Home | Membership | Age Calculator | Looking for a Team/Player? | Information / About Us | Team Insurance
Silver Slugger | Point Standings | World Series | Ring | TBUSA Rules | Contact Us | Login / Join

TBUSA BATTLE OF THE BATS

JAMES OATES SPORTS COMPLEX / DOTHAN, AL
April 9, 2022 through April 10, 2022

**2022 SEASON BASEBALL SCHEDULE**  (DOTHAN, ALABAMA) 

ENTRY FEE: 7U-8U FREE, 9U-15U $325.   COME JOIN TBUSA.  LIMITED  SLOTS AVAILABLE DON'T WAIT AND MISS OUT REGISTER YOUR TEAM TODAY TO SAVE YOUR SPOT. 

 

TEAMS LISTED HAVE CONFIRMED PLAYING

BRACKETS POSTED WEDNESDAY BY MIDNIGHT 

 

**FIELD LOCATIONS**  

  PITTMAN FIELD - 1701 STADIUM ST., DOTHAN, AL 36301 

NORTHCUTT FIELD - 501 RECREATION RD., DOTHAN, AL 36303 

EASTGATE COMPLEX - 1949 SANITARY DAIRY RD., ASHFORD, AL 36312 

WESTGATE SOFTBALL - 201 RECREATION RD., DOTHAN, AL 36303 

DIXIE YOUTH COMPLEX - 500 NORTHCUTT DRIVE, DOTHAN AL 36303 

 

 10U - WESTGATE SOFTBALL COMPLEX 

9U/12U - DIXIE YOUTH COMPLEX  

8U/11U/13U - EASTGATE COMPLEX 

14U - NORTHCUTT / PITTMAN


ONLY 1 TEAM COOLER ALLOWED IN PARK

NO TOBACCO OR ALCOHOL ALLOWED IN PARK

NO PETS ALLOWED IN PARK

 

Visit Dothan

7U
No teams have registered for this age group.

8U
Team Name Age City, State
Tallahassee Heat 8 Tallahassee, FL
Bombers 8 Ozark, AL
Beach Sox 8 Crestview, FL
Iron Pigs 8 Panama City, FL
Wolfpack 8 Enterprise, AL
Tallahassee Renegades 8 Tallahassee, FL
Diamond Athletics 7U 7 Enterprise, AL
Allstar Athletics 8 Andalusia, AL

9U
Team Name Age City, State
Tallahassee Renegades 9 Tallahassee, FL
Scrappers 9 Dothan, AL
Dirtbags 9U 9 Enterprise, AL
Montgomery Zags 9 MONTGOMERY, AL
LA Sliders 9 Enterprise, AL
Machine Baseball 9 Loxley, AL
Tallahassee Heat 9 TALLAHASSEE, FL
Patriots 9 Southport, FL
Ozark Express 9 Ozark, AL

10U
Team Name Age City, State
Mpact Sports 10 Marianna, FL
Sandlot Legends 10 Ashford, AL
Gulf Coast Spartans 10 Panama City, FL
FSA-Thomasville Tar Heels 10 Thomasville, GA
South GA Mariners - Cunningham 10 Rebecca, GA
Wiregrass Bolts 10U 10 Dothan, AL
Dothan Dingers 10 Dothan, AL
Tallahassee Heat BLACK 10 Tallahassee, FL
Wiregrass Wolverines 10U 10 Dothan, AL

11U
Team Name Age City, State
Legends 11u 11 Cantonment, FL
Blackhawks 11 CRAWFORDVILLE, FL
Klutch Brand 11 Destin, FL
Beach Sox 11U 11 Crestview, FL
Emerald Coast Marlins 11 Panama City Beach, FL
Troy Warriors 11 Troy, AL
Diamond Athletics 11U 11 Enterprise, AL
South Alabama Rattlers 11 Rehobeth, AL
Mpact Sports 11U 11 Marianna, FL
Crushers 11 Ozark, AL
Tallahassee Tribe 11 Tallahassee, FL
Wiregrass Elite 11 Geneva, AL

12U
Team Name Age City, State
Molino Prime 12 Molino, FL
Clubhouse Baseball - Fusion 12 Pace, FL
HK Prime 9 12 Dothan, AL
OVERDRIVE 12 Rehobeth, AL
NWF Baseball 12 Southport, FL
Game On Stars 12 Albany, GA
Tallahassee Heat 12 Tallahassee, FL
Sandlot Legends 12U 12 Ashford, AL
The Southern Closers 12 Dothan, AL
Blackhawk Elite 9 12 Thomasville, GA

