Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

TBUSA PC MOTHERS DAY SPLASH - PANAMA CITY BEACH, FL

FRANK BROWN PARK / PANAMA CITY BEACH, FL
May 8, 2021 through May 9, 2021

**2021 SPRING BASEBALL SCHEDULE**  (PANAMA CITY BEACH, FLORIDA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-14U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT.

 

CLICK RESULTS FOR SEED #

BRACKETS POSTED


*LOCATIONS*


FRANK BROWN PARK - 16200 PANAMA CITY BEACH PKWY, PCB, FL 32413

PCB SPORTS COMPLEX - 50 CHIP SEAL PKWY, PCB, FL 32407


7U/8U/9U/10U/11U/12U - FRANK BROWN PARK

13U/14U - PCB SPORTS COMPLEX


PCB SPORTS COMPLEX - TURF FIELD - SEE COMPLEX RULES

Complex Rules: 

-NO metal spikes (turf shoes and molded rubber cleats are ok) 

-No seeds or gum allowed 

-No bikes, scooters or skateboards are allowed in park 

-No pets allowed in park

*Full Concessions will be open*

 


COACHES ONLY (1) TEAM COOLER ALLOWED IN PARK.  

NO PERSONAL COOLERS ALLOWED IN PARK.  

NO PETS ALLOWED IN PARK.

 

Tournament Entry Deadline:  May 5, 2021 at 6 pm CST 

Pay online or make checks payable to TBUSA.  

Saturday games will consist of pool play.  Seeding will be based on Saturdays performance leading into Sundays Championship with single elimination play.  Team trophies with individual awards for 1st and 2nd place teams in each age division.

7U
Team Name Age City, State
Traveling Eagles 6U 7 Niceville, FL
Okaloosa Razorbacks 7 Niceville, FL
Traveling Eagles Maroon 7 Niceville, FL

8U
Team Name Age City, State
5 Star National Hall 8U 8 Tifton, GA
Pelicans 8 Panama City, FL
Tallahassee Heat 8 TALLAHASSEE, FL

9U
Team Name Age City, State
Panhandle Elite 9 Pace, FL
5 Star National Gowdy / Hall 9 Tifton, GA
Traveling Eagles Gray 9 Niceville, FL
South Walton Hawks 9U 9 Santa Rosa Beach, FL
Cowboys Baseball 9 Santa Rosa Beach, FL
Capital City Titans 9 Tallahassee, FL
Gulf Coast Crush 9 Panama City, FL
Tallahassee Heat-Maroon 9 Tallahassee, FL

10U
Team Name Age City, State
5 Star National Buhler 10 Tifton, GA
South Walton Hawks 10u 10 Santa Rosa Beach, FL
NOKA Express 10 Baker, FL
Beach Sox 10U 10 Crestview, FL
Traveling Eagles 10 Niceville, FL
850 Wave 10 Lynn Haven, FL
Warriors 10 Troy, AL
Owls 10 Slocomb, AL

11U
Team Name Age City, State
DBacks 11 Headland, AL, GA
Overdrive 11 Rehobeth, AL
LA Elite 11 Ozark, AL
IRONMEN 11U 11 Enterprise, AL
Tallahassee Renegades 11 Tallahassee, FL
Arsenal 11 Pensacola, FL
The Southern Closers 11 Dothan, AL
NWF Baseball 11 Southport, FL
EAST COAST SOX FL 11U 11 Niceville, FL

12U
Team Name Age City, State
Panama City Falcons 12 Panama City fl, FL
Regulators 12U 12 DOTHAN, AL
5 Star National Gowdy/Grubbs 12 Tifton, GA
WFBA ReefSharks 12 Cantonment, FL
PCB Braves 12 Panama City Beach, FL
PC Ballers 12 Panama City Beach, FL
Storm Baseball 12 Panama City, FL
Sandlot 12 Apalachicola, FL
American Thunder 12 Dothan, AL
Beach Sox 12u 12 Destin, FL

