panhandle Trojans 2
8-29 Turn Two - Tallahassee Tomahawks -
8-29 BeachSox Baseball - NF Riptide -
8-30 Seed 4 - Seed 5 -
8-30 Seed 2 - Seed 3 -
8-30 Seed 1 - Winner Game 1 -
8-30 Winner Game 2 - Winner Game 3 -

Event Address: 16200 PANAMA CITY BEACH PKWY, PANAMA CITY BEACH, FL 32412

Map and Directions Map and Directions

Weather:

PANAMA CITY BEACH WEATHER