13U
Team Name Age City, State
Grind 13U Rowe 13 Panama city, FL
Pines 13 Valdosta, GA
South Walton Hawks 13U 13 South Walton, FL
Deep South Rivals 13 Ozark, AL

14U
Team Name Age City, State
Pensacola Rage 14U 14 Pensacola, FL
14 Cantonment, FL
Line Drive 14U - 2022 14 Sylvester, GA
Regulators 14U 14 DOTHAN, AL
Outlaws 14 Sylvester, GA
East Coast Sox Florida 14 Niceville, FL
Florida Grind 14U Thomas 14 Panama city, FL
North Florida Grit 14 Chipley, FL
Legends 14u 14 Cantonment, FL
Hustle 14 Dothan, AL
Eagles 14u 14 Niceville, FL

15U
No teams have registered for this age group.

16U
No teams have registered for this age group.

17U
No teams have registered for this age group.

18U
No teams have registered for this age group.

Print Brackets

8U
Score
Game Date / Time Location
19
1
Wolfpack
Bombers
-vs- 04/09/2022 - 8:00 AM FIELD 5 (EASTGATE)
19
2
Wolfpack
Beach Sox
-vs- 04/09/2022 - 9:10 AM FIELD 5 (EASTGATE)
20
5
Bombers
Diamond Athletics 7U
-vs- 04/09/2022 - 10:20 AM FIELD 5 (EASTGATE)
0
14
Beach Sox
Tallahassee Heat
-vs- 04/09/2022 - 11:30 AM FIELD 5 (EASTGATE)
15
7
Tallahassee Renegades
Diamond Athletics 7U
-vs- 04/09/2022 - 12:40 PM FIELD 5 (EASTGATE)
1
16
Iron Pigs
Tallahassee Heat
-vs- 04/09/2022 - 1:50 PM FIELD 5 (EASTGATE)
14
13
Tallahassee Renegades
Allstar Athletics
-vs- 04/09/2022 - 3:00 PM FIELD 5 (EASTGATE)
9
21
Allstar Athletics
Iron Pigs
-vs- 04/09/2022 - 4:10 PM FIELD 5 (EASTGATE)
8
17
Beach Sox
Allstar Athletics
-vs- 04/10/2022 - 8:00 AM FIELD 5 (GROUP B) GM1
10
2
Iron Pigs
Diamond Athletics 7U
-vs- 04/10/2022 - 9:20 AM FIELD 5 (GROUP B) GM2
6
10
Allstar Athletics
Iron Pigs
-vs- 04/10/2022 - 10:40 AM FIELD 5 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
18
1
Wolfpack
Tallahassee Renegades
-vs- 04/10/2022 - 12:00 PM FIELD 5 (GROUP A) GM1
10
6
Tallahassee Heat
Bombers
-vs- 04/10/2022 - 1:20 PM FIELD 5 (GROUP A) GM2
3
13
Wolfpack
Tallahassee Heat
-vs- 04/10/2022 - 2:40 PM FIELD 5 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