13U
Team Name Age City, State
5 Star National Martin 13 Tifton, GA
WSA RED 13U 13 Dothan, AL
Young Guns 13 Brantley, AL
North Florida Grit 13 Freeport, FL
Grind 13U Thomas 13 Panama city, FL
Traveling Eagles Gray 13 Niceville, FL
EAST COAST SOX FL 13U 13 Niceville, FL

14U
Team Name Age City, State
CS Knights - Maroon 14 Cairo, GA
S.A.T. / Titans 14 Dothan, AL
5 Star National Pate 14 Tifton, GA
Florida Grind 14U 14 Florida Grind 14U, FL
Pines - DeRosso 14 Nashville, GA
EAST COAST SOX FL 14U 14 Niceville, FL

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

7U
Score
Game Date / Time Location
15
5
Traveling Eagles 6U
Okaloosa Razorbacks
-vs- 05/08/2021 - 12:00 PM FIELD 4
9
19
Traveling Eagles 6U
Traveling Eagles Maroon
-vs- 05/08/2021 - 1:20 PM FIELD 4
3
20
Okaloosa Razorbacks
Traveling Eagles Maroon
-vs- 05/08/2021 - 2:40 PM FIELD 4
18
7
Traveling Eagles 6U
Okaloosa Razorbacks
-vs- 05/09/2021 - 8:00 AM FIELD 4 (GM1)
14
0
Traveling Eagles Maroon
Traveling Eagles 6U
-vs- 05/09/2021 - 9:20 AM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

8U
Score
Game Date / Time Location
4
12
5 Star National Hall 8U
Pelicans
-vs- 05/08/2021 - 8:00 AM FIELD 4
4
8
5 Star National Hall 8U
Tallahassee Heat
-vs- 05/08/2021 - 9:20 AM FIELD 4
9
13
Pelicans
Tallahassee Heat
-vs- 05/08/2021 - 10:40 AM FIELD 4
2
10
Pelicans
5 Star National Hall 8U
-vs- 05/09/2021 - 10:40 AM FIELD 4 (GM1)
8
7
Tallahassee Heat
5 Star National Hall 8U
-vs- 05/09/2021 - 12:00 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

9U
Score
Game Date / Time Location
6
9
5 Star National Gowdy / Hall
Gulf Coast Crush
-vs- 05/08/2021 - 8:00 AM FIELD 1
2
14
5 Star National Gowdy / Hall
Traveling Eagles Gray
-vs- 05/08/2021 - 9:40 AM FIELD 1
13
21
Capital City Titans
Gulf Coast Crush
-vs- 05/08/2021 - 11:20 AM FIELD 1
17
3
Traveling Eagles Gray
Cowboys Baseball
-vs- 05/08/2021 - 1:00 PM FIELD 1
0
15
Tallahassee Heat-Maroon
Panhandle Elite
-vs- 05/08/2021 - 1:00 PM FIELD 2
6
13
Capital City Titans
Cowboys Baseball
-vs- 05/08/2021 - 2:40 PM FIELD 1
5
4
South Walton Hawks 9U
Panhandle Elite
-vs- 05/08/2021 - 2:40 PM FIELD 2
10
20
Tallahassee Heat-Maroon
South Walton Hawks 9U
-vs- 05/08/2021 - 4:20 PM FIELD 2
10
0
5 Star National Gowdy / Hall
Capital City Titans
-vs- 05/09/2021 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP B) GM1
4
5
Cowboys Baseball
Tallahassee Heat-Maroon
-vs- 05/09/2021 - 9:40 AM FIELD 3 (GROUP B) GM2
7
8
5 Star National Gowdy / Hall
Tallahassee Heat-Maroon
-vs- 05/09/2021 - 11:20 AM FIELD 3 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
0
10
Gulf Coast Crush
South Walton Hawks 9U
-vs- 05/09/2021 - 8:00 AM FIELD 1 (GROUP A) GM1
6
5
Traveling Eagles Gray
Panhandle Elite
-vs- 05/09/2021 - 9:40 AM FIELD 1 (GROUP A) GM2
11
8
South Walton Hawks 9U
Traveling Eagles Gray
-vs- 05/09/2021 - 11:20 AM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