9U
Score
Game Date / Time Location
12
7
Ozark Express
Patriots
-vs- 04/09/2022 - 8:00 AM FIELD 2 (DIXIE YOUTH)
18
9
LA Sliders
Scrappers
-vs- 04/09/2022 - 8:00 AM FIELD 4 (DIXIE YOUTH)
13
0
Ozark Express
Dirtbags 9U
-vs- 04/09/2022 - 9:40 AM FIELD 2 (DIXIE YOUTH)
7
12
LA Sliders
Tallahassee Renegades
-vs- 04/09/2022 - 9:40 AM FIELD 4 (DIXIE YOUTH)
8
19
Patriots
Tallahassee Heat
-vs- 04/09/2022 - 11:20 AM FIELD 2 (DIXIE YOUTH)
9
18
Scrappers
Montgomery Zags
-vs- 04/09/2022 - 11:20 AM FIELD 4 (DIXIE YOUTH)
1
12
Dirtbags 9U
Machine Baseball
-vs- 04/09/2022 - 1:00 PM FIELD 2 (DIXIE YOUTH)
9
3
Tallahassee Renegades
Montgomery Zags
-vs- 04/09/2022 - 1:00 PM FIELD 4 (DIXIE YOUTH)
17
2
Tallahassee Heat
Machine Baseball
-vs- 04/09/2022 - 2:40 PM FIELD 2 (DIXIE YOUTH)
3
18
Dirtbags 9U
Patriots
-vs- 04/10/2022 - 9:00 AM FIELD 4 (GROUP B) GM1
10
7
LA Sliders
Scrappers
-vs- 04/10/2022 - 10:40 AM FIELD 4 (GROUP B) GM2
1
16
Patriots
LA Sliders
-vs- 04/10/2022 - 12:20 PM FIELD 4 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
4
8
Montgomery Zags
Machine Baseball
-vs- 04/10/2022 - 8:00 AM FIELD 2 (GROUP A) GM1
3
1
Tallahassee Heat
Tallahassee Renegades
-vs- 04/10/2022 - 9:40 AM FIELD 2 (GROUP A) GM2
9
8
Ozark Express
Machine Baseball
-vs- 04/10/2022 - 11:20 AM FIELD 2 (GROUP A) GM3
14
5
Tallahassee Heat
Ozark Express
-vs- 04/10/2022 - 1:00 PM FIELD 2 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

10U
Score
Game Date / Time Location
12
5
Wiregrass Bolts 10U
Mpact Sports
-vs- 04/09/2022 - 8:00 AM FIELD 1 (WESTGATE)
4
9
Wiregrass Wolverines 10U
FSA-Thomasville Tar Heels
-vs- 04/09/2022 - 9:40 AM FIELD 5 (WESTGATE)
7
3
Dothan Dingers
Mpact Sports
-vs- 04/09/2022 - 9:40 AM FIELD 1 (WESTGATE)
5
10
Wiregrass Wolverines 10U
South GA Mariners - Cunningham
-vs- 04/09/2022 - 11:20 AM FIELD 5 (WESTGATE)
18
3
Tallahassee Heat BLACK
Wiregrass Bolts 10U
-vs- 04/09/2022 - 11:20 AM FIELD 1 (WESTGATE)
14
4
Gulf Coast Spartans
FSA-Thomasville Tar Heels
-vs- 04/09/2022 - 1:00 PM FIELD 5 (WESTGATE)
5
1
Sandlot Legends
South GA Mariners - Cunningham
-vs- 04/09/2022 - 1:00 PM FIELD 1 (WESTGATE)
2
12
Dothan Dingers
Gulf Coast Spartans
-vs- 04/09/2022 - 2:40 PM FIELD 5 (WESTGATE)
4
2
Sandlot Legends
Tallahassee Heat BLACK
-vs- 04/09/2022 - 2:40 PM FIELD 1 (WESTGATE)
0
14
Wiregrass Bolts 10U
Wiregrass Wolverines 10U
-vs- 04/10/2022 - 9:00 AM FIELD 5 (GROUP B) GM1
7
2
FSA-Thomasville Tar Heels
Mpact Sports
-vs- 04/10/2022 - 10:40 AM FIELD 5 (GROUP B) GM2
2
7
Wiregrass Wolverines 10U
FSA-Thomasville Tar Heels
-vs- 04/10/2022 - 12:20 PM FIELD 5 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
3
2
South GA Mariners - Cunningham
Dothan Dingers
-vs- 04/10/2022 - 8:00 AM FIELD 1 (GROUP A) GM1
3
6
Gulf Coast Spartans
Tallahassee Heat BLACK
-vs- 04/10/2022 - 9:40 AM FIELD 1 (GROUP A) GM2
13
0
Sandlot Legends
South GA Mariners - Cunningham
-vs- 04/10/2022 - 11:20 AM FIELD 1 (GROUP A) GM3
9
8
Tallahassee Heat BLACK
Sandlot Legends
-vs- 04/10/2022 - 1:00 PM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

11U
Score
Game Date / Time Location
11
1
Wiregrass Elite
Troy Warriors
-vs- 04/09/2022 - 8:00 AM FIELD 1 (EASTGATE)
7
20
Crushers
Mpact Sports 11U
-vs- 04/09/2022 - 8:00 AM FIELD 2 (EASTGATE)
4
3
Wiregrass Elite
Emerald Coast Marlins
-vs- 04/09/2022 - 9:40 AM FIELD 1 (EASTGATE)
5
9
Crushers
South Alabama Rattlers
-vs- 04/09/2022 - 9:40 AM FIELD 2 (EASTGATE)
12
19
Emerald Coast Marlins
Troy Warriors
-vs- 04/09/2022 - 11:20 AM FIELD 1 (EASTGATE)
11
6
Klutch Brand
Mpact Sports 11U
-vs- 04/09/2022 - 11:20 AM FIELD 2 (EASTGATE)
1
4
Diamond Athletics 11U
Legends 11u
-vs- 04/09/2022 - 1:00 PM FIELD 1 (EASTGATE)
4
4
Blackhawks
South Alabama Rattlers
-vs- 04/09/2022 - 1:00 PM FIELD 2 (EASTGATE)
3
4
Diamond Athletics 11U
Tallahassee Tribe
-vs- 04/09/2022 - 2:40 PM FIELD 1 (EASTGATE)
5
2
Klutch Brand
Beach Sox 11U
-vs- 04/09/2022 - 2:40 PM FIELD 2 (EASTGATE)
1
6
Tallahassee Tribe
Legends 11u
-vs- 04/09/2022 - 4:20 PM FIELD 1 (EASTGATE)
2
6
Blackhawks
Beach Sox 11U
-vs- 04/09/2022 - 4:20 PM FIELD 2 (EASTGATE)
18
2
Diamond Athletics 11U
Emerald Coast Marlins
-vs- 04/10/2022 - 8:00 AM FIELD 2 (GROUP B) GM1
5
9
Blackhawks
Crushers
-vs- 04/10/2022 - 9:40 AM FIELD 2 (GROUP B) GM2
4
14
Mpact Sports 11U
Diamond Athletics 11U
-vs- 04/10/2022 - 11:20 AM FIELD 2 (GROUP B) GM3
15
3
Troy Warriors
Crushers
-vs- 04/10/2022 - 1:00 PM FIELD 2 (GROUP B) GM4
10
11
Diamond Athletics 11U
Troy Warriors
-vs- 04/10/2022 - 2:40 PM FIELD 2 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
0
10
South Alabama Rattlers
Beach Sox 11U
-vs- 04/10/2022 - 8:00 AM FIELD 1 (GROUP A) GM1
9
3
Klutch Brand
Tallahassee Tribe
-vs- 04/10/2022 - 9:40 AM FIELD 1 (GROUP A) GM2
13
3
Legends 11u
Beach Sox 11U
-vs- 04/10/2022 - 11:20 AM FIELD 1 (GROUP A) GM3
7
3
Wiregrass Elite
Klutch Brand
-vs- 04/10/2022 - 1:00 PM FIELD 1 (GROUP A) GM4
6
5
Legends 11u
Wiregrass Elite
-vs- 04/10/2022 - 2:40 PM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