10U
Score
Game Date / Time Location
12
8
5 Star National Buhler
850 Wave
-vs- 05/08/2021 - 8:00 AM FIELD 2
4
9
South Walton Hawks 10u
Owls
-vs- 05/08/2021 - 8:00 AM FIELD 3
11
3
5 Star National Buhler
Owls
-vs- 05/08/2021 - 9:40 AM FIELD 2
4
7
South Walton Hawks 10u
Warriors
-vs- 05/08/2021 - 9:40 AM FIELD 3
6
5
850 Wave
NOKA Express
-vs- 05/08/2021 - 11:20 AM FIELD 2
9
1
Beach Sox 10U
Traveling Eagles
-vs- 05/08/2021 - 11:20 AM FIELD 3
1
4
Traveling Eagles
Warriors
-vs- 05/08/2021 - 1:00 PM FIELD 3
18
0
Beach Sox 10U
NOKA Express
-vs- 05/08/2021 - 2:40 PM FIELD 3
8
3
850 Wave
NOKA Express
-vs- 05/09/2021 - 1:00 PM FIELD 2 (GROUP B) GM1
1
4
Traveling Eagles
South Walton Hawks 10u
-vs- 05/09/2021 - 1:00 PM FIELD 3 (GROUP B) GM2
10
5
850 Wave
South Walton Hawks 10u
-vs- 05/09/2021 - 2:40 PM FIELD 2 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
0
12
Warriors
5 Star National Buhler
-vs- 05/09/2021 - 8:00 AM FIELD 2 (GROUP A) GM1
10
0
Beach Sox 10U
Owls
-vs- 05/09/2021 - 9:40 AM FIELD 2 (GROUP A) GM2
5
6
5 Star National Buhler
Beach Sox 10U
-vs- 05/09/2021 - 11:20 AM FIELD 2 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