12U
Score
Game Date / Time Location
7
7
HK Prime 9
The Southern Closers
-vs- 04/09/2022 - 8:00 AM FIELD 1 (DIXIE YOUTH)
3
3
Sandlot Legends 12U
NWF Baseball
-vs- 04/09/2022 - 8:00 AM FIELD 3 (DIXIE YOUTH)
8
9
The Southern Closers
OVERDRIVE
-vs- 04/09/2022 - 9:40 AM FIELD 1 (DIXIE YOUTH)
5
4
Sandlot Legends 12U
Tallahassee Heat
-vs- 04/09/2022 - 9:40 AM FIELD 3 (DIXIE YOUTH)
6
10
HK Prime 9
Game On Stars
-vs- 04/09/2022 - 11:20 AM FIELD 1 (DIXIE YOUTH)
0
10
Blackhawk Elite 9
NWF Baseball
-vs- 04/09/2022 - 11:20 AM FIELD 3 (DIXIE YOUTH)
1
6
OVERDRIVE
Clubhouse Baseball - Fusion
-vs- 04/09/2022 - 1:00 PM FIELD 1 (DIXIE YOUTH)
9
6
Molino Prime
Tallahassee Heat
-vs- 04/09/2022 - 1:00 PM FIELD 3 (DIXIE YOUTH)
0
9
Game On Stars
Clubhouse Baseball - Fusion
-vs- 04/09/2022 - 2:40 PM FIELD 1 (DIXIE YOUTH)
30
4
Molino Prime
Blackhawk Elite 9
-vs- 04/09/2022 - 2:40 PM FIELD 3 (DIXIE YOUTH)
13
5
Tallahassee Heat
Blackhawk Elite 9
-vs- 04/10/2022 - 8:00 AM FIELD 3 (GROUP B) GM1
12
1
The Southern Closers
HK Prime 9
-vs- 04/10/2022 - 9:40 AM FIELD 3 (GROUP B) GM2
4
8
Game On Stars
Tallahassee Heat
-vs- 04/10/2022 - 11:20 AM FIELD 3 (GROUP B) GM3
3
7
The Southern Closers
Tallahassee Heat
-vs- 04/10/2022 - 1:00 PM FIELD 3 (GROUP B) CHAMPIONSHIP
5
1
Sandlot Legends 12U
OVERDRIVE
-vs- 04/10/2022 - 8:00 AM FIELD 1 (GROUP A) GM1
3
2
Molino Prime
NWF Baseball
-vs- 04/10/2022 - 9:40 AM FIELD 1 (GROUP A) GM2
4
8
Clubhouse Baseball - Fusion
Sandlot Legends 12U
-vs- 04/10/2022 - 11:20 AM FIELD 1 (GROUP A) GM3
3
17
Molino Prime
Sandlot Legends 12U
-vs- 04/10/2022 - 1:00 PM FIELD 1 (GROUP A) CHAMPIONSHIP

13U
Score
Game Date / Time Location
15
6
Grind 13U Rowe
Deep South Rivals
-vs- 04/09/2022 - 9:00 AM FIELD 3 (EASTGATE)
5
9
Grind 13U Rowe
South Walton Hawks 13U
-vs- 04/09/2022 - 10:40 AM FIELD 3 (EASTGATE)
0
17
Deep South Rivals
Pines
-vs- 04/09/2022 - 12:20 PM FIELD 3 (EASTGATE)
5
4
South Walton Hawks 13U
Pines
-vs- 04/09/2022 - 2:00 PM FIELD 3 (EASTGATE)
6
5
Pines
Grind 13U Rowe
-vs- 04/10/2022 - 9:00 AM FIELD 3 (GM1)
16
4
South Walton Hawks 13U
Deep South Rivals
-vs- 04/10/2022 - 10:40 AM FIELD 3 (GM2)
6
7
Pines
South Walton Hawks 13U
-vs- 04/10/2022 - 12:20 PM FIELD 3 (CHAMPIONSHIP)

14U
Score
Game Date / Time Location
14
5
East Coast Sox Florida
Hustle
-vs- 04/09/2022 - 8:00 AM NORTHCUTT
4
10
East Coast Sox Florida
Line Drive 14U - 2022
-vs- 04/09/2022 - 9:40 AM NORTHCUTT
5
13
Hustle
Eagles 14u
-vs- 04/09/2022 - 11:20 AM NORTHCUTT
4
5
Line Drive 14U - 2022
Legends 14u
-vs- 04/09/2022 - 1:00 PM NORTHCUTT
7
13
Eagles 14u
North Florida Grit
-vs- 04/09/2022 - 2:40 PM NORTHCUTT
4
2
North Florida Grit
Legends 14u
-vs- 04/09/2022 - 4:20 PM NORTHCUTT
8
9
Florida Grind 14U Thomas
Regulators 14U
-vs- 04/09/2022 - 9:00 AM PITTMAN
3
11
Florida Grind 14U Thomas
-vs- 04/09/2022 - 10:40 AM PITTMAN
9
8
Pensacola Rage 14U
Regulators 14U
-vs- 04/09/2022 - 12:20 PM PITTMAN
10
8
Outlaws
-vs- 04/09/2022 - 2:00 PM PITTMAN
14
3
Pensacola Rage 14U
Outlaws
-vs- 04/09/2022 - 3:40 PM PITTMAN
4
2
Florida Grind 14U Thomas
Hustle
-vs- 04/10/2022 - 9:00 AM PITTMAN (GROUP B) GM1
1
8
Eagles 14u
Outlaws
-vs- 04/10/2022 - 10:40 AM PITTMAN (GROUP B) GM2
6
8
Regulators 14U
Florida Grind 14U Thomas
-vs- 04/10/2022 - 12:20 PM PITTMAN (GROUP B) GM3
6
1
Outlaws
Florida Grind 14U Thomas
-vs- 04/10/2022 - 2:00 PM PITTMAN (GROUP B) CHAMPIONSHIP
3
5
Line Drive 14U - 2022
-vs- 04/10/2022 - 8:00 AM NORTHCUTT (GROUP A) GM1
3
6
Legends 14u
East Coast Sox Florida
-vs- 04/10/2022 - 9:40 AM NORTHCUTT (GROUP A) GM2
4
5
North Florida Grit
-vs- 04/10/2022 - 11:20 AM NORTHCUTT (GROUP A) GM3
9
2
Pensacola Rage 14U
East Coast Sox Florida
-vs- 04/10/2022 - 1:00 PM NORTHCUTT (GROUP A) GM4
6
2

Pensacola Rage 14U
-vs- 04/10/2022 - 2:40 PM NORTHCUTT (GROUP A) CHAMPIONSHIP

8U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Tallahassee Heat 4-0-0 0-0-0 1 1
Wolfpack 3-1-0 0-0-0 2 2
Tallahassee Renegades 2-1-0 0-0-0 3 3
Bombers 1-2-0 0-0-0 4 4
Iron Pigs 3-1-0 0-0-0 5 5
Allstar Athletics 1-3-0 0-0-0 6 7
Beach Sox 0-3-0 0-0-0 7 6
Diamond Athletics 7U 0-3-0 0-0-0 8 8

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-09 Wolfpack 19 Bombers 1
4-09 Wolfpack 19 Beach Sox 2
4-09 Bombers 20 Diamond Athletics 7U 5
4-09 Beach Sox 0 Tallahassee Heat 14
4-09 Tallahassee Renegades 15 Diamond Athletics 7U 7
4-09 Iron Pigs 1 Tallahassee Heat 16
4-09 Tallahassee Renegades 14 Allstar Athletics 13
4-09 Allstar Athletics 9 Iron Pigs 21
4-10 Beach Sox 8 Allstar Athletics 17
4-10 Iron Pigs 10 Diamond Athletics 7U 2
4-10 Allstar Athletics 6 Iron Pigs 10
4-10 Wolfpack 18 Tallahassee Renegades 1
4-10 Tallahassee Heat 10 Bombers 6
4-10 Wolfpack 3 Tallahassee Heat 13

9U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Tallahassee Heat 4-0-0 0-0-0 1 2
Ozark Express 3-1-0 0-0-0 2 1
Tallahassee Renegades 2-1-0 0-0-0 3 3
Machine Baseball 2-2-0 0-0-0 4 5
Montgomery Zags 1-2-0 0-0-0 5 4
LA Sliders 3-1-0 0-0-0 6 6
Patriots 1-3-0 0-0-0 7 8
Dirtbags 9U 0-3-0 0-0-0 8 7
Scrappers 0-3-0 0-0-0 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-09 Ozark Express 12 Patriots 7
4-09 LA Sliders 18 Scrappers 9
4-09 Ozark Express 13 Dirtbags 9U 0
4-09 LA Sliders 7 Tallahassee Renegades 12
4-09 Patriots 8 Tallahassee Heat 19
4-09 Scrappers 9 Montgomery Zags 18
4-09 Dirtbags 9U 1 Machine Baseball 12
4-09 Tallahassee Renegades 9 Montgomery Zags 3
4-09 Tallahassee Heat 17 Machine Baseball 2
4-10 Dirtbags 9U 3 Patriots 18
4-10 LA Sliders 10 Scrappers 7
4-10 Patriots 1 LA Sliders 16
4-10 Montgomery Zags 4 Machine Baseball 8
4-10 Tallahassee Heat 3 Tallahassee Renegades 1
4-10 Ozark Express 9 Machine Baseball 8
4-10 Tallahassee Heat 14 Ozark Express 5