11U
Score
Game Date / Time Location
5
5
Overdrive
NWF Baseball
-vs- 05/08/2021 - 8:00 AM FIELD 7
9
8
The Southern Closers
IRONMEN 11U
-vs- 05/08/2021 - 8:00 AM FIELD 8
9
1
Overdrive
LA Elite
-vs- 05/08/2021 - 9:30 AM FIELD 7
7
7
The Southern Closers
Tallahassee Renegades
-vs- 05/08/2021 - 9:30 AM FIELD 8
5
17
EAST COAST SOX FL 11U
NWF Baseball
-vs- 05/08/2021 - 11:00 AM FIELD 7
7
3
Tallahassee Renegades
IRONMEN 11U
-vs- 05/08/2021 - 11:00 AM FIELD 8
12
5
Arsenal
LA Elite
-vs- 05/08/2021 - 12:30 PM FIELD 7
5
11
EAST COAST SOX FL 11U
DBacks
-vs- 05/08/2021 - 2:00 PM FIELD 7
2
10
Arsenal
DBacks
-vs- 05/08/2021 - 3:30 PM FIELD 7
12
0
IRONMEN 11U
LA Elite
-vs- 05/09/2021 - 2:40 PM FIELD 8 (GROUP B) GM1
11
5
Arsenal
EAST COAST SOX FL 11U
-vs- 05/09/2021 - 2:40 PM FIELD 9 (GROUP B) GM2
5
7
IRONMEN 11U
Arsenal
-vs- 05/09/2021 - 4:20 PM FIELD 9 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
5
3
Tallahassee Renegades
The Southern Closers
-vs- 05/09/2021 - 8:00 AM FIELD 7 (GROUP A) GM1
0
8
Overdrive
NWF Baseball
-vs- 05/09/2021 - 9:40 AM FIELD 7 (GROUP A) GM2
3
2
DBacks
Tallahassee Renegades
-vs- 05/09/2021 - 11:20 AM FIELD 7 (GROUP A) GM3
1
7
NWF Baseball
DBacks
-vs- 05/09/2021 - 1:00 PM FIELD 7 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
1
13
5 Star National Gowdy/Grubbs
WFBA ReefSharks
-vs- 05/08/2021 - 8:00 AM FIELD 9
5
4
PCB Braves
WFBA ReefSharks
-vs- 05/08/2021 - 9:30 AM FIELD 9
10
0
5 Star National Gowdy/Grubbs
Storm Baseball
-vs- 05/08/2021 - 11:00 AM FIELD 9
0
12
Panama City Falcons
Regulators 12U
-vs- 05/08/2021 - 12:30 PM FIELD 8
3
12
PCB Braves
Beach Sox 12u
-vs- 05/08/2021 - 12:30 PM FIELD 9
3
4
PC Ballers
Regulators 12U
-vs- 05/08/2021 - 2:00 PM FIELD 8
2
15
Storm Baseball
Sandlot
-vs- 05/08/2021 - 2:00 PM FIELD 9
5
6
PC Ballers
Beach Sox 12u
-vs- 05/08/2021 - 3:30 PM FIELD 8
8
1
American Thunder
Panama City Falcons
-vs- 05/08/2021 - 3:30 PM FIELD 9
10
2
Sandlot
American Thunder
-vs- 05/08/2021 - 5:00 PM FIELD 9
6
9
Panama City Falcons
Storm Baseball
-vs- 05/09/2021 - 8:00 AM FIELD 9 (GROUP B) GM1
7
2
PCB Braves
PC Ballers
-vs- 05/09/2021 - 9:40 AM FIELD 9 (GROUP B) GM2
6
5
5 Star National Gowdy/Grubbs
Storm Baseball
-vs- 05/09/2021 - 11:20 AM FIELD 9 (GROUP B) GM3
1
7
PCB Braves
5 Star National Gowdy/Grubbs
-vs- 05/09/2021 - 1:00 PM FIELD 9 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
12
0
WFBA ReefSharks
American Thunder
-vs- 05/09/2021 - 8:00 AM FIELD 8 (GROUP A) GM1
3
9
Sandlot
Beach Sox 12u
-vs- 05/09/2021 - 9:40 AM FIELD 8 (GROUP A) GM2
2
6
Regulators 12U
WFBA ReefSharks
-vs- 05/09/2021 - 11:20 AM FIELD 8 (GROUP A) GM3
1
14
Beach Sox 12u
WFBA ReefSharks
-vs- 05/09/2021 - 1:00 PM FIELD 8 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
6
8
5 Star National Martin
Grind 13U Thomas
-vs- 05/08/2021 - 9:00 AM FIELD 3
2
4
North Florida Grit
WSA RED 13U
-vs- 05/08/2021 - 9:00 AM FIELD 4
4
1
5 Star National Martin
EAST COAST SOX FL 13U
-vs- 05/08/2021 - 10:40 AM FIELD 3
3
2
North Florida Grit
Traveling Eagles Gray
-vs- 05/08/2021 - 10:40 AM FIELD 4
12
5
Grind 13U Thomas
Young Guns
-vs- 05/08/2021 - 12:20 PM FIELD 3
2
21
WSA RED 13U
Traveling Eagles Gray
-vs- 05/08/2021 - 12:20 PM FIELD 4
8
7
EAST COAST SOX FL 13U
Young Guns
-vs- 05/08/2021 - 2:00 PM FIELD 3
6
2
Traveling Eagles Gray
Young Guns
-vs- 05/09/2021 - 8:00 AM FIELD 3 (GM1)
7
2
North Florida Grit
WSA RED 13U
-vs- 05/09/2021 - 8:00 AM FIELD 4 (GM2)
16
1
5 Star National Martin
EAST COAST SOX FL 13U
-vs- 05/09/2021 - 9:40 AM FIELD 3 (GM3)
6
2
Traveling Eagles Gray
North Florida Grit
-vs- 05/09/2021 - 9:40 AM FIELD 4 (GM4)
7
3
Grind 13U Thomas
5 Star National Martin
-vs- 05/09/2021 - 11:20 AM FIELD 4 (GM5)
2
6
Traveling Eagles Gray
Grind 13U Thomas
-vs- 05/09/2021 - 1:00 PM FIELD 4 (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
11
2
5 Star National Pate
Florida Grind 14U
-vs- 05/08/2021 - 8:00 AM FIELD 2
10
0
5 Star National Pate
S.A.T. / Titans
-vs- 05/08/2021 - 9:40 AM FIELD 2
6
2
Florida Grind 14U
CS Knights - Maroon
-vs- 05/08/2021 - 11:20 AM FIELD 2
1
18
S.A.T. / Titans
Pines - DeRosso
-vs- 05/08/2021 - 1:00 PM FIELD 2
19
0
EAST COAST SOX FL 14U
CS Knights - Maroon
-vs- 05/08/2021 - 2:40 PM FIELD 2
16
8
Pines - DeRosso
EAST COAST SOX FL 14U
-vs- 05/08/2021 - 4:20 PM FIELD 2
11
2
EAST COAST SOX FL 14U
CS Knights - Maroon
-vs- 05/09/2021 - 8:00 AM FIELD 2 (GM1)
10
2
Florida Grind 14U
S.A.T. / Titans
-vs- 05/09/2021 - 9:40 AM FIELD 2 (GM2)
3
1
5 Star National Pate
EAST COAST SOX FL 14U
-vs- 05/09/2021 - 11:20 AM FIELD 2 (GM3)
6
1
Pines - DeRosso
Florida Grind 14U
-vs- 05/09/2021 - 1:00 PM FIELD 2 (GM4)
3
5
5 Star National Pate
Pines - DeRosso
-vs- 05/09/2021 - 2:40 PM FIELD 2 (CHAMPIONSHIP)