10U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Tallahassee Heat BLACK 3-1-0 0-0-0 1 3
Sandlot Legends 3-1-0 0-0-0 2 1
Gulf Coast Spartans 2-1-0 0-0-0 3 2
South GA Mariners - Cunningham 2-2-0 0-0-0 4 4
Dothan Dingers 1-2-0 0-0-0 5 5
FSA-Thomasville Tar Heels 3-1-0 0-0-0 6 6
Wiregrass Wolverines 10U 1-3-0 0-0-0 7 8
Wiregrass Bolts 10U 1-2-0 0-0-0 8 7
Mpact Sports 0-3-0 6-12-0 9 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-09 Wiregrass Bolts 10U 12 Mpact Sports 5
4-09 Wiregrass Wolverines 10U 4 FSA-Thomasville Tar Heels 9
4-09 Dothan Dingers 7 Mpact Sports 3
4-09 Wiregrass Wolverines 10U 5 South GA Mariners - Cunningham 10
4-09 Tallahassee Heat BLACK 18 Wiregrass Bolts 10U 3
4-09 Gulf Coast Spartans 14 FSA-Thomasville Tar Heels 4
4-09 Sandlot Legends 5 South GA Mariners - Cunningham 1
4-09 Dothan Dingers 2 Gulf Coast Spartans 12
4-09 Sandlot Legends 4 Tallahassee Heat BLACK 2
4-10 Wiregrass Bolts 10U 0 Wiregrass Wolverines 10U 14
4-10 FSA-Thomasville Tar Heels 7 Mpact Sports 2
4-10 Wiregrass Wolverines 10U 2 FSA-Thomasville Tar Heels 7
4-10 South GA Mariners - Cunningham 3 Dothan Dingers 2
4-10 Gulf Coast Spartans 3 Tallahassee Heat BLACK 6
4-10 Sandlot Legends 13 South GA Mariners - Cunningham 0
4-10 Tallahassee Heat BLACK 9 Sandlot Legends 8

11U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Legends 11u 4-0-0 0-0-0 1 1
Wiregrass Elite 3-1-0 0-0-0 2 2
Klutch Brand 3-1-0 0-0-0 3 3
Beach Sox 11U 2-2-0 0-0-0 4 5
South Alabama Rattlers 1-1-1 0-0-0 5 4
Tallahassee Tribe 1-2-0 0-0-0 6 6
Troy Warriors 3-1-0 0-0-0 7 8
Diamond Athletics 11U 2-3-0 0-0-0 8 10
Crushers 1-3-0 0-0-0 9 12
Mpact Sports 11U 1-2-0 4-12-0 10 7
Emerald Coast Marlins 0-3-0 0-0-0 11 11
Blackhawks 0-2-1 0-0-0 12 9

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-09 Wiregrass Elite 11 Troy Warriors 1
4-09 Crushers 7 Mpact Sports 11U 20
4-09 Wiregrass Elite 4 Emerald Coast Marlins 3
4-09 Crushers 5 South Alabama Rattlers 9
4-09 Emerald Coast Marlins 12 Troy Warriors 19
4-09 Klutch Brand 11 Mpact Sports 11U 6
4-09 Diamond Athletics 11U 1 Legends 11u 4
4-09 Blackhawks 4 South Alabama Rattlers 4
4-09 Diamond Athletics 11U 3 Tallahassee Tribe 4
4-09 Klutch Brand 5 Beach Sox 11U 2
4-09 Tallahassee Tribe 1 Legends 11u 6
4-09 Blackhawks 2 Beach Sox 11U 6
4-10 Diamond Athletics 11U 18 Emerald Coast Marlins 2
4-10 Blackhawks 5 Crushers 9
4-10 Mpact Sports 11U 4 Diamond Athletics 11U 14
4-10 Troy Warriors 15 Crushers 3
4-10 Diamond Athletics 11U 10 Troy Warriors 11
4-10 South Alabama Rattlers 0 Beach Sox 11U 10
4-10 Klutch Brand 9 Tallahassee Tribe 3
4-10 Legends 11u 13 Beach Sox 11U 3
4-10 Wiregrass Elite 7 Klutch Brand 3
4-10 Legends 11u 6 Wiregrass Elite 5

12U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
Sandlot Legends 12U 4-0-1 0-0-0 1 4
Molino Prime 3-1-0 0-0-0 2 2
Clubhouse Baseball - Fusion 2-1-0 0-0-0 3 1
NWF Baseball 1-1-1 0-0-0 4 3
OVERDRIVE 1-2-0 0-0-0 5 5
Tallahassee Heat 3-2-0 0-0-0 6 9
The Southern Closers 1-2-1 0-0-0 7 7
Game On Stars 1-2-0 0-0-0 8 6
HK Prime 9 0-2-1 0-0-0 9 8
Blackhawk Elite 9 0-3-0 0-0-0 10 10

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-09 HK Prime 9 7 The Southern Closers 7
4-09 Sandlot Legends 12U 3 NWF Baseball 3
4-09 The Southern Closers 8 OVERDRIVE 9
4-09 Sandlot Legends 12U 5 Tallahassee Heat 4
4-09 HK Prime 9 6 Game On Stars 10
4-09 Blackhawk Elite 9 0 NWF Baseball 10
4-09 OVERDRIVE 1 Clubhouse Baseball - Fusion 6
4-09 Molino Prime 9 Tallahassee Heat 6
4-09 Game On Stars 0 Clubhouse Baseball - Fusion 9
4-09 Molino Prime 30 Blackhawk Elite 9 4
4-10 Tallahassee Heat 13 Blackhawk Elite 9 5
4-10 The Southern Closers 12 HK Prime 9 1
4-10 Game On Stars 4 Tallahassee Heat 8
4-10 The Southern Closers 3 Tallahassee Heat 7
4-10 Sandlot Legends 12U 5 OVERDRIVE 1
4-10 Molino Prime 3 NWF Baseball 2
4-10 Clubhouse Baseball - Fusion 4 Sandlot Legends 12U 8
4-10 Molino Prime 3 Sandlot Legends 12U 17

13U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
South Walton Hawks 13U 4-0-0 0-0-0 1 1
Pines 2-2-0 0-0-0 2 2
Grind 13U Rowe 1-2-0 0-0-0 3 3
Deep South Rivals 0-3-0 0-0-0 4 4

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-09 Grind 13U Rowe 15 Deep South Rivals 6
4-09 Grind 13U Rowe 5 South Walton Hawks 13U 9
4-09 Deep South Rivals 0 Pines 17
4-09 South Walton Hawks 13U 5 Pines 4
4-10 Pines 6 Grind 13U Rowe 5
4-10 South Walton Hawks 13U 16 Deep South Rivals 4
4-10 Pines 6 South Walton Hawks 13U 7

14U

Team Standings Tournament Record Overall Record Place Seed
4-1-0 0-0-0 1 5
Pensacola Rage 14U 3-1-0 0-0-0 2 2
East Coast Sox Florida 2-2-0 6-2-0 3 6
North Florida Grit 2-1-0 0-0-0 4 1
Line Drive 14U - 2022 1-2-0 0-0-0 5 4
Legends 14u 1-2-0 0-0-0 6 3
Outlaws 3-1-0 0-0-0 7 9
Florida Grind 14U Thomas 2-3-0 2-6-0 8 10
Eagles 14u 1-2-0 2-2-0 9 8
Regulators 14U 1-2-0 13-1-0 10 7
Hustle 0-3-0 0-0-0 11 11

Games
Date Team 1 Score 1 Team 2 Score 2
4-09 East Coast Sox Florida 14 Hustle 5
4-09 East Coast Sox Florida 4 Line Drive 14U - 2022 10
4-09 Hustle 5 Eagles 14u 13
4-09 Line Drive 14U - 2022 4 Legends 14u 5
4-09 Eagles 14u 7 North Florida Grit 13
4-09 North Florida Grit 4 Legends 14u 2
4-09 Florida Grind 14U Thomas 8 Regulators 14U 9
4-09 Florida Grind 14U Thomas 3 11
4-09 Pensacola Rage 14U 9 Regulators 14U 8
4-09 Outlaws 10 8
4-09 Pensacola Rage 14U 14 Outlaws 3
4-10 Florida Grind 14U Thomas 4 Hustle 2
4-10 Eagles 14u 1 Outlaws 8
4-10 Regulators 14U 6 Florida Grind 14U Thomas 8
4-10 Outlaws 6 Florida Grind 14U Thomas 1
4-10 Line Drive 14U - 2022 3 5
4-10 Legends 14u 3 East Coast Sox Florida 6
4-10 North Florida Grit 4 5
4-10 Pensacola Rage 14U 9 East Coast Sox Florida 2
4-10 6 Pensacola Rage 14U 2

Event Address: 300 TAYLOR RD., DOTHAN, AL 36303

Map and Directions Map and Directions

Weather:

DOTHAN WEATHER