7U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Traveling Eagles Maroon 3-0-0 6-4-0 1 1
Traveling Eagles 6U 2-2-0 2-2-0 2 2
Okaloosa Razorbacks 0-3-0 0-9-0 3 3

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-08 Traveling Eagles 6U 15 Okaloosa Razorbacks 5
5-08 Traveling Eagles 6U 9 Traveling Eagles Maroon 19
5-08 Okaloosa Razorbacks 3 Traveling Eagles Maroon 20
5-09 Traveling Eagles 6U 18 Okaloosa Razorbacks 7
5-09 Traveling Eagles Maroon 14 Traveling Eagles 6U 0

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Tallahassee Heat 3-0-0 18-5-0 1 1
5 Star National Hall 8U 1-3-0 7-8-1 2 3
Pelicans 1-2-0 11-10-0 3 2

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-08 5 Star National Hall 8U 4 Pelicans 12
5-08 5 Star National Hall 8U 4 Tallahassee Heat 8
5-08 Pelicans 9 Tallahassee Heat 13
5-09 Pelicans 2 5 Star National Hall 8U 10
5-09 Tallahassee Heat 8 5 Star National Hall 8U 7

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
South Walton Hawks 9U 4-0-0 21-5-0 1 2
Traveling Eagles Gray 3-1-0 23-1-0 2 1
Gulf Coast Crush 2-1-0 16-21-0 3 3
Panhandle Elite 1-2-0 7-3-1 4 4
Tallahassee Heat-Maroon 2-2-0 3-4-0 5 8
5 Star National Gowdy / Hall 1-3-0 6-6-0 6 6
Capital City Titans 0-3-0 2-23-0 7 7
Cowboys Baseball 1-2-0 2-8-0 8 5

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-08 5 Star National Gowdy / Hall 6 Gulf Coast Crush 9
5-08 5 Star National Gowdy / Hall 2 Traveling Eagles Gray 14
5-08 Capital City Titans 13 Gulf Coast Crush 21
5-08 Traveling Eagles Gray 17 Cowboys Baseball 3
5-08 Tallahassee Heat-Maroon 0 Panhandle Elite 15
5-08 Capital City Titans 6 Cowboys Baseball 13
5-08 South Walton Hawks 9U 5 Panhandle Elite 4
5-08 Tallahassee Heat-Maroon 10 South Walton Hawks 9U 20
5-09 5 Star National Gowdy / Hall 10 Capital City Titans 0
5-09 Cowboys Baseball 4 Tallahassee Heat-Maroon 5
5-09 5 Star National Gowdy / Hall 7 Tallahassee Heat-Maroon 8
5-09 Gulf Coast Crush 0 South Walton Hawks 9U 10
5-09 Traveling Eagles Gray 6 Panhandle Elite 5
5-09 South Walton Hawks 9U 11 Traveling Eagles Gray 8

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Beach Sox 10U 4-0-0 14-3-2 1 1
5 Star National Buhler 3-1-0 12-7-1 2 3
Warriors 2-1-0 8-10-1 3 2
Owls 1-2-0 14-21-0 4 4
850 Wave 3-1-0 9-16-0 5 5
South Walton Hawks 10u 1-3-0 3-14-0 6 7
Traveling Eagles 0-3-0 5-8-0 7 6
NOKA Express 0-3-0 1-7-1 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-08 5 Star National Buhler 12 850 Wave 8
5-08 South Walton Hawks 10u 4 Owls 9
5-08 5 Star National Buhler 11 Owls 3
5-08 South Walton Hawks 10u 4 Warriors 7
5-08 850 Wave 6 NOKA Express 5
5-08 Beach Sox 10U 9 Traveling Eagles 1
5-08 Traveling Eagles 1 Warriors 4
5-08 Beach Sox 10U 18 NOKA Express 0
5-09 850 Wave 8 NOKA Express 3
5-09 Traveling Eagles 1 South Walton Hawks 10u 4
5-09 850 Wave 10 South Walton Hawks 10u 5
5-09 Warriors 0 5 Star National Buhler 12
5-09 Beach Sox 10U 10 Owls 0
5-09 5 Star National Buhler 5 Beach Sox 10U 6

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
DBacks 4-0-0 23-12-1 1 1
NWF Baseball 2-1-1 23-10-1 2 3
Overdrive 1-1-1 18-14-1 3 2
Tallahassee Renegades 2-1-1 12-8-1 4 4
The Southern Closers 1-1-1 11-12-2 5 5
Arsenal 3-1-0 3-1-0 6 6
IRONMEN 11U 1-3-0 26-15-0 7 7
LA Elite 0-3-0 2-13-0 8 8
EAST COAST SOX FL 11U 0-3-0 0-6-0 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-08 Overdrive 5 NWF Baseball 5
5-08 The Southern Closers 9 IRONMEN 11U 8
5-08 Overdrive 9 LA Elite 1
5-08 The Southern Closers 7 Tallahassee Renegades 7
5-08 EAST COAST SOX FL 11U 5 NWF Baseball 17
5-08 Tallahassee Renegades 7 IRONMEN 11U 3
5-08 Arsenal 12 LA Elite 5
5-08 EAST COAST SOX FL 11U 5 DBacks 11
5-08 Arsenal 2 DBacks 10
5-09 IRONMEN 11U 12 LA Elite 0
5-09 Arsenal 11 EAST COAST SOX FL 11U 5
5-09 IRONMEN 11U 5 Arsenal 7
5-09 Tallahassee Renegades 5 The Southern Closers 3
5-09 Overdrive 0 NWF Baseball 8
5-09 DBacks 3 Tallahassee Renegades 2
5-09 NWF Baseball 1 DBacks 7

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
WFBA ReefSharks 4-1-0 4-1-0 1 4
Beach Sox 12u 3-1-0 7-6-1 2 3
Sandlot 2-1-0 14-11-2 3 2
Regulators 12U 2-1-0 20-12-0 4 1
American Thunder 1-2-0 12-12-0 5 5
5 Star National Gowdy/Grubbs 3-1-0 13-4-1 6 6
PCB Braves 2-2-0 6-10-1 7 7
Storm Baseball 1-3-0 9-22-1 8 10
PC Ballers 0-3-0 2-13-1 9 8
Panama City Falcons 0-3-0 0-3-0 10 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-08 5 Star National Gowdy/Grubbs 1 WFBA ReefSharks 13
5-08 PCB Braves 5 WFBA ReefSharks 4
5-08 5 Star National Gowdy/Grubbs 10 Storm Baseball 0
5-08 Panama City Falcons 0 Regulators 12U 12
5-08 PCB Braves 3 Beach Sox 12u 12
5-08 PC Ballers 3 Regulators 12U 4
5-08 Storm Baseball 2 Sandlot 15
5-08 PC Ballers 5 Beach Sox 12u 6
5-08 American Thunder 8 Panama City Falcons 1
5-08 Sandlot 10 American Thunder 2
5-09 Panama City Falcons 6 Storm Baseball 9
5-09 PCB Braves 7 PC Ballers 2
5-09 5 Star National Gowdy/Grubbs 6 Storm Baseball 5
5-09 PCB Braves 1 5 Star National Gowdy/Grubbs 7
5-09 WFBA ReefSharks 12 American Thunder 0
5-09 Sandlot 3 Beach Sox 12u 9
5-09 Regulators 12U 2 WFBA ReefSharks 6
5-09 Beach Sox 12u 1 WFBA ReefSharks 14

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Grind 13U Thomas 4-0-0 9-2-0 1 1
Traveling Eagles Gray 3-2-0 13-6-1 2 2
North Florida Grit 2-2-0 3-10-0 3 3
5 Star National Martin 2-2-0 12-9-0 4 4
EAST COAST SOX FL 13U 1-2-0 2-4-0 5 5
WSA RED 13U 1-2-0 10-13-0 6 6
Young Guns 0-3-0 10-28-1 7 7

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-08 5 Star National Martin 6 Grind 13U Thomas 8
5-08 North Florida Grit 2 WSA RED 13U 4
5-08 5 Star National Martin 4 EAST COAST SOX FL 13U 1
5-08 North Florida Grit 3 Traveling Eagles Gray 2
5-08 Grind 13U Thomas 12 Young Guns 5
5-08 WSA RED 13U 2 Traveling Eagles Gray 21
5-08 EAST COAST SOX FL 13U 8 Young Guns 7
5-09 Traveling Eagles Gray 6 Young Guns 2
5-09 North Florida Grit 7 WSA RED 13U 2
5-09 5 Star National Martin 16 EAST COAST SOX FL 13U 1
5-09 Traveling Eagles Gray 6 North Florida Grit 2
5-09 Grind 13U Thomas 7 5 Star National Martin 3
5-09 Traveling Eagles Gray 2 Grind 13U Thomas 6

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Pines - DeRosso 4-0-0 5-3-0 1 2
5 Star National Pate 3-1-0 7-6-0 2 1
Florida Grind 14U 2-2-0 13-9-1 3 3
EAST COAST SOX FL 14U 2-2-0 5-3-0 4 4
CS Knights - Maroon 0-3-0 5-13-0 5 5
S.A.T. / Titans 0-3-0 5-19-0 6 6

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
5-08 5 Star National Pate 11 Florida Grind 14U 2
5-08 5 Star National Pate 10 S.A.T. / Titans 0
5-08 Florida Grind 14U 6 CS Knights - Maroon 2
5-08 S.A.T. / Titans 1 Pines - DeRosso 18
5-08 EAST COAST SOX FL 14U 19 CS Knights - Maroon 0
5-08 Pines - DeRosso 16 EAST COAST SOX FL 14U 8
5-09 EAST COAST SOX FL 14U 11 CS Knights - Maroon 2
5-09 Florida Grind 14U 10 S.A.T. / Titans 2
5-09 5 Star National Pate 3 EAST COAST SOX FL 14U 1
5-09 Pines - DeRosso 6 Florida Grind 14U 1
5-09 5 Star National Pate 3 Pines - DeRosso 5

Event Address: 16200 PANAMA CITY BEACH PKWY, PANAMA CITY BEACH, FL 32413

Map and Directions Map and Directions

Weather:

INLET BEACH WEATHER